Jak prodloužit řasy? Pomůžou stíny i finty s řasenkou!

Snad každá žena řeší, jak mít hustší a také delší řasy. Nezoufejte však ani v případě, když vám příroda nadělila krátké, rovné, řídké či nepoddajné řasy… Známe pár triků, jak jakékoliv řasy jednoduše a za chvilku opticky prodloužit!

prodluzovani-ras-pohodarky

Mnoho žen dnes řeší svůj problém s ne úplně dokonalými řasami doplňováním řas umělých. Ty jsou ale krásné mnohdy jen první týden. Následuje nekonečné (a také celkem finančně náročné) doplňování, a co si budeme namlouvat – řasy upravené tímto způsobem úplně přirozeně nepůsobí, i když jde o trend…
Zeptali jsme se proto zkušených vizážistek, jaké jsou jejich tipy, triky a vychytávky, jak řasy prodloužit co nejpřirozenější cestou. Můžete je vyzkoušet všechny v návaznosti na sebe, anebo jen některou z nich, to už je na vás.

1. Světlé stíny zvětší oči

Vybavte se proto světlými stíny a vyzkoušejte tento trik: Na horní pohyblivé víčko naneste světlý stín, který vytvoří vůči řasám kontrastní pozadí, a tím je zvýrazní.

Jak na to:
– Nejprve naneste do záhybu horního očního víčka a nad něj jemný meruňkový nebo lehce hnědý odstín, abyste ho prohloubily.
– Pak vezměte světlý odstín a naneste ho pod obočí i na pohyblivé víčko. Vytvoříte tak co největší světlou plochu v místě, kde se otevírají řasy, a také nad nimi.
– Nezapomeňte ani na vnitřní koutek oka.
– Oko krásně otevřete a rozjasníte, když nanesete světlý stín velice jemně i pod oko.

Tip: Nejen řasy, ale celé oko jakoby otevřete a opticky zvětšíte, když do linky dolního oka nanesete tělovou tužku na oči.

2. Linka mezi řasami vytvoří efekt hustoty

Tenhle tip zvládnou i začátečnice, které dosud neměly s tužkou na oči moc co do činění. Ideální je zvolit měkkou, voděodolnou a vždy perfektně ostrou tužku, která dobře drží barvu. Odstín zvolte nejlépe černý nebo tmavě hnědý.

Jak na to:
– Tužkou zamiřte mezi horní řasy a udělejte mezi nimi tečky co nejblíže u jejich kořínků.
– Tečky postupně spojujte, až vznikne linka, která vytvoří dojem, že řasy mají mnohem větší objem než ve skutečnosti.
– Než budete postupovat dál, nechte linku zaschnout.

3. Kleštičky versus trvalá na řasy

Efekt zatočení a krásné vlnky vám vytvoří kleštičky na řasy. Při jejich koupi vždy myslete na to, aby byly skutečně kvalitní. Jejich použití je pak jednoduché, důležité je vydržet opakování.
Jak na to:
– Oko nechte otevřené, do kleštiček opatrně sevřete horní řasy a vždy na chvilku stiskněte, povolte, a opakujte třeba desetkrát.
Přejděte na část řas od půlky ke konci vnějšího koutku oka a vše opakujte.
– Docílily jste požadované vlnky? Pak tedy řasy rozčešte a máte hotovo. Toužíte po větším zatočení? Pokračujte dál…

Tip: Jste-li majitelkou pevných a rovných řas, ani kleštičky asi nepomohou. Pro vás máme tuto radu: vyzkoušejte trvalou na řasy, ale pozor: vyberte si skutečně zkušenou kosmetičku, která má s touto procedurou zkušenost, ideálně podle recenzí známých…

4. Jak vybrat řasenku

Pravdou je, že neexistuje univerzální řasenka, která by se hodila pro všechny řasy. Každé jsou jiné, a proto je třeba řasenku vybírat podle jejich typu (velký článek Jak vybrat řasenku najdete zde.

Obecně ale nikdy neprohloupíte, když koupíte řasenku s tzv. plastovým ježečkem. Díky němu totiž řasy krásně rozčešete, budou působit hustší a stejně dobře se vám s nimi bude pracovat v následné fázi jejich prodlužování.

Tip: Řasenky s hustým “ježečkem” skvěle fungují u žen s malýma očima, kde se k některým řasám dostává mnohem hůře.

Jak prodloužit řasy

– Nejprve lehce přivřete oko a naneste trochu řasenky na řasy hezky shora.
– Pak hned malinko zakloňte hlavu a kartáčkem řasenky nabírejte horní řasy zespodu až od kořínků řas – téměř se přitom kartáčkem dotýkejte kůžičky na spodní hraně řas. Pak mírně vlnivým pohybem (právě ten zaručí, že se k sobě řasy neslepí, ale zůstanou krásně oddělené) zamiřte kartáčkem nahoru ke konečkům řas.
– U vnitřního koutku oka táhněte kartáčkem směrem do strany k vnitřnímu koutku, na středu oka táhněte rovně nahoru a řasy u vnějšího koutku oka táhněte opět do strany k němu.
– Několikrát vše opakujte.
– Máte řasy dostatečně dlouhé? Počkejte, až zaschnou, a nemrkejte!

Jak dodat řasám objem

První fázi máme za sebou, jdeme do druhé, jíž dodáme řasám objem.
– Naberte řasenku na kartářek a soustřeďte se na horní část řas. Jemně do jejich konečků kartáčkem “cvrnkejte” – zespodu nahoru a zase shora dolů.
– Střídejte do té doby, než získáte požadovaný objem.

Jak namalovat spodní řasy

Tady platí pravidlo, že pokud se soustředíte na objem nebo délku spodních řas, ztratí vždy na výraznosti řasy horní. Dlouhé spodní řasy totiž opticky zkrátí délku horních, a stejně tak je to i s objemem.
Vizážistky se proto shodují, že je lepší držet se v případě spodních řas minimalismu, a pouze je učesat kartáčkem a použít gel na řasy nebo bezbarvou řasenku.

Pokud by vás zajímalo, jak získat objem řas díky rostoucím sérům, tady jsme pro vás připravili další článek zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*