Jak odličovat řasy, aby se nelámaly a nevznikaly vrásky?

Máte polámané řasy a ani jejich hustota není právě největší? Podle odborníků může být na vině špatné odličování řas. Poradíme vám, jak to dělat správně, aby vaše řasy netrpěly, a přidáme i několik tipů, s nimiž je posílíte a podpoříte jejich růst.

Pravidelné, to znamená každovečerní, odličování očního okolí a řas kvalitními kosmetickými přípravky je základním předpokladem pro to, aby vaše řasy mohly růst.

„Pokud na nich totiž přes noc zůstane řasenka, řasy se ničí, ztrácejí na elasticitě a mohou se začít lámat. Výsledkem pak je, že jednotlivé řasy mají různé délky, a to zkrátka ani pomocí těch nejvychytanějších řasenek nezamaskujete…,“ varuje Christine Akbaba, přední rakouská stylistka, která zastupuje značku RefectoCil, světového lídra v úpravě řas a obočí.

Jak správně odličovat řasy

Na rovinu – není to tak jednoduché, jak si možná myslíte, a tenhle návod, na kterém se shodují všechny kosmetičky, které jsme oslovili, vás asi překvapí… Jdeme na to!

1. Jak vybrat odličovač a tamponky

Kvalitní odličovač je takový, který vaše řasy a okolí očí perfektně odlíčí, ale zároveň nepodráždí oči. Při jeho výběru se soustřeďte na informace na etiketě – důležité je, aby byl nemastný, tedy neobsahoval žádné oleje. Vašim řasám naopak prospějí obsažené aktivní látky, jako jsou tenzidy z kokosového oleje a glycerin. Právě takový je například Jemný odličovač očí od české značky Essenté.

Druhou důležitou výbavou pro odličování řas a okolí očí jsou tamponky. Ty by měly být vyrobeny ze 100 % bavlny!

2. Překvapivé použití vody

A jsme u prvního překvapení: tamponek namočte ve studené vodě, vyždímejte ho a teprve pak na něj naneste potřebné množství odličovače.

3. Odličovač nechte působit

Jdeme na odličování samotné: přitiskněte tamponek na oko a nechte ho chvilku působit (pokud sedíte u televize nebo něco hezkého posloucháte, klidně vydržte cca 30 sekund).

4. Tamponek stahujte dolů, ne do stran!

Největší chybou, kterou ženy při odličování řas podle odborníků dělají, je to, že tamponkem dřou řasy, přejíždějí jím zprava doleva a vůbec používají hrubou sílu… Tím se řasy nevýslovně ničí a především: zaděláváme si na vrásky, protože si poškozujeme i velice citlivou kůži očního okolí.

Správné odličování je takové, kdy odličovač na tamponku necháte působit a pak jej stahujete pěkně směrem dolů, pomalu a jemně. Na tamponku hned uvidíte velké množství řasenky v podobě silných čárek vedle sebe, přesně tak, jak je zanechávají jednotlivé řasy.

Takto je třeba postupovat až do doby, kdy jsou řasy i oční okolí úplně čisté.
Tamponek ještě přeložte napolovic a jemně očistěte i kůži a okolí pod řasami.

5. Řasy dočistěte vatovou tyčinkou

Nakonec si ještě vezměte vatovou tyčinku (určenou pro čištění uší), dejte na ni odličovač a jemně jí přejeďte mezi řasami, abyste odstranili veškeré zbytky řasenky mezi nimi.

6. Výživa je na místě

Řasy jsou připravené na načerpání sil během noci a vy jim ještě můžete pomoci v jejich regeneraci. Potřebnou výživu zajistí vašim řasám například kvalitní kondicionér na řasy.

My jsme vyzkoušeli nový veganský kondicionér BeautyLash Kondicionér na řasy a obočí, který obsahuje spoustu aktivních látek, jako je vitamín E, D-panthenol a glycerin. Průhledný gel řasy pěkně vyživí, zvlhčí, a pokud si řasy barvíte, představuje skvělou ochranu proti jejich vyblednutí.

Jestliže chcete jít ve své péči ještě dál, pořiďte si sérum podporující růst řas. V poslední době jsou hitem ty, které obsahují výtažky z karibského korálu Trsovníku lékařského. Tuto bioaktivní látku obsahuje sérum na řasy BeautyLash Eyelash Booster. Vyzkoušeli jsme ho a první výsledky v podobě delších a hustších řas se dostavily po cca šesti týdnech a po deseti týdnech jsme byly spokojené “mrkačky.” Ale pozor: séra podporující růst řas fungují pouze tehdy, když jejich používání nepřerušíte…

Pravidelná a kvalitní péče ovšem prokáže vašim řasám tu nejlepší službu. Proto vám doporučujeme, udělat si z odličování nějaký příjemný rituál – nám funguje sledování seriálů, které máme rády, a odličování se večer nemůžeme dočkat…

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*