Barva na obočí – co musíte vědět před barvením?

Přemýšlíte nad barvou na obočí? Stejně jako u všeho ostatního má barvení obočí svá pravidla, která by se měla dodržovat, ať už se svěříte do péče profesionálů, nebo si barvíte obočí sama doma. V tomto článku poradíme, které praktiky vám vykouzlí ještě krásnější obočí, a jakým se naopak raději vyhnout.refectocil-barva-na-oboci-pohodarky

Proč věnovat obočí pozornost?

Odborníci na make-up se shodují, že každé ženě stačí zvýraznit obočí, řasy a rty k tomu, aby působila elegantně. Proto se dá s klidným svědomím tvrdit, že obočí patří k jedněm z nejvýraznějších rysů obličeje. Nejenže úžasně zvýrazňuje oči a přitahuje k nim pozornost, ale plní také řadu dalších, méně estetických funkcí. Jedna z nich souvisí s mezilidskou komunikací. Velkou roli hraje především v mikro výrazech obličeje. Ty jsou specifické tím, že je většinou nemůžeme jednoduše předstírat, a obvykle se mezi ně řadí vyjádření těchto emocí: smutku, zlosti, znechucení, strachu, radosti, překvapení a pohrdání.

Proč barvit obočí?

Tato otázka zajímá mnohé ženy, které tuto možnost zvažují. Proč si barvit obočí? Nestačí pouze tužka na obočí? V některých případech tomu tak může být, ale pojďme si přiblížit situace, kdy je vhodné o barvení obočí uvažovat. První z nich se týká změny barvy vlasů. Je dobré posoudit, jak moc se zvolená barva liší od přírodního odstínu vlasů. Obočí je přirozeně o několik odstínů tmavší než naše přírodní barva vlasů, proto nic nezkazíte tím, když tuto rovnici budete aplikovat i u barvených vlasů.

Barvení obočí se také doporučuje plavovláskám, které většinou trpí velmi nevýrazným obočím, nebo ženám s tenkým, řídkým obočím. Barva zvýrazní i malé jemné chloupky obočí. To znamená, že bude opticky vypadat bohatší a výraznější. Dalším plusem je vyzdvihnutí přirozeného tvaru obočí.

Jak vybrat správnou barvu na obočí?

veganska-barva-na oboci-beautylash-pohodarky.cz
Veganské barvy na řasy a obočí jsou hitem letošní sezony, jsou šetrné a přitom barví skvěle!

Výběr správné barvy je jedním z nejdůležitějších kroků při barvení obočí. A nejde pouze o odstín. Čemu se rozhodně vyhněte, je použít zbytek barvy na vlasy také na obočí. Kůže okolo oka a obočí je velmi citlivá a mohli byste si vážně ublížit, protože barva na vlasy je agresivnější než barva, která je určena přímo na barvení obočí. Dbejte na to, aby barva byla dermatologicky i oftalmologicky testována a raději sáhněte po těch, které mají přírodní složení, čímž výrazně snížíte nebezpečí alergické reakce. Značka BeautyLash dokonce nabízí veganskou řadu barev na obočí, s nimiž můžete obarvit i řasy!

Obočí a móda

Výběr barvy obočí výrazně ovlivňují módní trendy a také vaše vlastní preference. V roce 2016 bylo populární obočí ve stejném odstínu jako barva vlasů, v roce 2017 o pár odstínů tmavší než barva vlasů a v roce 2018 je zase vyzdvihováno téměř neviditelné obočí, které odstínem splývá s pokožkou obličeje. Problém s těmito trendy je očividný. Relativně rychle se mění a zejména ten poslední jmenovaný trend uvidíte spíš na přehlídkových molech než na ulicích. Převážná většina žen i profesionálek se koneckonců stále kloní spíše k barvě obočí tmavší, než je odstín vlasů.

Tipy, jak vybrat správný odstín obočí

Tento krok je náročnější, než by se zdálo, protože se k dosažení konkrétní barvy většinou míchají dva samostatné odstíny barev na obočí stejné značky. Výborný systém má například značka RefectoCil, na jejíž stránce jednoduše kliknete na odstín, který chcete, a automaticky se vám zobrazí barvy, jež je nutné použít. V prvé řadě je ale důležité vědět, jakého odstínu vlastně chcete dosáhnout. K tomu může posloužit několik rad a pravidel, jimiž se můžete při výběru řídit. Až už máte jakoukoliv barvu vlasů, obecně platí základní pravidlo, že se vybírá barva o několik odstínů tmavší, než je odstín vlasů. Černovlásky si nemusí dělat s výběrem takové starosti a rovnou můžou sáhnout po černé barvě na obočí.
Brunetky by měly logicky volit hnědé odstíny barev, obecně ale platí, že čím studenější je odstín vlasů, tím tmavší může být barva, po které sáhnete k obarvení obočí.

Ženy barvené na zrzavo často dělají stejnou základní chybu, když se snaží dát svému obočí stejný odstín. Ani přírodní zrzky totiž většinou nemají zrzavé obočí. Proto pokud máte tmavě rudou hřívu, volte raději tmavé studené barvy hnědé, nebo naopak pokud máte světle zrzavé vlasy, vyberte si hnědé barvy s odlesky měděné.

Barvení obočí v salonu

Chcete si obarvit obočí, ale ještě s tím nemáte žádné zkušenosti? V takovém případě raději zvolte návštěvu salonu a svěřte se do rukou profesionálů. Ti mají s barvením obočí daleko větší zkušenosti než vaši známí a kamarádi a mohou vám objektivně poradit s odstínem a zkonzultovat s vámi, jaké značky barev jsou k dispozici a jak s nimi pracovat. Další výhoda barvení obočí v salonu je v použité barvě. Ty, které se používají v salonech, vydrží déle než ty z drogerie. Důvod je prostý – tyto barvy mají intenzivnější pigmentaci, a proto déle vydrží. V praxi to ale také znamená, že je s nimi třeba pracovat opatrněji než s obyčejnými barvami z drogerie. Proto jsou určeny odborníkům, kteří už vědí, jak na to.

Barvení obočí doma

barva-na-oboci-beautylash-pohodarky.cz
Z barvení obočí si můžete udělat příjemný rituál nebo třebas párty s kámoškou! Foto Beautylash

Jednou z hlavních výhod domácího barvení je fakt, že je to daleko pohodlnější. Nemusíte nikam dojíždět, nemusíte platit služby v salonech a obočí si obarvíte přesně tak, jak potřebujete. Výrobci barev pro domácí použití počítají s tím, že si obočí nebarvíte každý druhý den, proto jsou barvy méně intenzivní a vydrží kratší dobu, zhruba 2-3 týdny. Jejich aplikace je ale bezpečná, rychlá a hlavně jednoduchá.

Tipy, které zjednoduší práci

Stejně jako u každého jiného zkrášlovacího rituálu i barvení obočí má svá pravidla. Jeden z těch nejdůležitějších přichází už před samotným barvením. Ať už si barvíte obočí doma, nebo jdete do salonu, odličovačem pečlivě očistěte své obočí, oční víčka a řasy, a to i v případě, že nejste nalíčená.

Po tomto kroku sáhněte po vazelíně a naneste ji tam, kde si nepřejete, aby barva ulpěla, například pod obočí, na čelo… Tento trik se používá i u domácího barvení vlasů a výrazně pomáhá v případě, kdy nám trochu ujede ruka. Představuje ochrannou vrstvu mezi barvou a pokožkou.

Barvením péče o obočí nekončí

Barvení obočí má rozhodně nespočet výhod. Kromě toho je ale třeba se o obočí starat i jinak. Proto i v případě, že jste zastánkyní přírodně vypadajícího obočí, jeho tvarování se nejspíš nevyhnete. Existují pravidla, která radí, do jakého tvaru obočí vytvarovat, například podle tvaru obličeje nebo vzdálenosti očí. Pokud si nevíte rady, můžete si přečíst náš článek, který krok po kroku vysvětluje, jak upravit obočí k vaší spokojenosti.

pudrové-stíny-andmetics
Pudrové stíny jsou pro svou jednoduchou aplikace oblíbené zejména mezi mladou generací.

Čemu se nejspíš nevyhnete, je domalovávání obočí. Dělá se to v případech, kdy je potřeba trochu pomoct jeho přirozenému tvaru. Správnou technikou tak docílíte přirozeného looku, který se v ničem nepodobá malovaným obočím z 20. let. Máte hned několik možností, po čem sáhnout – nejčastěji používaná je tužka na obočí. Její nevýhoda ale tkví v tom, že se hodí spíše pro ženy, které už mají při barvení obočí určitý cvik a pevnou ruku. Mnohem jednodušší použití, zato se skvělým efektem, pak nabízejí paletky pudrových odstínů a práce se štětečkem.

Sérum na obočí? Jednoznačně ano!

Stejně jako vlasům, i obočí prospěje, když mu budete jednou za čas dopřávat pozornost i mimo jeho aktivní úpravu. Existují speciální růstová séra na obočí, která výborně hydratují a vykouzlí vám brvy neuvěřitelně hebké, s chloupky, které budou silnější a pružnější, čímž se předejde jejich vypadávání. A třešnička nakonec? Sérum prodlouží účinek barvy na obočí!

Barvení obočí může být pro vás náročnou výzvou, ale pokud dodržíte jednoduchá pravidla, která jsme vám představili, určitě nemůžete šlápnout vedle. A to za krásné obočí rozhodně stojí!

Téma pro vás prozkoumala a text s láskou napsala Michaela Havlíčková.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*