Recenze: Jak namalovat obočí pudrovými stíny andmetics

Zeptali jsme se předních stylistů na úpravu obočí, jak ho jednoduše, rychle a přitom co nejpřirozeněji namalovat. Zde je návod, jak na to – pomocí pudrových stínů, tužky, anebo jejich kombinace. Pěkně krok po kroku.

„Než začnete sahat po tužkách, pudrech, řasenkách na obočí a dalších pomocnících, uvědomte si základní pravidlo pro krásné obočí, a to zní: Správně tvarované a husté obočí je takové, které je nám dáno od přírody a je přirozené,“ říká Christine Akbaba, přední rakouská stylistka, která zastupuje značku RefectoCil, světového lídra v úpravě řas a obočí.

Ano, světloučké obočí je vhodné nechat kosmetičkou dobarvit do patřičného odstínu. A nejnovějším trendem – známým už nejen z módních mol a časopisů, ale i z ulic českých měst – je sladit obočí s barvou vlasů. U barvení obočí je však třeba myslet na to, aby bylo vše přirozené.

Ano, je nutno korigovat příliš husté obočí a chloupky, které jsou zkrátka zcela mimo jeho krásnou linii. I tady ale platí pravidla, která je dobré dodržovat.

Jak upravovat obočí, aby zůstalo maximálně přirozené

BeautyLash_Model_NoMakeUp_Portrait-pohodarky.cz

– Obočí upravte štětečkem, nikdy ho nevytrhávejte shora, pouze zespodu!

Obočí by mělo začínat tam, kde končí čára, když protnete tužku od chřípí nosu s vnitřním koutkem oka (pokud máte oči posazené daleko od sebe, pak cca 5 mm od kořene nosu), a končit tam, kde končí tužka směřující od chřípí nosu k vnějšímu koutku oka.

– K vytrhávání obočí je ideální pinzeta, jejíž okraje k sobě při stlačení dokonale přiléhají.

– A to nejdůležitější na závěr: Chloupky vytrhávejte pouze mimo přirozený tvar svého obočí! Pokud si ho necháváte dorůst, vytrhávejte jen ty chloupky, které v linii obočí skutečně, ale skutečně, nechcete.

– Nakonec všechny chloupky sčešte směrem dolů a zastřihněte ty, které jsou příliš silné a dlouhé.

A jdeme na návod, jak jednoduše a rychle namalovat obočí.

Recenze: Jak namalovat obočí pomocí pudrových stínů

Pudrové stíny budou vyhovovat všem dívkám a ženám, které mají krásně tvarované a přirozeně hustší obočí.
Je vhodné vybírat pudrové stíny, které mají více odstínů, ty tady totiž rozhodně hrají roli. My vyzkoušeli paletku na obočí andmetics Brow Powder Trio, která obsahuje hned tři barevné odstíny: světle, středně a tmavě hnědý. Všechny mají lehce olivový tón, díky čemuž nehrozí, že získají načervenalý nádech, což je u pudrových stínů často problém. Tato sada navíc obsahuje praktický aplikátor s kartáčkem a štětečkem, takže máte vždy vše potřebné po ruce.

Jak na to: Obočí nejprve kartáčkem pečlivě učešeme. A pak začneme nanášet stíny – světlejší na začátek obočí, směrem do středu. Obočí pak hezky vyčešeme a stín postupně rozprostřeme na celou jeho délku. Od středu až do konce obočí pak aplikujeme tmavší odstín, obočí opět jemně pročešeme, abychom docílili co nejpřirozenějšího tvaru, a je hotovo.

Jak namalovat obočí pomocí tužky a pudru

Pokud máte v obočí chloupků spíše méně, vyzkoušejte variantu kombinování pudrových stínů a tužky – u té myslete vždy na to, aby byla ořezaná, a tedy dostatečně ostrá, a nedělala zbytečně tlusté, nepřirozené linie.

Jak na to: Nejprve se zaměříme na spodní linii obočí – jemně ji načrtneme tužkou. Pak postoupíme k linii horní – ale pozor: nezačínejte na začátku, ale uprostřed obočí, odkud táhněte pomalu a jemně linii k začátku i konci obočí. Na řadě je pudr, a tady už návod znáte: Světlejší odstín na začátek obočí, od půlky ke konci tmavší. Štětečkem nakonec barvu i linku tužkou “rozblendíme”, rozostříme, aby linie nebyly partrné a vše působilo maximálně přirozeně a jemně, žádné ostré čáry!

Jak namalovat obočí pomocí tužky

Tato varianta je ze všech nejrychlejší, ale je pravda, že je nutno mít na ni trochu cviku a pevnou ruku…

Jak na to: Obočí nejprve od začátku do jeho půlky jemně tužkou “vyčárkujeme” odspodu nahoru, pak pokračujeme stejně od půlky do konce. Postupně domalujeme místa, kde nám chloupky chybí nebo jich roste minimum, abychom dotvořili potřebnou linii obočí. Na závěr obočí vyčešeme štětečkem a tužku “rozblendíme”, aby vše opět působilo přirozeně.

Tip, jak zvýraznit obočí

Pokud mluvíme o přirozenosti, je nasnadě, že obočí nebudeme zvýrazňovat přílišným množstvím stínů nebo tahů tužky. Na zvýraznění nám bude paradoxně stačit krémový korektor a plochý štěteček.

Jak na to: Na štěteček naneste přiměřené množství korektoru (méně je více) a objeďte s ním spodní linii těsně pod obočím. Miřte přesně a nakonec jemnými tahy korektor směrem dolů zamaskujte do ztracena. To samé udělejte s horní linií obočí. Obočí tak bude krásně orámované, obličej rozjasněný – nakonec ale ještě nezapomeňte korektor řádně zapudrovat, aby vám efekt vydržel.

Namalovat obočí zkrátka není nic složitého. Nejdůležitější je najít přirozený styl vašeho obočí. Pokud ho nemáte právě husté, počkejte, pomůže například sérum obočí podporující jeho růst.

A co dodat závěrem? Obočí zvýrazní naši tvář, ale nic se nemá přehánět. Vašemu obličeji by totiž obočí nemělo dominovat – mělo by jen pomoct vyniknout vašim očím a rozzářenému pohledu!

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*