Hitem je úprava obočí ve stylu „Down-to-earth“!

Úprava obočí je prvkem stylingu, který se vyvíjí mnohem rychleji než trendy v líčení očí nebo třeba rtů. Nemění se z desetiletí na desetiletí, ani z roku na rok. A není se čemu divit. Vždyť právě obočí má asi největší vliv na výraz našeho obličeje i na to, jak mladistvě působíme. A jaký je trend? Je jím obočí ve stylu „Down-to-earth“!

rasenka-prodlouzi-oci_pohodarky

Trendy v úpravě obočí nejsou nijak pozvolné – naopak, zpravidla se jedná o dramatické skoky. Díky sociálním médiím se trendy krásy pohybují rychleji než kdy předtím. Poslední rok bylo oblíbené tzv. Instagramové obočí, tedy silné, výrazné, tetované či notně domalované, prezentované jako nejdominantnější část našeho obličeje, které ale mnohdy paradoxně nevypadalo moc přirozeně. Nyní nastává čas na změnu.

Úprava obočí chce méně domalovávání, více přirozenosti

Trendem, který přichází do módy, je obočí ve stylu „Down-to-earth“, což znamená doslova Zpět na zem, v přeneseném slova smyslu pak méně úprav a zasahování do přirozenosti obočí. „Je pro něj typická menší snaha o dokonalost, preciznost, je maximálně přirozené a působí až načechraným dojmem. Výsledkem by mělo být obočí, které dodává obličeji mladistvý výraz.

Mezi stylisty se pro něj ustálil slogan „Méně času na úpravy, více přirozenosti,“ říká Martina Košťálová, stylistka značky Refectocil, světového lídra ve stylingu řas a obočí. Díky své práci pro jednu z předních světových značek v oblasti péče o řasy a obočí sleduje světové trendy a přenáší je k nám do Čech.

A jak vypadá „Down-to-earth obočí“ v praxi?

„Je rovnější a celkově má spíše delší tvar než mnohdy uměle vytvářené klenutí, které bylo dosud trendem. Je plné, ale přitom přirozené. Tedy žádné složité domalovávání! Hitem budou naopak nejrůznější séra a boostery podporující růst obočí, které ho zahustí skutečnými chloupky, nejen těmi namalovanými,“ upozorňuje Martina Košťálová s tím, že takovému obočí by pak mělo stačit jen ho lehce „vykartáčovat“ směrem vzhůru a pak jemně a přirozeně uhladit.

4 kroky, jak docílit obočí ve stylu „Down-to-earth“

1. Odhoďte pinzetu

Andmetics-depilační-pásky-pohodářkyO tom, že upravování obočí svrchu není in, se mluví dlouho, ale obočí ve stylu „Down-to-earth“ se neupravuje dokonce ani z dolní strany jeho oblouku. Trendy je lehce chaotický styl. Pokud vás ale trápí hodně chloupků v této oblasti, jednou za čas si pomozte depilačními páskami, které působí na bázi studeného vosku, takže jejich aplikace není tak bolestivá jako vytrhávání pinzetou. Depilační pásky andmetics Brow Wax Strips jsou speciálně tvarované a nežádoucí chloupky s nimi odstraníte jedním trhnutím. Koupíte je na www.andmetics.cz za 249 Kč.

2. Nepoddajné obočí fixujte

maskara-na-řasy-andmeticsPokud máte neposlušné, silné chloupky, můžete je upravit gelem. Vyzkoušet můžete veganský RefectoCil Styling gel, který obočí navíc zvlhčí a vyživí. Koupíte ho na www.kosmetika-mako.cz za 285 Kč. Dalším řešením, které obočí dodá i objem a udrží ho po celý den v patřičném tvaru, je dlouhotrvající řasenka na obočí andmetics Brow Mascara. Vybrat si můžete z tmavě nebo světle hnědé. Koupíte ji na www.andmetics.cz za 290 Kč.

3. Odložte tužku

Beautylash_barvy_na rasy-a-obociIn není ani každodenní domalovávání obočí tužkou. Jestliže potřebujete zvýraznit barvu, jednou za čas sáhněte po veganských barvách pro domácí použití, které vám zaručí krásné obočí až na 6 týdnů. Snadno, rychle a zcela bezpečně nabarvíte obočí s veganskými barvami BeautyLash, které obsahují přírodní barviva z rostlin a jsou tak mimořádně šetrné. Vybrat si můžete z několika odstínů: černé, tmavě hnědé a hnědé. Koupíte je na www.beautylash.cz za 297 Kč.

4. Obočí „naboosterujte“!

Refectocil-Lash-Brow-Booster-PohodarkyNemá vaše obočí právě plné tvary? Nebo vás trápí mezery, kde chloupky nechtějí dorůst? Vyzkoušejte boostery podporující růst obočí! Například RefectoCil Lash&Brow Booster obsahuje vysoce účinnou bioaktivní látku Black Sea Rod Oil, která přirozeně stimuluje a následně aktivuje kořínky folikulů obočí a prodlužuje jejich růstovou fázi. Použít ho můžete i na řasy, které krásně zahustí a prodlouží. Koupíte ho na www.beautylash.cz za 1 890 Kč.

 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*