Fungují séra na růst řas? A podle čeho je vybírat?

Krásné dlouhé husté řasy jsou dnes módním trendem číslo jedna. Prodlužování řas, magnetické řasy i řasenky slibující zázraky jsou ale bohužel jen krátkodobou záležitostí. Stále větší oblibě se těší séra podporující růst řas. Jak fungují? Jak je aplikovat? A jak se v nich vůbec vyznat? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky najdete v tomto článku…

Beautylash_Booster_na_rasy_pohodarky

Řasa vyroste a vypadne za 3 až 6 měsíců

Nejprve několik zajímavých čísel o našich řasách: Na vrchním víčku by nám mělo růst 80 až 150 řas, na spodním 70 až 80. Ale pozor – řasy mají svůj životní cyklus, během něhož se obměňují. Než řasa vyroste a vypadne, uběhne 3 až 6 měsíců: v první fázi od 30 do 45 dnů roste (v tomto stadiu se nachází 40 % řas vrchního víčka a 15 % spodního, ve druhé přechodové fázi se růst řas zastaví a nastává zhruba stodenní fáze odpočinku, kdy jedna řasa vypadne a hned začne růst nová.

Séra na růst řas povzbudí kořínky k činnosti

Síla kvalitních sér na růst řas spočívá v tom, že díky obsaženým aktivním látkám dokážou pozitivně ovlivnit vývojový cyklus řas tak, že prodlouží fázi růstu a následně zabrání jejich předčasnému vypadávání. A právě to vytváří efekt hustoty řas, zatímco ty starší se už posouvají do potřebné délky. Aktivní látky zkrátka prodlouží růstovou fázi a zároveň zabrání předčasnému vypadávání řas. Ale ne všechna séra, která jsou dnes na trhu, fungují. Zcela stěžejní je sledovat aktivní látky, které obsahují – ideálně ty na přírodní bázi. A jak se tedy ve výběru sér vyznat? Zde je návod:

1. Drahá séra nad 1 000 Kč

Jedná se o přípravky, u kterých většinou uvidíte efekt po pár týdnech – tomu ovšem také odpovídá cena, a bohužel často obsahují tzv. syntetický prostaglandin, který urychlí růst řas, ale odborníci u něj varují, že může mít nežádoucí účinky, jako je svědění, podráždění očního okolí i samotných očí, a mnohé další. Od koupi upusťte také v případě, že v jejich složení objevíte podezřelé chemické názvy či pokud úplně postrádají popis složení. Oblast kolem očí je přece jen velmi citlivá, a proto doporučujeme vyzkoušet taková séra, která obsahují přírodní aktivní látky.

V poslední době se největší oblibě těší séra z bioaktivní látky z vzácného korálu trsovníku lékařského, jehož účinky dnes využívají ve velkém také vědci v medicínských oborech. Jeho velká výhoda spočívá v tom, že tuto bioaktivní látku naše tělo vstřebává mnohem rychleji a lépe než látky vytvořené uměle. A efekt je tedy viditelný mnohem dříve než u ostatních sér na řasy.

Trsovník lékařský obsahuje napříkladRefectoCil Lash&Brow Booster. Certifikovaný německý zkušební institut u něj ve své nedávné studii prokázal efekt prodloužení řas o 56 % (v průměru o 4,2 mm) po 10 týdnech testování u 90 % zapojených osob. Jeho síla spočívá v tom, že prodlouží růstovou fázi řas a fáze vypadávání je pak kratší, takže řasy nejen prodlouží, ale také zvýší jejich objem a posílí je, aby byly pružnější a zdravější. Stejně tak je ale důležité, že jde o klinicky ověřený produkt, který neobsahuje hormony, parabeny, prostamidy, prostaglandin ani parfémy, jak tomu bývá u mnoha jiných sér, aby se podpořil jejich efekt. BeautyLash Eyelash má skvělé výsledky právě díky tomu, že obsahuje čistý korálový výtažek. Koupíte ho za 1 890 Kč na www.beautylash.cz.

2. Séra střední kategorie v řádech stokorun

Beautylash_vegan_serum_pro_rust_ras_pohodarkyNástup efektu je u nich o malinko pomalejší než například u toho s trsovníkem lékařským, ale zpravidla obsahují látky, které podporují růst řas – nejčastěji se jedná o peptidy, které se dnes ve velkém používají nejen v kosmetologii, ale také v lékařství.

Pokud hledáte opět přírodní cestu anebo máte citlivou pokožku, vyzkoušet můžete v poslední době velice populární veganská séra na růst řas, která už jsou k dostání i u nás. Například veganské BeautyLash sérum pro růst řas je bohaté na rostlinné extrakty a zároveň neobsahuje žádné živočišné složky a není testované na zvířatech. Obsahuje účinné přírodní látky ze slunečnicového oleje, prosa, pšenice a rozmarýnu, a díky nim jsou řasy výrazně delší a hustší za osm týdnů, ale při pravidelném používání uvidíte první výsledky už po čtyřech týdnech. Vegan BeautyLash Sérum pro růst řas dodá řasám patřičnou výživu a nemusíte se bát žádných nežádoucích účinků – neobsahuje žádné hormony, jak tomu často bývá u jiných přípravků této kategorie, a bylo pečlivě dermatologicky testováno. Vegan BeautyLash Sérum pro růst řas koupíte na www.beatuylash.cz za 750 Kč.

3. Levná séra v řádech desetikorun

Toto je kategorie, v níž můžete vybírat z největšího množství sér na řasy. Nízká cena ale většinou odpovídá jejich účinku – přípravky často neobsahují žádné aktivní látky potřebné pro růst řas a spíše je jen vyživují, dodají jim pružnost i lesk, další efekt ale raději nečekejte…

Vše je o pravidelnosti

Eyelash_Booster_pohodarky
Výsledek používání BeautyLash boosteru pro růst řas, který obsahuje trsovník lékařský, po 10 týdnech každodenní aplikace.

Aplikace sér na řasy je jednoduchá, ale jejich účinek (tedy u těch kvalitních) spočívá v pravidelnosti. Nanášejí se jednou až dvakrát denně a aby byl efekt skutečně patřičný, nanášejte sérum jen na precizně odlíčené oči. A pozor: Pokud sérum přestanete aplikovat, růst řas se zastaví a zhruba za 6 týdnů se vrátí do své původní podoby.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*