10 rad, jak se líčit: co je trendy a čeho se vyvarovat

Líčíte se pořád stejně, ale už vám to nepřijde ono? Anebo se nemalujete vůbec, protože nevíte jak? Či prostě chcete vědět, jaké jsou aktuální trendy v líčení? Vyzpovídali jsme oblíbenou českou vizážistku, kosmetičku, hair stylistku a nově také provozovatelku Brow baru v jednom – Nikol Bárovou!

RefectoCil_jak_se_líčit_Pohodarky.cz
Současným trendem v líčení je nude look s perfektně upraveným a výrazným a přitom přirozeným obočím. Foto: Refectocil

Rada č. 1: Základem každého malování je dobře připravené plátno

Naším plátnem je naše pleť. Proto je důležité, aby byla před samotným líčením perfektně čistá. Samozřejmostí je každodenní ošetřování kvalitními přípravky a také před líčením je třeba dopřát pleti hloubkové čištění a vhodný krém. Ten je nutný v každém případě, a to i tehdy, když máte pocit, že se vám pleť přes den více mastí. Jen je nutné zvolit ten správný.

Rada č. 2: Podkladová báze neboli make-up, BB krém, CC krém atd.

Vybrat make-up, který vám bude dokonale sedět – jako vlastní kůže – je náročný boj. Především byste si měla dát pozor na odstín, aby ladil nejen s obličejem, ale i s krkem. Nesmí být do oranžova, proto vybírejte raději z béžových odstínů.

Důležité je zkoušet make-up přímo na obličej a rozhodně v blízkosti denního světla. Zkoušet totiž odstín a konzistenci make-upu na hřbetu ruky pod umělým světlem zářivek v obchodě může být velmi matoucí.

Úplně nejlepší proto je obstarat si vzorek make-upu, o kterém uvažujete, a vyzkoušet si ho hezky v klidu doma a pak se na sebe podívat kritickým okem do zrcadla někde na denním světle. Renomované firmy tuto zásadu respektují a vzorky zdarma většinou poskytují. Zkuste se na ně v obchodě zeptat.

Rada č. 3: Podkladová báze je 90 % úspěchu

Výborně, podařilo se nám vybrat tu nejvhodnější podkladovou bázi, ale ještě je třeba zodpovědět jednu otázku – jak ji dostat na obličej? Když se ptám klientek, dostávám většinou stejnou odpověď – no přece prsty. Ale to vůbec není ta nejlepší volba. Tímto způsobem se totiž make-up nedá pořádně a stejnoměrně rozetřít, a to nemluvím o jeho spotřebě, která pak je zbytečně velká, protože nám jeho část ulpívá na rukou.

Make-up se dá nanášet mnohem profesionálněji a přitom jednoduše. Nejlepší je štětec, ten mám já osobně pro tento účel nejraději. Je to snadné a výsledek bravurní. Aplikaci vysvětluji klientkám takto: je to podobné, jako kdybyste natíraly plot – začněte hezky od středu obličeje do krajů, nevynechejte oči a pak sjeďte štětcem lehce až na krk.

Existují ještě další pomocníci jako houbičky atd., ale mým favoritem zůstává štětec.

Rada č. 4: Pudr!

Pudr použijte při líčení každopádně, a to i v případě, že se vám pleť neleskne. Pudr totiž funguje jako fixátor a zároveň dodává pleti příjemný matný vzhled. Můžete mít transparentní (bílý), anebo pigmentovaný, to už je na vás. Pudr lehce zapracujte do kůže, aby “podržel” make-up. Pokud jste totiž zvyklé obličej při pudrování štětcem jen “pohladit”, první lehký větřík vám venku pudr sfoukne.

Rada č. 5. Soustřeďte se na obočí

Nikol_Bárová_pohodarky.cz
NIkol Bárová (vlevo) je zkušená vizážistka, která dokáže na každé ženě zvýraznit to krásné.

Ve stylingu celé tváře je momentálně velmi trendy výrazné obočí a klade se na něj důraz. Pokud si nevíte rady s tvarem či barvou, můžete navštívit některý z Brow barů, kde jsou vyškolené specialistky přímo na obočí. Ale pokud i přesto si chcete obočí sama líčit či zvýraznit, existuje celá škála produktů – gely, stíny, řasenky na obočí atd. Chce to cvik, ale věřte, po pár zkušenostech budete mít obočí jako filmová hvězda.

Rada č. 6: Méně je někdy více

Pokud jste si všimly, už není nejmodernější mít na denní líčení mnoho barevných stínů. Momentálně jsou moderní jemné zemité barvy. Případně jen jeden stín na rozzáření oka. Nosí se i linky, ale ne každý je má v ruce. Proto doporučuji raději doma trénovat, než to zkoušet narychlo po ránu před zrcadlem, a být z toho pak nervózní.

A jen pro úplnost – u večerního líčení zmiňovaná barevná střídmost neplatí, tam jsou naopak opět v kurzu třpytky a větší výraznost.

Rada č. 7: Řasenka nade vše

Dobrý výběr řasenky je velmi důležitý. Je to oříšek, ale ne tak těžký k rozlousknutí. Doporučuji prohlédnout si před plánovaným nákupem pořádně svoje řasy a říct si, co od řasenky především očekáváte. Potřebujete řasy spíš prodloužit, zahustit je nebo rozčesat? Až si odpovíte na tyto otázky, teprve vybírejte. A pozor, pokud máte citlivé oči, nezapomeňte ještě na jednu podmínku – vaše nová řasenka musí být antialergická. I tak je nabídka dostatečná, seriózní výrobci kosmetiky uzpůsobují složení látek tak, aby oči nedráždily.

Rada č. 8: Konturování obličeje

Konturování je nový trend, který chce každý umět. Existuje spousta videí, na nichž blogerky konturují tvář o sto šest pudry, mastnými tyčinkami atd. Vypadá to přece tak skvěle! Ale nenechte se zmást. Dost často jsou ženy před kamerou nasvícené umělým světlem, a na denním světle může takový make-up vypadat přehnaně, jako jedna velká a nepřirozená vrstva šminek.

Proto je lepší postupovat při konturování decentněji. Skvěle vypadá při použití pudrů. Stačí jeden malinko tmavší pudr, než je váš make- up či bronzer atd.

Nejjednodušší způsob pro každou ženu je tzv trojka. Představte si číslo 3, jak se píše, a tak ho i budete aplikovat štětcem s troškou tmavšího pudru na obličej: Začnete v půlce čela, pak jeďte podél vlasové kontury směrem k uchu, poté od ucha na tvář, kde nesmíte zajet až k nosu, ale musíte se zastavit asi tak na dva prsty od něj. Pak se vracejte po tváři směrem k uchu, jeďte dál podél ucha směrem dolů a zatočte po kosti směrem k bradě.

Vizuálně to vypadá, jako bychom malovaly číslo 3. To samé děláme zrcadlově i na druhé straně. Na závěr můžeme přidat na tváře trochu tvářenky – lehce, jemně, žádné kolečka…

Rada č. 9: Rty našpulit

Na rty rozhodně nezapomínejte. Pokud nejste milovnice rtěnek, tak určitě neopomeňte používat alespoň balzám. Zvláště v zimních měsících rty trpí a dokonalé líčení by vám mohly pokazit popraskané suché rty. Pokud ovšem máte ráda rtěnky a lesky, máte volné pole působnosti – trendy je skoro všechno, od nude (nenápadných rtěnek v barvě pleti) až po výrazné barvičky. Fantazii se meze nekladou…

Rada č. 10: Vše zase pěkně pečlivě odlíčit, vyčistit pleť a nakrémovat

Pečlivé odličování bohužel není pro každou ženu samozřejmost. Proto bych chtěla připomenout – chcete-li si udržet dlouho krásnou a zdravou pleť, tento krok nelze přeskočit.

Nikol Bárová
Nikol Bárová

Přeji všem krásné chvíle při líčení a poté dny plné radosti z vlastního hezkého vzhledu, který se projeví i na našem sebevědomí a dobré náladě. A ještě k make-upu. Nezapomeňte, že méně je někdy více, ostatně vždy můžete jemný odstín tváře doplnit sytější barvou rtů. Při večerním líčení se pak nemusíte bát výraznějšího nalíčení. A pokud byste se chtěla v líčení naučit více nebo si být jistější, navštivte kurz líčení, kde si můžete všechno v klidu osvojit.

Vaše Nikol Bárová

Další skvělé praktické rady a tipy Nikol Bárové můžete sledovat na její facebookové stránce zde či na Instagramu tady.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*