Jak tvarovat obočí: podrobný návod

Jak tvarovat obočí? Zkusíme vám poradit, protože je-li obočí krásně a správně tvarované, podtrhne rysy naší tváře a dokonce dokáže skrýt i drobné nedostatky. Tvarovat bychom ho ale měli šetrně a s citem, abychom docílili přirozeného tvaru i objemu. Aby ladilo s tvarem naší tváře a také souznělo s odstínem vlasů. Právě takové se letos nosí. Přinášíme vám proto velký seznam všeho, co byste o tvarování obočí měli vědět. A pokud se vám chce trochu experimentovat, vyzkoušejte trendy Boy Look, který vaše obočí lehce rozdovádí.

Styling_oboci_BeautyLash_Pohodarky
Nude look v kombinaci s perfektně upraveným obočím je naprostým hitem tohoto roku. Foto: Beautylash

1. Jak tvarovat obočí? Podle tvaru obličeje

Ideální tvar obočí je podle odborníků takový, který ze 2/3 stoupá a z 1/3 klesá. V první řadě je ale tvarování obočí zcela individuální. I když na nás odevšud vykukují přesné úhly a linie, které bychom měli dodržovat, kde by obočí mělo začínat, a kde naopak končit… je důležité vědět, že obočí by v první řadě mělo souznít s tvarem našeho obličeje. Obočí totiž můžeme spolehlivě použít jako partnera pro skrytí drobných nedostatků, stačí jen vědět jak na to.

Zde je proto několik stylisty vyzkoušených triků, jak tvarovat obočí podle tvaru vašeho obličeje:

Kulatý obličej

Dodejte vaší tváři kontury pomocí obočí. Tvarujte ho pěkně doostra s vysokou klenbou.

Obdelník

Vám bude slušet dlouhé a ploché obočí

Trojúhelník

Správnou volbou pro vás je krátké a měkké obočí, která vaší tváři dodá na jemnosti a odpoutá pozornost od ostré brady.

Čtverec

Obočí tvarujte do měkkého oválu, tím opticky snížíte vysoké čelo.

Ovál

Gratulujeme, máte dokonalý tvar tváře, který nepotřebuje žádnou korekci.

 

2. Tvarování obočí podle vzdálenosti očí

Obočí se také tvaruje podle vzdálenosti očí, i tady je skvělým pomocníkem a opravdu dokáže dokonalé optické klamy, kterých můžete náležitě využít ve svůj prospěch.

Ideální vzdálenost očí

Ideálně posazené oči začínají nad vnitřním koutkem oka. Máte to tak? Pak máte ideální vzdálenost mezi očima a při tvarování obočí to budete mít o něco jednodušší. V opačném případě však nezoufejte, trik s obočím dokáže drobné nedostatky skvěle zamaskovat.

Oči blízko u sebe

Potřebujete-li oči opticky oddálit od sebe, pomůže vám malý trik při tvarování obočí. Ten tkví v tom, že obočí opticky trochu posunete tak, aby začínalo dál od kořenu nosu.

Oči široce posazené

Tady je naopak zapotřebí, aby nám obočí pomohlo vzdálenost mezi očima zmenšit. Toho docílíme, když obočí začne blíže u kořene nosu. Proto pokud se chystáte na tvarování obočí, buďte s pinzetou opatrná a nechte obočí narůst co nejblíže ke kořenu nosu.

 

3. Jak tvarovat obočí krok po kroku

Horní linie obočí se většinou neupravuje

Obecně platí pravidlo, že bychom se měli zabývat jen dolní části obočí a horní linii zcela vynechat. I tady ale platí výjimky, pokud máte například bujné obočí se sem tam nepoddajnými chloupky nahoře, určitě na ně můžete vzít pinzetu a lehce je upravit.

Nenechte se unést vášní a trhejte opatrně

Trendem je přirozeně husté obočí, zachovejte tak váš přirozený tvar a netrhejte více, než je zapotřebí. Tady může být vaším nepřítelem příliš ostré světlo z lampy u zrcadla. Tím totiž vidíme chloupky příliš dobře a máme tendenci více trhat. Raději lampičku zhasněte a spolehněte se jen na světlo v koupelně.

Pinzeta versus depilační proužky na obočí

Tvarovat obočí můžete klasicky pinzetou nebo můžete vyzkoušet depilační proužky na obočí, záleží jen na vás, co vám lépe vyhovuje. Zkombinovat můžete obojí, jemné, krátké chloupky, které z pinzety vyklouznou, spolehlivě zachytí depilační proužky na obočí např. Brow Styling Strips od Refectocilu. Pokud vás zrovna tlačí čas, depilační proužky vám práci rozhodně usnadní a trpět budete opravdu jen jednu vteřinu, což mnohé z nás určitě ocení.

Je-li použití depilačních proužků (my jsme vyzkoušeli Brow Styling Strips značky RefectoCil) pro vás premiéra, zde je přesný postup:

– Proužky opatrně a pomalu oddělte, abyste měli jeden proužek po pravé a jeden po levé straně.
– Všímejte si vyznačených bodů, proužek přiložte pod obočí tak, aby strana s jedním bodem byla umístěna na začátku obočí, nad vnitřním okrajem oka a strana se dvěma body byla nad vnějším okrajem oka. Proužky přikládáme vodorovně.
– Proužky pevně a rovnoměrně přitlačte, tím se vosk krásně spojí i s těmi nejdrobnějšími chloupky.

– Pokožku u obočí napněte, stačí přitlačit prst a kůžičku posunout směrem ven a druhou rukou proužek rychle strhnout v protisměru růstu chloupků. Mě překvapila krásně hladká kůžička pod obočím naprosto zbavená všech, i těch nejdrobnějších, chloupků. Tohohle jsem s pinzetou nikdy nedocílila.
– Pokud máte bujnější obočí, můžete vyzkoušet také menší voskové proužky, které jsou součástí balení a jsou určené na chloupky nad kořenem nosu, a malé trojúhelníky na úpravu začátku obočí.
Já bohužel nejsem majitelkou bohaté kštice obočí, takže si zcela vystačím se samotnými depilačními proužky, které mě ale příjemně překvapily jednoduchostí a bleskovou rychlostí a výsledek byl super. Takže já odkládám pinzetu…

Náš tip: Pokud se chystáte také na barvení obočí, můžete depilační proužky nechat pod obočím po celou dobu barvení a poslouží vám zároveň také jako ochrana kůžičky před barvou – po barvení je jednoduše sejmete.

 

4. Vyzkoušejte trend Boy Look aneb neposlušné obočí

Není nad ležérnost a zdánlivou rošťáckou neupravenost. Popusťte uzdu a vyzkoušejte nový trend, kterým je Boy Look.
Trik je v tom, nechat chloupky směrem ke kořeni nosu výrazněji narůst, zkrátka minimalizovat útok pinzetou. Upravovat a regulovat některé chloupky u obočí ale samozřejmě můžete. Tento trend by měl zkrátka vyvolat pocit, že si obočí netrháte.
Chloupky u kořene nosu můžete navíc pročesat a kartáčkem vzít je protisměrem, aby se provokativně rozčepýřily a rošťácký vzhled ještě podpořily.
Nakonec použijte styling gel na obočí a tvar zafixujte, aby záměrně neposlušně držel tvar po celý den. Trocha neposlušnosti je zkrátka vždycky trendy!

Krásné dny s krásným obočím vám přeje Andrea Correia.

3 komentářů

  1. jaroslava veličková

    dobrý den sháním nalepovací obočí o kterém jsem četla,,mužete mi poradit kde ho koupim nebo objednám,,

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*