Velký návod, jak správně upravit obočí

Jak upravit obočí, tak aby bylo krásné a dodalo vašemu vzhledu jiskru, přidalo na tajemnosti, či výraznosti – ano, to všechno totiž obočí dokáže! Pokud je tedy správně tvarované i barevně upravené. Tady je velký návod, jak si obočí upravit z pohodlí domova jako profesionál.

Tvary_obličeje

Ano, jistě jsou typy obočí, které nepotřebují téměř žádný zásah. Krásně husté, barevně výrazné… Tyto vlastnosti se ovšem s věkem také mění, a péči tak vyžaduje každé obočí. Stejně tak jako naše řasy, vlasy nebo pleť…

Jak upravit obočí? Podle tvaru obličeje

První věc, na kterou je vhodné se zaměřit, je určit, jaký typ obličeje máte. Některý tvar potřebuje zjemnit, jiný naopak “přitvrdit”. Pojďme se na to tedy podívat:

Oválný obličej

Pokud se pyšníte tímto tvarem obličeje, máte v podstatě vyhráno. Oválný obličej je ideální tvar a většinou stačí soustředit se jen malinko na oblouk obočí, který potřebuje trochu zvýraznit.

Kulatý obličej

Tento tvar obličeje pomyslně protáhnete tím, že obočí upravíte do rovnější linie a oblouček vyklenete blíž ke středu obočí. Tady většinou stračí zaměřit se na chloupky pod nejvyšší částí oblouku o opatrně je odstranit. Nepřežeňte to ale, abyste obočí “nevykousli” příliš a nevytvořili tak překvapený pohled.

Tvary_obličeje

Čtvercový obličej

Širší tvar obličeje zjemníte tím, že obočí vyklenete do polooválu, měkoučkého, jemného a v co nejpřirozenější linii!

Obdélníkový obličej

Obdélníkovému tvaru obličeje pomůže rovnější a delší obočí, upravené co nejvíce ve středu obličeje. Pokud vám to zní matoucně, soustřeďte se na oči – obočí by mělo vždy začít nad jejich vnitřními koutky. S výjimkou, kdy máme oči posazené blízko u sebe (tady obočí malinko posuneme, aby se oči od sebe oddálily), anebo pokud máme naopak oči daleko od sebe (tady necháme obočí blíž u kořene nosu).

Trojúhelníkový obličej

Tomuto tvaru obličeje nejvíce sluší krátké a hustší obočí (to navíc vytváří omlazující efekt).

Beautylash_Brow_Booster_pohodarky.cz

Tip: Nechte obočí zase dorůst

Pokud vás trápí, že vám nějaký ten chloupek v obočí chybí, nezoufejte. Skvělým pomocníkem jsou séra a boostery, která růstu obočí napomáhají. Zárukou výsledků jsou pak ta, jež fungují na přírodní bázi. Asi největším současným trendem jsou boostery obsahující výtažky z karibského korálu Plexaura homomalla (Trsovník lékařský). 

Najdete je například v séru RefectoCil Lash&Brow Booster 2v1. Proč dva v jednom? Protože se dá použít i na řasy a udělá vám tak dvojitou službu. A výsledky uvidíte už po šesti týdnech! 

refectocil_brow_booster_open

Jak správně upravit obočí

Máme zvolen tvar obličeje, obočí, případně začínáme zahušťovat a jdeme na návod, jak tedy obočí správně upravit. I tady totiž platí nějaká pravidla, byť jich není mnoho, a zásadní a zároveň nejvíc trendy je zůstat maximálně přirozená…

Tužka místo pravítka

Nejprve si stanovíme, kde nám obočí začíná a končí, nebo, kde by v ideálním případě mělo… Vezmeme si tužku a tu přiložíme podélně k nosu. U její horní hrany by mělo obočí začínat. Dole nechte tužku z boku nosu a posouvejte ji po vnější straně oka. Až dojdete na konec vnějšího koutku, zastavte, a tam, kde se dotýká obočí, udělejte značku – tady by měl být jeho konec. 

A když už si kontrolujeme začátek i konec, soustřeďme se ještě i na stříšku, nejvyšší část obočí. Stanovíme ji jednoduše tak, že tužku umístíme do půli oka a opět označíme místo, kde se tužka dotýká obočí – tady by měla být jeho nejvyšší část. A teď můžete všechny body propojit a dostanete ideální tvar obočí.

Pinzeta nebo depilační pásky?

Pokud vaše obočí potřebuje do ideálního tvaru upravit, základní rada odborníků zní: chloupky trháme zespodu, z vrchní části vždy jen ty nezbytné! A obočí upravujeme vždy za bílého dne a hezky na světle, nikoliv při umělém a nedostatečném osvětlení, protože to by nás nutilo ubírat a ubírat…

Současným trendem je místo pinzety používat depilační pásky. Ty už se dnes vyrábějí tak, aby jejich aplikace byla minimálně bolestivá, vše je rychlé a bezpečné. Je to ideální varianta pro ty, kdo si nejsou jistí svou rukou, nechce se jim vytrhávat chloupek po chloupku, ale chtějí mít okolí kolem obočí dokonale vyčištěné, do toho nejmenšího chloupku. 

andmetics_depilacni_pasky_na_oboci_pro_zeny_WEBSIZE

Vyzkoušet můžete například depilační pásky na obočí Andmetics Brow Wax Strips.

Ty jsou vhodné pro všechny tvary obočí a práci vám usnadní dokonalý návod i perfektně vytvarovaný oblouk, kdy (⅔ obočí směřují nahoru a ⅓ dolů). Zázrak se pak koná po jediném trhnutí pásky se studeným voskem, což je příjemnější než vytrhávání jednotlivých chloupků pinzetou…

Jak na řídké obočí

Pokud máte to štěstí a stačí vám ubrat pár chloupků a máte hotovo, jásejte! My ostatní možná budeme potřebovat někde obočí malinko přidat, nějaká mezírka se vždycky najde…

První variantou, jak obočí zahustit, je – jak už jsme zmínili – pravidelné používání růstového séra, které zaručí, že chloupky dorostou.

Jak vybrat tužku na obočí

Další variantou jsou jednorázové kosmetické přípravky jako tužky na obočí, stíny, pudry apod. Postup je tady jednoduchý: načrtnete si tvar obočí a pak ho vyplníme krátkými tahy, aby bylo obočí co nejpřirozenější. Postupujeme od vnitřního koutku oka k vnějšímu.

A pozor: důležité je vybrat si správný odstín – takový, který bude odpovídat barvě vašich vlasů i přirozené barvě obočí. U světlejších typů pleti a světlejšího, málo výrazného obočí, se pak doporučuje zvolit barvu o odstín tmavší než vaše vlasy, aby více vyniklo. 

Pokud nejste vyloženě tmavý typ s černými vlasy, málokdy volte černou tužku, tmavě hnědá vám udělá větší službu a dnes už se vyrábí i spousta odstínů hnědé po tu nejsvětlejší…

Jak barvit obočí

BeautyLash7

V případě, že máte obočí světlejší, řidší, anebo se vám ho prostě nechce každý den “domalovávat”, je řešením obarvit ho speciálními barvami určenými na obočí. Můžete vyrazit do salonu, tzv. Brow baru, ale vůbec se nemusíte bát ani barvení obočí doma.

Vše je dnes bezpečné, rychlé a skutečně to zvládnete bez jakékoliv újmy i sama. 

Základní věcí je vybrat správnou barvu na obočí. Těch je dnes na trhu mnoho značek i druhů… Vybírejte vždy takové značky, které mají renomé a zajistí vám kvalitu, patřičný výsledek a pleti bezpečí. Takovou je například značka BeautyLash, kterou vyrábí rodinná rakouská firma GW Cosmetics. Ta vyvíjí slavnou značku RefectoCil, jejíž přípravky se užívají v renomovaných salonech, a která je světovou jedničkou v oblasti barvení řas a obočí. Značka BeautyLash je pak její vlajkovou lodí produktů určených pro domácí použití.

O její kvalitě svědčí už jen to, že si tady můžete vybírat hned ze dvou typů barev (a pak mnoha odstínů v každé variantě), dle typu vaší pleti i efektu, kterého chcete docílit.

beautylash_barvy_klasik_02_websize

Klasické barvy na obočí jsou šetrnější 

Klasické BeautyLash barvy na řasy a obočí jsou určeny pro citlivou pleť. Mají veganský certifikát a obsahují rostlinná barviva, nenajdete v nich žádné oxidanty (zejména peroxid vodíku). Můžete tak jimi nabarvit nejen řasy, ale i obočí. Výsledný efekt potěší ty, kdo chtějí obočí barvou spíše “zahustit”. Přesně to totiž klasické barvy od BeautyLash udělají a obočí pak působí plnějším dojmem.

A pozor: můžete si vybrat z několika odstínu barev: z černé, hnědé a tmavě hnědé.

Obočí i řasy nabarvíte velice snadno, za pár minut. Postupujte přesně podle přiloženého návodu a nabarvení vám vydrží několik týdnů.

Oxidační barvy na obočí jsou efektnější

Pokud toužíte po skutečně výrazném, zářivém efektu, můžete vyzkoušet oxidační barvy BeautyLash Power-Brow. Výsledku jako ze salonu docílíte díky tomu, že tyto barvy obsahují oxidanty (peroxid vodíku). Ty pak fungují jako jakýsi aktivátor barvy, který pomáhá barevným pigmentům vniknout až hluboko do struktury chloupku. 

Opět si můžete vybírat z několika odstínů a vybrat tak pro sebe ten ideální. BeautyLash Power-Brow pořídíte ve světle hnědém, tmavě hnědém nebo hnědočerném odstínu.

Aplikace barvy je opět velmi jednoduchá, zabere chvilku a krásné obočí vám vydrží až šest týdnů.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*