Chcete prodloužit řasy? Levná séra na řasy růst nezajistí!

Toužíte po dlouhých hustých řasách? Kosmetické přípravky dnes slibují, že s nimi dokáží zázraky. Které ale opravdu fungují a na co si dát pozor? A jakých chyb se můžeme při výběru sér na řasy dopustit? Odborníci varují před neznalostí a radí: „Vždy kontrolujte, jaké látky séra obsahují. Zda nejsou škodlivé nebo nemají jen regenerační účinek.“

S kosmetickými produkty, které se zaměřují na růst řas, se poslední rok doslova roztrhl pytel. Jak se v nich ale vyznat? Podle odborníků můžeme v podstatě rozlišovat tři typy sér: drahá, která obsahují výjimečné látky, ovšem cena se pohybuje nad patnáct set korun, střední kategorii v řádech stovek korun, kde je dobrý poměr cena/výkon, ale jejich výběr je značně omezený, a levná séra do 200 korun, kterých je dnes na trhu nejvíce, ale zpravidla žádné aktivní látky neobsahují, proto zpravidla nepřinášejí ani kýžený efekt.

1. Drahé boostery na růst řas fungují, ale musíte počítat s vysokou cenou

Sérum na řasy, které funguje, tak by se daly shrnout produkty v této skupině, které ale mají společné i to, že při jejichž koupi musíte sáhnout hlouběji do kapsy.

„Je ovšem dobré dát si pozor na to, že často obsahují tzv. syntetický prostaglandin, který urychlí růst řas, ale podle odborníků může mít mnohé nežádoucí účinky. To samé platí, jakmile ve složení objevíte podezřelé chemické názvy, či sérum úplně postrádá popis složení. V takových případech raději od koupi upusťte,“ varuje známá rakouská vizážistka a stylistka Andrea Lehner, která svými radami přispívá i na blog o trendech v úpravě řas a obočí www.pohodarky.cz.

Refectocil-Lash-Brow-Booster-PohodarkyRadí – zaměřte se raději na přírodní látky, jakou je třeba unikátní výtažek z trsovníku lékařského. Roste ve velké hloubce Karibského moře a vědci nyní zkoumají jeho využití v řadě oblastí, kromě kosmetologie také v lékařství. Jeho účinky navíc potvrzují mnohé nezávislé klinické studie, které se shodují v tom, že olej v něm obsažený přirozeně stimuluje kořínky folikulů a dokáže prodloužit jejich první růstovou fázi. Současným trendem proto je u skutečně kvalitních sér na řasy omezit ostatní přidané látky a soustředit se na maximum čistého výtažku z trsovníku lékařského.

Tip: Výtažek z trsovníku lékařského obsahuje například RefectoCil Lash&Brow Booster (je 2v1, takže ho lze použít na řasy i obočí) a výsledky uvidíte už po 6 týdnech pravidelného používání, kdy booster nanášíte ke kořínkům horních a dolních řas jako oční linku každé ráno a večer. Koupíte ho na www.beautylash.cz za 1 890 Kč.

2. Mezi séry na řasy v řádech stokorun najdete efektivní veganská

Pokud nechcete utratit za sérum tolik peněz, bude pro vás ideální volbou některé z trendy veganských sér, která patří do této kategorie. Cena u séra ve stylu vegan se pohybuje v řádech stokorun, a jak už název napovídá, tato séra obsahují efektivní přírodní složky, které jsou zároveň k pleti velmi šetrné. Tato séra neobsahují tak unikátní a drahé ingredience, jako ta finančně náročnější séra, přesto zajistí požadovaný účinek pro dlouhé a silné řasy. I tady je však vždy nutno sledovat etikety, aby sérum neobsahovalo žádné hormony ani prostaglandiny a bylo dermatologicky testováno.

Beautylash_serum_na_rasy_a_obociTip: Veganský certifikát má například BeautyLash sérum na růst řas, které je velice bohaté na rostlinné extrakty: obsahuje účinné přírodní látky ze slunečnicového oleje, prosa, pšenice a rozmarýnu. Díky tomu dokáže zajistit, že řasy budou výrazně delší a hustší už za 8 týdnů pravidelného dennodenního nanášení séra ke kořínkům řas, ideálně opět ráno a večer. Veganské BeautyLash sérum na růst řas koupíte na www.beautylash.cz za 740 Kč.

3. Levná séra na řasy zpravidla nefungují, volte raději kondicionér

Beautylash_kondicioner_na_rasy_obociTato kategorie patří mezi ty nejpočetnější. „Bohužel – nízká cena většinou odpovídá jejich účinku a tyto produkty řasy spíše jen regenerují. Zpravidla neobsahují žádné látky, které by mohly stimulovat jejich růst,“ varuje Andrea Lehner s tím, že levná séra je lepší nahradit přípravky, které pomohou regeneraci a celkovému ozdravení řas.

Tip: Veganský BeautyLash kondicionér na řasy a obočí obsahuje účinné přírodní složky, které řasy dlouhodobě vyživí, zvlhčí je a dodají jim dlouhotrvající lesk. U barvených řas a obočí chrání barvu a zabraňuje jejímu blednutí. Kondicionér na řasy a obočí BeautyLash koupíte na www.beautylash.cz za 299 Kč.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*