5 rad, jak si namalovat obočí

Chodí nám od vás spousta dotazů, jak si namalovat správně obočí. Tady je tedy návod, jak na to – jednoduše, rychle a beze strachu…

jak-namalovat-oboci-pohodarky-refectocil
Obočí dodává našemu obličeji na výrazu a hraje větší roli, než si často myslíme. Správná péče je proto nutností. Foto: Refectocil

Trendem je letos širší, přirozený a výrazný tvar obočí. A přesně takový vás v tomto článku naučíme vytvořit:

1. Obočí připravíme

Obočí nejprve hezky kartáčkem na obočí pročísneme. Upravíme chloupky, aby nikde netrčely a nedělaly neplechu. Případně z něj i vyčešeme suché šupinky, které v něm mohou zůstávat.

2. Jdeme na vykreslení obočí

A jdeme na to! Vezměte si ideálně pudrové stíny (například paletku andmetics Brow Powder trio, která obsahuje hned tři odstíny a můžete tak barvu obočí hezky sladit s barvou vašich vlasů, což je v současné době nejvíc trendy) a zkosený štěteček – tím se obočí lépe vykresluje, protože nedělá – na rozdíl od tužky – ostré linie a přitom vykouzlí vážně krásné obočí.

Jak na to: Začněme hezky od středu obočí, dále přejedeme po jeho spodní linii, kde vytvoříme malinko širší tvar, ale pěkně v linii našeho přirozeného obočí, tak, jak roste.

Náš tip: Při každém tahu vždy zkuste štěteček malinko nadzvednout, jakoby jím škubnout a ne jet rovně dále…, štětinky tak vytvoří krásně tenoučkou linii a nebudete pak muset nechtěné tahy mazat…

Teprve pak přejdeme na horní linii obočí a krásně a přirozeně ji zarovnáme.

Pokud je to potřeba, stejně si domalujeme i případně chybějící obočí u kořene nosu.

3. Vše zjemní měkčí štětec

Na závěr vykreslování obočí si ještě vezmeme do ruky měkčí štětec a tím vše zjemníme. Přejedeme jím po předkresleném obočí po celé jeho délce a jemně ho rozetřeme do ztracena. Zaměřte se především na jeho horní část, vaše obočí tak bude působit více přirozeně.

4. Pudr pro maximální přirozenost

Jemného přechodu linky obočí do ztracena docílíme i použitím pudru (takového, který jste zvyklé používat a který je v odstínu vaší pleti). Opět se zaměříme především na horní linii obočí.

5. Jak na přetáhnutí

Pokud vám přece jen někde malinko ujede ruka a linka je silnější nebo na místě, kde ji úplně mít nechcete, zde je rada, jak na to: Vezměte si plochý syntetický štěteček. Na něj naberte trochu korektoru vašeho odstínu pleti (běžného, který používáte) a nechtěnou oblast jím přejeďte. Zachráníte tak jakékoliv ujetí ruky, když linii přetáhnete a budete mít jistotu, že vaše obočí bude přesně takové, jaké ho chcete mít.

Dokonalé. A krásné.

Tip navíc: Jak zahustit řídké obočí

Pokud máte řídké obočí nebo mezery mezi jednolivými chloupky, nezoufejte. Někdy nastane problém s jeho růstem i poté, co si ho léta hodně vytrháváte – a co si budeme říkat, hodně tenké obočí bylo trendy spoustu let… V tomto případě vyzkoušejte některé ze sér podporujících jeho růst.

V poslední době jsou velice populární ty, které obsahují bioaktivní látku z korálu Trsovníku lékařského. Ten totiž růst obočí aktivuje přirozeně. Obsahuje ho například BeautyLash Eyebrow Booster. Stojí 1900 Kč, ale má punc kvality od certifikovaného německého zkušebního institutu (93 % lidí, kteří se zúčastnili klinické studie, bylo s účinkem „velmi spokojeno“ nebo „spokojeno“), takže jeho účinek je nejen ověřen, ale i zaručen.

 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*