5 chyb, kterých se vyvarovat v péči o řasy a obočí

Husté a dlouhé řasy a výrazné obočí vám nezaručí jen speciální kosmetické přípravky, ale především každodenní péče o ně. A nemusí jít o nic složitého, jen to chce dodržet některá pravidla, která dost možná dokážou s vašimi řasami i obočím zázraky! Tady je 5 chyb, které většinou děláme, a přitom je tak důležité se jich vyvarovat…

1. Nestaráte se o řasy a obočí každý den

Zuby si čistíme dvakrát denně, češeme se i několikrát za den a večer nazapomínáme na odlíčení. Nezapomínáme však na své řasy a obočí? Dopřáváme jim pravidelně potřebnou péči? Protože stejně jako svoji pleť bychom je měli večer zbavit nečistot a dodat jim i potřebnou výživu.

Vyberte si odličovač, který nebude agresivní, aby řasy a obočí neničil. Raději sáhněte po takovém, který bude obsahovat výtažky z aloe vera, kolagen a vitamíny A, E, F. Ty totiž zabrání jejich lámání.

A odličujte správně! Na tamponek naneste odličovač, na pár sekund ho přiložte na víčko a lehkým pohybem sjeďte dolů. Nemiřte přitom ke koutku oka ani tamponkem zbytečně nepohybujte tam a zpět – tím se totiž řasy ničí!

Style & Protect Gel_side_300dpi_CMYK_ohne Schatten

2. Řasy a obočí nevyživujete 

Máme poctivě odlíčeno? Pak můžeme přistoupit k druhému kroku večerní péče o řasy a obočí, a tou je výživa. Stejně jako naše pleť, i ony potřebují dodat potřebné látky. 

Vyzkoušet můžete například veganský BeautyLash Style & Protect gel, který je určený i pro velmi citlivou pokožku a plní hned tři funkce: obsahuje aktivní látky, jako je D-panthenol, vitamín E a glycerin. Řasy a obočí tak vyživí, zvlhčí a dodá jim krásný lesk. Koupíte ho na www.beautylash.cz za 299 Kč.

3. Používáte pouze pinzetu

Pinzetu vytáhněte jen na vytržení chloupků mezi obočím, nebo těch rostoucích zespodu, pokud jsou zcela mimo jeho přirozený tvar. Nijak to ale nepřehánějte, méně je v tomto případě rozhodně více – úzkému obočí dávno odzvonilo. In je naopak výrazné silné obočí.

Refectocil-Lash-Brow-Booster-PohodarkyPokud vás trápí nějaká ta mezera v obočí nebo cítíte, že by řasy potřebovaly trochu zahustit, sáhněte po kvalitním séru na řasy a obočí, ideálně 2 v 1, aby se vám v kosmetické taštičce nemnožily přípravky.

Takové je například RefectoCil Lash&Brow Booster, které obsahuje výtažky z karibského korálu Trsovníku lékařského. Tato aktivní látka způsobila doslova revoluci v péči o řasy a obočí, protože působí na zcela přírodní bázi a první výsledky uvidíte už po šesti týdnech. Nezapomeňte ale na to, že kouzlo účinnosti všech sér spočívá v tom, že je musíte používat pravidelně, každý den… RefectoCil Lash&Brow Booster koupíte na www.beautylash.cz za 1 445 Kč.

4. Chybně nanášíte řasenku

Existují kosmetické přípravky, které skutečně dokáží řasám a obočí pomoct v jejich objemu, délce i v růstu. U všech je však třeba dbát na jejich správné používání a vyvarovat se toho špatného. 

Jedním z největších prohřešků proti krásným řasám a obočí je chybné používání řasenky. 

Beautylash_Booster_na_rasy_pohodarky

Tak pozor, tento postup je správný: 

– řasenku “zaboříme” ke kořínkům řas,

– jemně jí zavibrujeme,

– táhneme řasy nahoru k obočí,

– pro zvýraznění řasenku vrstvíme (naneseme ji nejprve na jedno oko, necháme ji zaschnout, jdeme na druhé oko, a teprve pak se vrátíme k prvnímu oku a celý proces opakujeme),

– v případě, že se řasy slepí, jemně je pročešeme kartáčkem.

5. Nedopřejete řasám a obočí odpočinek

Tahle poslední rada funguje ze všeho nejlíp. A taky je pro mnohé z nás nejnáročnější… Někdy nechte řasy i obočí zcela odpočívat, bez jakéhokoliv kosmetického přípravku, který je zatěžuje (řasenky, pudry, tužky…)

Odličte je, vyživte a prostě je nechte, aby se mohly krásně regenerovat, a to nejen v noci, ale i přes den. Ostatně léto a jeho horký stylistický trend zvaný “nude” k tomu přímo vybízí!

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*