Jaké vybírat barvy na řasy a obočí a jak je používat

Barvení řas a obočí z pohodlí domova už není žádnou novinkou. Pokud jste se k tomu ale odhodlali poprvé, tady je praktický návod, jak vybírat barvy na řasy a obočí i jak se pustit do barvení. Věřte, že je to jednoduché a rychlé…

Power-Brow dunkelbraun_Schminkspiegel

Hlavní důvod, proč si barvíme řasy a obočí, je ten, že vhodně nabarvené řasy dodají očím hlubší pohled a hezky upravené, nabarvené obočí přispívá k lepšímu výrazu celého obličeje. Právě kvalitní barvy pak zajistí, že tento efekt vydrží několik týdnů, kdy téměř nemusíme používat dekorativní kosmetiku, protože už není nutno nic domalovávat. Celkově tak můžeme být přirozenější a ještě ušetřit drahocenný čas…

A za zmínku také stojí skutečnost, že barvy na řasy a obočí se na rozdíl od tužek nebo tekutých linek nerozmazávají, a navíc jsou voděodolné.

Skvělé je, že za barvením řas a obočí už nemusíme běhat do kosmetických salonů, vše zvládneme v pohodlí domova, rychle a bez stresu. Je to totiž naprosto jednoduché…
beautylash_barvy_klasik_02_websize

Vsaďte na známé značky a kvalitu

Pamatujte na to, že na řasy a obočí se vždy používají barvy určené přímo na ně. Sázkou na jistotu pak je volba prověřených značek s dlouholetými zkušenostmi. Mezi takové patří například rodinná rakouská firma GW Cosmetics, která je řadu let světovou jedničkou v oblasti barvení řas a obočí a mnozí z nás možná znají její značku RefectoCil nebo BeautyLash. 

Zatímco RefectoCil se používá v kosmetických salonech, produkty značky BeautyLash jsou určeny pro domácí použití.

Klasické, nebo oxidační barvy?

Při výběru barev na obočí máte v podstatě dvě možnosti: zvolit barvy klasické, které jsou šetrnější, nebo oxidační, které jsou efektnější. 

Klasické barvy na obočí žádné oxidanty neobsahují a jsou tak vhodné pro ty, kdo mají citlivou pokožku nebo řidší obočí, které chtějí barvou “zahustit”. Fungují tak, že chloupek obalí, ale nenaruší jeho strukturu a obočí pak působí plnějším dojmem.

Náš tip: Z klasických barev můžete vyzkoušet BeautyLash s veganským certifikátem, které pořídíte ve třech odstínech: černá, hnědá a tmavě hnědá. Koupíte je na www.beautylash.cz za 267 Kč.

Oxidační barvy, jak už jejich název napovídá, obsahují oxidanty. Výsledný efekt tak bude mnohem silnější, výraznější a prostě zářivější než u klasických barev. Obsažený peroxid vodíku působí jako aktivátor barvy a barevným pigmentům pomáhá vniknout hluboko do struktury chloupku.

Náš tip:  Oxidační barvy jsou například BeautyLash Power-Brow, u nichž si můžete vybírat ze tří odstínů: světle nebo tmavě hnědého a hnědočerného. Koupíte je na www.beautylash.cz za 267 Kč.

Ovšem pozor! Co se týká barev na řasy, pro ty jsou vhodné pouze klasické barvy, nikoliv oxidační! Sázkou na jistotu jsou tak právě BeautyLash s veganským certifikátem, jimiž snadno nabarvíte obočí i řasy.

Jak vybrat odstín barvy na obočí

Jak už teď víte, kvalitní značky nabízejí barvy na řasy a obočí ve více odstínech. Vy si tak můžete zvolit ten, který vám bude nejvíc slušet. A tato část výběru je velice důležitá, protože když zvolíte odstín příliš tmavý, budete vypadat starší. Příliš světlý odstín bude zase nevýrazný a obličeji ubere na harmonickém vzhledu…

Tady je proto návod, jak barvu na obočí vybírat:

Blondýnky udělají nejlépe, když zvolí světle hnědé odstíny. Tento rok je “in” obočí o jeden tón tmavší, než je barva vlasů, ale více to nedoporučujeme přehánět… Rozhodně zapomeňte na obočí příliš tmavé, to totiž – kromě módních mol – působí v kombinaci s blonďatou hřívou nevkusně!

Brunetky to mají jednodušší. K tmavým vlasům se hodí i tmavá barva obočí.

Zrzky by naopak měly na tmavé a černé odstíny zapomenout a vybírat si (podle sytosti vlasů) tmavě hnědý nebo světle hnědý odstín. Pokud chcete experimentovat, můžete vyzkoušet barvu s načervenalým podtónem, ale tady bychom už doporučili svěřit se do péče odborníků v Brow baru….

beautylash_pohodarky

Jak doma barvit řasy a obočí

Podíváme se na barvení řas a obočí výše zmíněnými barvami.

Pro veškerá barvení ovšem platí společná zásada, že základem je odlíčení řas i obočí nemastným přípravkem a jejich následné pečlivé osušení. 

Pod řasy a kolem obočí pak naneste mastný krém, abyste se vyvarovali zabarvení pokožky.

U klasických barev na řasy a obočí BeautyLash pak postupujte takto:

1. Otevřete tubu Colour Gel (1) a vymáčkněte trochu barvicího gelu do jedné prohlubně plastové podložky. Vezměte štěteček a naneste Colour Gel (1) pomalu a pečlivě na řasy a obočí.

2. Nechte působit dvě minuty, pak barvu pečlivě odstraňte suchou vatovou tyčinkou.

3. Nyní vymáčkněte Developer Gel z tuby (2) do druhé prohlubně plastové podložky. Naneste Developer Gel (2) aplikační tyčinkou na obočí tak, aby byly chloupky dokonale pokryty od kořínků až po konečky.

4. Po jedné minutě vše odstraňte vlhkým tamponem. Pokožku kolem dočistěte.

5. Nakonec očistěte pomůcky použité k barvení. Obě tuby hned po použití pevně uzavřete.

Náš tip: Chcete-li intenzivnější výsledek, vyčkejte mezi 2. a 3. krokem asi 5 minut, aby barva mohla důkladně zaschnout. 

U oxidačních barev BeautyLash Power-Brow barvíme jen obočí a postupujeme takto:

1. Otevřete obě tuby a vytlačte z nich 2 cm Brow Colour a 2 cm Oxi Creme do prohlubně v plastové nádobce. Barvicí tyčinkou míchejte tak dlouho, až vznikne kompaktní pasta.

2. Pastu precizně naneste kartáčkem nebo barvicí tyčinkou na obočí. Chloupky musí být pastou pokryté od kořínků po konečky. Pokud přetáhnete, barvu z kůže ihned odstraňte vlhkým vatovým tamponkem.

3. Barvu nechte působit 5-10 minut.

4. Po uplynutí této doby setřete barvu pomocí namočeného vatového tamponku. Začněte s obočím, které jste barvila jako první. Pokožku kolem obočí dočistěte.

5. Nakonec očistěte pomůcky použité k barvení. Obě tuby hned po použití pevně uzavřete.

Náš tip: Pokud chcete docílit světlejšího obarvení, zkraťte dobu působení na 2 až 3 minuty. Pro intenzivnější výsledek vyčkejte 10 minut.

A několik rad na závěr k barvení obočí: Při nanášení barvy vždy dodržujte přirozený tvar svého obočí. Barvit začínejte směrem od nosu směrem ven a “přetáhnutá” místa okamžitě očistěte, aby zůstala jen krásný čistá linie obočí.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*