Prodlužování řas – vše co potřebujete vědět

Kdo by řekl, že se řasy, “evoluční záclony”, které chrání naše oči před nečistotami, stanou tak opečovávaným a ceněným rysem indikujícím naši atraktivitu? Každá chceme mít řasy co nejdelší, nejhustší a nejvýraznější. Jak toho ale dosáhnout a na co si dávat pozor? To všechno se dozvíte v našem článku, tak se dejte směle do čtení!

BeautyLash_serum_na_rasy_pohodarky

Proč jsou dlouhé husté řasy považovány za atraktivní? Jsou dva způsoby, jak na tuto otázku odpovědět – pragmaticky a no – romanticky. Z evolučního hlediska dlouhé řasy znamenaly menší pravděpodobnost, že člověk oslepne následkem písku a dalších nečistot, které se mohou do očí zanést.

Romantičtější vysvětlení spočívá ve faktu, že řasy rámují oči a přitahují k nim pozornost. A oči jsou obecně považovány za okna do duše a nejčastěji uváděny jako nejatraktivnější část obličeje.

Tak nebo tak, většina z nás už do prodloužení řas nějaké ty peníze a čas investovala, byť i koupí řasenky a péče o ně je tak nějak automaticky naší celožitovotní záležitostí.

Způsoby prodlužování řas

Jako u čehokoliv v beauty odvětví, existuje několik mnoho způsobů, jak si řasy prodloužit. Od těch dlouhodobějších, po jednorázové. Můžete trávit hodiny na Youtube a vyhledávat vychytávky s pudrem a správnými způsoby, jak nanášet řasenku, nebo se naopak objednat do salónu na permanentnější řešení. Pokusíme se je projít většinu z nich a dodáme plusy a mínusy každé procedury.

Prodlužování řas 101 – řasenka

Věděly jste, že stejně jako při výběru střihu vlasů, nebo tvaru obočí, i výběr řasenky by se měl odvíjet od typu vašich řas?

Pokud máte dlouhé řasy od přírody, máte vyhráno. Vyberte si řasenku speciálně určenou pro natočení řas, abyste podpořily přirozenou délku a dodaly jim šmrncovní tvar. Pokud navíc budete řasenku nanášet jemně do strany, můžete dosáhnout přírodního „cat-eye“ looku bez linky na oči! Pro další isnpiraci si přečtěte náš článek Řasenka v hlavní roli jak ji vybrat a používat.

U krátkých řas byste si měli vybrat řasenku s úzkým hustě pokrytým kartáčkem. Doporučujeme se dívat spíš po štětinkovém kartáčku, nikoliv po tom plastovém. Dovolí vám lépe řasy pokrýt a lépe se s ním taky zachází.

A u rovných řas nesmí chybět kleštičky na řasy! S nimi ale zacházejte opatrně, přece jen pracujete jen několik centimetrů od svého oka.

Tip Pohodářek: Pokud chcete docílit ještě delších řas, zkuste menší trik a naneste před aplikací řasenky po délce řas pudrové stíny. Mikroskopická smítka z nich opticky vaše řasy ještě prodlouží.

Prodlužování řas 102 – odlíčení řasenky

Když už jsme nakousli výběr správné řasenky, musíme se taky pozastavit u stejně důležitého rituálu, který vás může stát nejednu řasu. Bavit se o tom, jak se správně odlíčit, vám může připadat směšné a zbytečné, nicméně se většinou ukáže pravý opak.

Věděly jste například, že se odličovací tampónek před nanesením odličovacího produktu má nejdřív navlhčit studenou vodou? Pokud ne, nezoufejte. Na Pohodářkách už najdete článek, který se tomu do detailu věnuje. Zkuste kliknout tady a dejte se do čtení. Třeba právě v tom pramení vaše problémy s řasami!

Nalepovací řasy – jednou a dost?

Prodlužování-řas-pohodářky

Krásné dlouhé a husté řasy si můžete dopřát už za pár korun. Stačí, když si zajdete do nejbližší drogerie, kde nalepovací řasy prodávají. A když se to umí, výsledný efekt vypadá skvěle. K dostání jsou totiž jak „obyčejné“ černé husté nalepovací řasy, tak i extravagantní řasy s přidanými kamínky, nebo peříčky, které se hodí na večírky nebo karnevaly.

Bohužel ale tento způsob prodlužování řas není pro každého. Samotný proces nalepování řas totiž vyžaduje velmi dobrou jemnou motoriku a zručnost. Přece jen si nechcete omylem zapatlat lepidlem na řasy samotné oči. Taky se může stát, že řasy nalepíte příliš vysoko nad kraj víčka a skončíte s nepřirozeně vypadajícími dvojitými řasami.

Není se proto čemu divit, že u některých z nás je to jen záležitost na jedno vyzkoušení. Koupíme si jeden pár nalepovacích řas, abychom je nakonec po frustrující půlhodině zastrčily hodně hluboko do našich kosmetických šuplíků…

Naše kolegyně ale vyzkoušely sympatickou variantu nalepovacích řas – řasy magnetické. Sice k nim doporučují koupit speciální kleštičky, ale o lepidlu v tomto případě není ani zmínka:-)

Umělé prodlužování řas

Čím dál populárnější jsou trvale prodloužené řasy. Funguje to na podobném principu jako prodloužení vlasů. Umělé řasy se mohou lepit na vaše přírodní. Efekt je okamžitý a dlouhodobý a mnohé ženy si ho nemůžou vynachválit.

Bohužel s touto metodou také přichází určitá omezení. Nesmíte se odličovat mastnými mléky nebo olejíčky, v určitých případech se nemohou namočit vodou a co víc – dlouhodobě to ničí vaše vlastní řasy. Zatěžuje je to a chemické lepidlo jim na zdraví určitě moc nepřidá. Stejně jako u barvení vlasů nebo prodlužování nehtů, to sleduje logiku: něco za něco.

Séra na prodloužení řas – fungují?

beautylash_booster_na_rasy_pohodarky

Existuje samozřejmě další cesta, jak získat řasy, které vám bude závidět celá ulice. Stačí trochu podpořit růst svých vlastních řas. Největší nevýhodou této metody je její zdlouhavost, první účinky se dostaví až zhruba po měsíci, takže to není na žádnou guerillovou akci. Klíčem k úspěchu je vybrat správné sérum na řasy a vytrvat. A pozor: Pokud nebudete séra aplikovat pravidelně, nikdy vám nezaručí viditelné výsledky!

A jak séra fungují? Ty kvalitní prodlouží růstový cyklus řas, jinými slovy jim dodají aktivními složkami potřebný boost, aby dál rostly a předčasně nevypadly. Při výběru je třeba se dívat na složení jednotlivých sér. Kolik jste ochotny do svých řas investovat? Chcete se vydat přírodní cestou, nebo vám nevadí, pokud přípravek obsahuje peptidy? A za jak dlouho chcete vidět výsledky?

Jak vybírat sérum na řasy

Nejvíc bude vaše peněženka vděčná za ty nejlevnější séra na řasy. Pohybují se v řádech desetikorun a není problém je sehnat v drogeriích. Bohužel ale neobsahují žádné aktivní látky, takže jsou to spíš glorifikované kondicionéry, než séra na růst. Vaše řasy vyživí, dodají jim lesk, nicméně o podpoře růstu v tomto případě nemůže být řeč.

Další kategorií jsou séra, na která už bude potřebovat nějakou tu stovku. Jejich účinek je pomalejší a většina jich používá peptidy. Další variantou v této cenové kategorii jsou růstová séra, které mají složení založeno na přírodních látkách, jako například veganské BeautyLash sérum pro růst řas. To jsme otestovali – líbilo se nám, že je šetrné k přírodě i očím a hlavně, že neobsahuje žádné obaváné hormony ani prostaglandiny. Stojí 740 Kč a první výsledky uvidíte už za čtyři týdny, ty větší za osm týdnů.

Kategorie dražších sér už má většinou vymazlené složení, díky kterému budete své řasy hýčkat takovým způsobem, že už po krátké době uvidíte výsledný efekt. My můžeme jednoznačně doporučit RefectoCil Lash&Brow Booster, které obsahuje unikátní látky z korálu Trsovníku lékařského. Naše kolegyně ho vyzkoušely a nad výsledky nestačily žasnout (na reportáž na vlastní kůži, pardon řasy, se můžete brzy těšit!).

Pár slov na závěr: Ať už si vyberete jakoukoliv metodu prodloužení řas, doufáme, že vám tento článek pomohl a dodal inspiraci. Každá metoda má své plusy a mínusy, nicméně je pouze na vás, která vám sedne nejvíce. My vám přejeme, ať zvolíte tu pravou a můžete se pyšnit řasami jako mrkací panenka…

Článek pro vás s láskou napsala Míša Havlíčková.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*