Velký seznam rad, jak na úpravu i barvení obočí

Husté, plné, maximálně přirozené obočí sladěné s barvou vlasů, anebo naopak velký kontrast světlých vlasů a tmavého obočí – to jsou současné trendy rychle se rozvíjejícího oboru stylingu obočí i celého total looku, který nyní vládne světovým módním molům.

Styling obočí je v současné době největším trendem v módní branži. Dokonce se ustálil pojem total look, pod nímž se skrývá celkový trendy vzhled, který ale nezahrnuje jen oblečení, boty, šperky, úpravu vlasů a líčení, ale i módní trendy úpravy řas a zejména obočí.

Po celém světě – i v České republice – dokonce vznikají tzv. Brow bary, které se specializují na úpravu řas a obočí. Období, kdy tyto služby poskytovaly kosmetičky, nebo v lepším případě kadeřnice, tak pomalu končí a úprava řas a obočí se stává módním hitem číslo jedna.

“Je to dáno především tím, že lidé začínají chápat, jak významnou roli obočí především v prvním dojmu hraje. Rámuje obličej, reflektuje náš osobní individuální styl a je důležité pro náš celkový vzhled, který dotváří, a hodně tak o nás samotných vypovídá,” říká Christine Akbaba, přední rakouská stylistka, která zastupuje značku RefectoCil, světového lídra v úpravě řas a obočí. V létě navštívila Českou republiku při praktickém workshopu stylingu obočí.

Jak mít trendy obočí podle Christine Akbaby:

1. Trendy je podle odbornice plné, husté obočí – čím je přírodnější, tím lepší, ale rozhodně nesmí být neupravené – je nutno ho tvarovat, ale velice citlivě!

2. Obočí upravujeme jen z jeho spodní strany, nahoře “letí” přirozený tvar i vzhled.

3. Jediné pravidlo úpravy, které bychom měli dodržovat, zní: ze ⅔ by mělo mít obočí stoupající charakter a z ⅓ klesající. Další úprava je pro každého individuální, každému sedne něco jiného.

4. Nezapomeňte na to, že na své obočí musíte pohlížet jako na dvě sestry, ne jako na dvojčata – oba oblouky nejsou symetrické, každý je jiný a současným hitem je zachování jejich maximální přirozenosti

 

Tajný tip odbornice: Méně zručným pomohou depilační proužky na obočí

Velkým pomocníkem pro správnou úpravu obočí mohou být depilační proužky RefectoCil Brow Styling Strips. Mají už ten správný tvar a nechybí značky, kam a jak je přesně umístit, takže vše je jednoduché. Stačí rychle trhnout a nechtěné chloupky se odstraní už od kořínků. Koupíte je na www.kosmetika-mako.cz za 1 290 Kč.

 

Trend je obočí v tónu s vlasy, nebo naprostý kontrast

Hlavním trendem roku 2017 je podle Christine Akbaby sladění barvy obočí s barvou vlasů.

“Barva obočí by měla ladit s barvou vašich vlasů nebo být v rozpětí maximálně o dva odstíny tmavší. Na módních molech i na stránkách časopisů často vidíme modelky s lehce zesvětleným obočím a výrazným barevným make-upem s nejčastěji modrými stíny na víčkách. Další trendem je naopak naprostý kontrast světlých blond vlasů a tmavého obočí,” vyjmenovává současné trendy stylingu obočí Christine Akbaba.

Sladění obočí v tónu s vlasy bychom měli vždy vložit do rukou odborníkovi. Služby kosmetičky, která vám nabídne na obočí černou nebo v lepší variantě hnědou barvu, rozhodně nejsou dostačující.

“RefectoCil nabízí například osm základních barev a jednu zesvětlovací pastu, které lze vzájemně kombinovat. Jejich účinek vydrží až šest týdnů. Vyškolení odborníci v salonech, kadeřnictvích nebo přímo v Brow barech přesně vědí, jak barvu namíchat k vašim vlasům i jak obočí následně upravit, aby nejen skvěle vypadalo, ale také zůstalo přirozeně rostlé a zdravé,” uzavírá Christine Akbaba a dodává poslední radu na závěr: “Pokud razantně změníte barvu svých vlasů, myslete i na změnu svého obočí! Zaslouží si to a sladění obou se ve vašem finálním total looku rozhodně vyplatí!”

– Kdo je Christine Akbaba –

Přední rakouská stylistka udává trendy v úpravě řas a obočí na světových módních přehlídkách i na modelkách, které líčí na stránky těch nejluxusnějších dámských časopisů.

Stylingu se věnuje téměř 20 let, spolupracuje se společností RefectoCil, světovým lídrem ve stylingu řas a obočí. Christine také vzdělává další stylistky po celém světě a v červenci zavítala i do České republiky. V Praze se s ní můžete znovu setkat v září na veletrhu World of Beauty and Spa, kde se postará o praktickou ukázku trendů ve stylingu řas a obočí na hlavním pódiu. V expozici RefectoCil si pak od ní můžete nechat poradit nebo si přímo odnést obočí v trendy stylu Christine Akbaby!

 

– Z kadeřníka světovým lídrem v barvení řas –

Rakouská značka RefectoCil je světovým lídrem v barvení řas a obočí. Vyvíjí ji společnost GW Cosmetics GmbH, kterou založil vídeňský kadeřník Josef Gschwentner, jenž byl nadšeným tvůrcem produktů na péči o vlasy i jejich barvení už v roce 1930! Dnes se RefectoCil zaměřuje na vytváření co nejšetrnějších kosmetických přípravků a barev, jejich rychlé působení a bezpečnou a jednoduchou aplikaci. Více na www.refectocil.cz

 

TIP: Další užitečné tipy na úpravu řas a obočí najdete na zdarma přístupných videích RefectoCil Akademie:

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*