Barva na obočí – velký návod, jak vybrat tu správnou

Barva na obočí udělá s vaší vizáží opravdové divy! Vstanete z postele a už bez líčidel budete krásně výrazná. Obočí i řasy si zvládnete nabarvit sama doma, anebo se můžete nechat hýčkat v salonu – záleží jen na vás, kterou variantu si vyberete. Ať už se spolehnete na sebe, nebo to necháte raději na odbornících, je důležité zvolit správný produkt a také postup. V tomto článku vás seznámíme s tím, podle jakých kritérií barvu vybírat, jak správně postupovat při barvení doma i co vás čeká v salonu.

barva-na-oboci-beautylash-pohodarky.cz
Z barvení obočí si můžete udělat příjemný rituál nebo třebas párty s kámoškou! Foto BeautyLash

Barvy na obočí vybírejte jen ty s přírodními látkami

V kosmetice se čím dál více vyplácí souznít s přírodou, neboli sáhnout po čistě přírodní kosmetice. To samé, a možná dvojnásob, platí také u barvy na obočí a řasy. Pokud se rozhodnete pro domácí barvení, volte raději přípravky obsahující přírodní látky. Právě takové přípravky jsou bezpečné, nehrozí u nich žádné riziko a navíc spolehlivě fungují na zvýraznění řas i obočí.
Všímejte si také toho, jestli barva, kterou se chystáte koupit, byla dermatologicky i oftalmologicky testována, a nemůže vám podráždit jemnou kůži v okolí očí nebo dokonce samotné oko.

I barva na obočí podléhá módě, nyní je in ta v barvě vlasů!

Stejně jako oblečení podléhá módním trendům, je to podobné i u obočí. Momentálně je trendem přirozeně husté obočí tón v tónu s barvou vlasů, anebo naopak extrém, jako jsou světlé blond vlasy v kontrastu s velmi tmavým obočím.

Pokud dáváte přednost přirozenosti před extravagancí, můžete klidně vsadit na obočí, které je ve stejném odstínu jako vaše vlasy. Při volbě odstínu barvy na obočí musíte však mít na paměti, že obočí rámuje obličej a ovlivňuje tak celkový výraz tváře. Proto příliš tmavé obočí, které je v kontrastu s vlasy, může mít za následek, že tvář bude působit příliš ostře a přísně. U řas je tomu jinak – tam klidně můžete zvolit tmavě hnědou nebo černou barvu, i když jste blondýnka.

V dnešní době máme více možností, než jen sáhnout po černé nebo hnědé, například ReflectoCil nabízí celou škálu barevných odstínů a v salonu si můžete zvolit barvu na obočí pomocí pestrého vzorníku.

Mezi salonním a domácím barvením je rozdíl

Barvy, které jsou určeny pro salonní účely, jsou intenzivnější a vydrží déle než ty, které si můžete koupit v drogerii a použít sama. Pokud se vám to zdá nefér, vězte, že to má své dobré důvody. Barva s vyšší intenzitou pigmentace představuje zároveň větší riziko, proto je určena odborníkům, kteří mají s aplikací bohatou praxi. Barva pro domácí účely spolehlivě vydrží 2-3 týdny a její aplikace je jednoduchá, rychlá  a bezpečná.

Návod, jak na barvení obočí doma, krok po kroku:

V dnešní, trochu hektické době, uvítáme fakt, že na zkrášlení nemusíme nikam docházet, a těch pár minut, které na barvení řas a obočí potřebujeme, si i v přeplněném diáři dokážeme najít.

Pro domácí barvení obočí je však zcela ztežejní vybrat si kvalitní barvu. Zárukou kvality je zpravidla vyzkoušená značka – například barvy pro domácí barvení značky BeautyLash spadají do „kosmetické rodiny“ rakouské firmy GW Cosmetics, která je již řadu let světovou jedničkou v oblasti barvení řas a obočí.

BeautyLash dnes dokonce nabízí dvě řady barev na obočí: klasické barvy BeautyLash a BeautyLash Power-Brow.

Klasické barvy BeautyLash nepoužívají žádné oxidanty a barevné pigmenty se nedostávají do struktury chloupku, ale obalí ho kolem dokola. Obočí tak získá plnější vzhled. Tyto barvy jsou proto vhodné především pro ty, kdo mají řidší obočí a také pro všechny, které mají citlivou pokožku, protože mají velice šetrné složení. Jejich velkou výhodou je také to, že s nimi můžete nabarvit i řasy (oxidační barvy se naopak mohou při domácím barvení používat pouze na obočí a nikoliv na barvení řas). Pořídíte je v odstínech černá, hnědá a tmavě hnědá.

Barvy BeautyLash Power-Brow jsou oproti tomu tzv. oxidační barvy, což znamená, že barevný pigment se prostřednictvím oxidantu dostává přímo do struktury chloupku obočí. Díky tomu je výsledná barva výraznější než u běžných barev na obočí. Barvy pořídíte v odstínech tmavě hnědá a světle hnědá.

Máme-li kvalitní barvu, což je jeden z nejdůležitějších kroků, barvení doma zvládneme naprosto bezpečně a překvapivě rychle, Zde je návod, jak na to:

1. krok: Perfektně odlíčíme řasy i obočí

Aby se barva dobře vstřebala do obočí i řas, je zapotřebí oči nejprve důkladně odlíčit. Pokud zrovna nejste nalíčená, stejně použijte odličovací tampónek a pleťovým tonikem nebo odličovačem oči ještě přetřete.

2. krok: Pomůžeme si vazelínou

Vazelína je při barvení obočí a řas doma skvělým pomocníkem. Pokud se totiž nemůžete zcela spolehnout na své precizní tahy, rozhodně se můžete spolehnout na její skvělou schopnost zabránit barvě, aby se dostala tam, kam nechcete. Jednoduše aplikujte vazelínu na místa, která potřebujete ochránit před obarvením nebo rizikem obtisku. Na její nanášení můžete použít špachtličku nebo vatovou tyčinku do uší.

(Pokud se rozhodnete barvit i řasy, můžete použít ochranné papírky, které má ve své sadě například právě značka BeautyLash. Nalepíte je pomocí mastného pleťového krému na dolní víčka, abyste je ochránili před obarvením, a teprve pak naneste krém (nebo vazelínu) také na horní víčka a kolem obočí.)

3. krok: Namícháme tu správnou konzistenci

Podle návodu u daného druhu domácích barev namícháme tu správnou konzistenci barvy a řídíme se pokyny v něm.

4. krok: Při barvení ohlídejme přirozený tvar obočí

Jakmile máte barvicí směs připravenou, můžete se ihned vrhnout na barvení obočí. Nedoporučuje se žádné dlouhé otálení, bez okolků se pusťte do práce, ať z dokonalé konzistence, kterou jste si namíchala, nezačnou prchat důležité aktivní látky pro barvení.
Špachtličku nebo tyčinku namočte do připravené směsi a nebojte se větší vrstvy, určitě se vám ji podaří pořádně rozetřít. Začněte u kořene nosu, tam, kde vám obočí začíná růst, a roztírejte až k samotnému konci obočí. Snažte se přitom dodržovat přirozený tvar obočí.

Nyní jste tvar svého obočí obtáhla a ještě mu můžete dodat objem. Tyčinkou znovu přejeďte celou délku obočí, tentokrát se ale věnujte holým místům. Tam, kde vidíte mezery mezi chloupky, naneste ještě vrstvu barvy. Získáte krásně ucelený tvar a obočí bude hustší a výraznější.

Nakonec obočí učešte pomocí kartáčku – můžete použít kartáček ze staré řasenky, před použitím ho ale nejprve očistěte. Kartáček namočte do barvicí směsi a jemnými tahy přejeďte po celém obočí. Krátké tahy kartáčkem dopomohou k jeho přirozenému vzhledu, napodobí tak chloupky, a obočí bude působit ještě přirozenějším dojmem.

5. krok: Nechtěnou barvu rychle odstraníme

Aby barva nezasychala na místech, kde vám třeba trochu ujela ruka, tam, kde ji nechcete, je nutné ji rychle odstranit. Čistou tyčinkou přejeďte místa, která přesahují určený tvar obočí, a otřete je. Pokud máte pocit, že už barva trochu zasychá, použijte na její odstranění navlhčenou tyčinku.

6. krok: Necháme barvu na obočí působit

Nyní už jen stačí počkat si na výsledek. Pokud obočí barvíte poprvé, anebo pokud jste změnila značku barvy na obočí, nechte ji raději působit kratší dobu. Pokud si obočí barvíte pravidelně, máte určitě správný čas vyzkoušený. Obvykle stačí 10 až 15 minut k docílení požadovaného odstínu obočí.

7. krok: Barvu na obočí řádně smyjeme

Nastal čas zjistit výsledek! Vezměte navlhčený odličovací tampónek a důkladně smyjte barvu z obočí. Abyste obočí zbavila zbytku barvy, setřete ji nejprve po směru hodinových ručiček a potom i v protisměru – takto dokonale odstraníte všechny zbytky barvy.

8. krok: A kocháme se krásným novým obočím…

Jak se vám vaše nové, zvýrazněné obočí líbí? Výsledek je jednoznačně znát, obočí dělá s naší tváří divy! Jste výrazná i bez líčidel, pokud jste si navíc obarvila i řasy, nemusíte si už lámat hlavu s časově náročným líčením. Stačí si jen zlehka přejet štětcem líčka, rty potřít leskem a můžete vyrazit.

Jak na barvení obočí a řas v salonu

Necháváte raději barvení obočí a řas na odbornících? Tak to můžete být zcela v klidu – správný profesionál během pár vteřin zjistí, jaký odstín zvolit i jak tvar obočí upravovat. Chcete vědět, co vás krok za krokem čeká? Čtěte dál…

Barvení obočí i řas nejprve zkonzultujte

V každém profesionálním salonu vás nejprve čeká konzultace. Společně s kosmetičkou proberete vaše představy a ona vám poradí, jaký odstín zvolit, a případně jak tvar obočí upravit.

Naše školitelky a kosmetičky jsou spokojené se značkou RefectoCil, která nabízí velké množství barev a jejich kombinací, takže se pak dá obočí krásně sladit s barvou vlasů, což je současný největší trend.

Odbornice bude už během chvilky vědět, jaký odstín zvolit, aby přirozeně ladil s tónem vaší pleti, barvou vlasů i celkovým výrazem vaší tváře. To je velmi důležité, protože obočí rámuje tvář a utváří náš výraz. Nechme ho proto podtrhnout přednosti své tváře. Pokud si neumíte zcela představit odstín, který vám kosmetička doporučuje, můžete mít k dispozici vzorník, který vám pro zvolení barvy pro vaše obočí pomůže.

Barvení řas pod dohledem odbornice

Stejně jako při barvení doma je tento krok stěžejní. Aby barva držela, musí se obočí nejprve odlíčit, a to i když nejste nalíčená. Z kůže se totiž musí odstranit nejen líčidla, ale také mastnota. Po odlíčení se ještě obočí přetře suchým odličovacím tampónkem. Pro ty nejlepší výsledky je zkrátka zapotřebí zbavit obočí make-upu, mastnoty a dobře jej vysušit.

Před barvením řas je nutné oči ochránit před barvou, která by v případě, že se dostane do oka, způsobovala pálení a štípání. Zde skvěle poslouží ochranné papírky na oči. Papírky jsou namočené ve speciálním krému, který zamezuje podráždění očí. Je důležité dát je těsně k dolním řasám, vrstvou krému dolů. Takto zajistí, že se barva nedostane na kůžičku u oka. Navíc je třeba dát pozor i na to, aby se krém nedostal až k řasám, pokud se chystáte na jejich barvení.

Následuje podobná příprava, jako jsme již popsali při barvení doma. Po celou dobu barvení řas je opravdu nutné, abyste měla stále zavřené oči. Kosmetička nanáší pomocí aplikační tyčinky silné vrstvy barvy, aby byly řasy zcela překryté barvou. Poté je třeba nechat barvu působit. Kosmetička se zatím bude věnovat vašemu obočí.

Barvu na obočí je vhodné míchat podle barvy vlasů

Pro domácí barvení zřejmě použijete stejný odstín na řasy jako na obočí, v salonu ale většinou zvolí dva různé odstíny. Na rozdíl od řas, kde platí, že čím tmavší, tím lepší, protože barva na řasy na několik týdnů nahradí řasenku, u obočí musíte být s volbou odstínu opatrnější, zvláště jste-li blondýnka nebo majitelka porcelánově světlé pleti.

Kosmetička nanáší barvu na obočí aplikační tyčinkou od kořenu nosu až po konec obočí. Je důležité zachovat směr, jakým obočí přirozeně roste. Odbornice nechá barvu na obočí působit takovou dobu, která bude odpovídat intenzitě výsledku.

Po uplynutí požadované doby začne kosmetička nejprve otírat obočí tampónkem namočeným do vody. U řas kosmetička nejprve opatrně odstraní ochranné papírky, poté důkladně smyje barvu.

Tajný tip: Gel nebo sérum na řasy a obočí pro maximální efekt

Pro ještě trvalejší účinek krásně obarveného obočí a řas použijte speciální výživný gel nebo sérum na řasy a obočí. Vašim řasám jistě prospěje, budete-li tuto výživu používat pravidelně. Gel hydratuje, dodává řasám i obočí hebkost a výživu, chloupky obočí stejně jako řasy jsou potom silnější a pružnější. Tato výživa navíc podporuje jejich růst a zamezuje vypadávání.

Ať už zvolíte barvení obočí v salonu, nebo si jej vyzkoušíte doma, vždy dodržujte výše uvedené zásady. Vyplatí se to a vaše obočí se tak stane skutečnou ozdobou.

Pokud se chcete dozvědět více o barvení obočí, podívejte se na zdarma přístupná videa RefectoCil Akademie zde

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*