Karibský korál se postará o husté řasy i obočí

Skrývá se pod tajemným názvem Plexaura homomalla a jeho domovem jsou hlubiny Karibiku. Výtažky z něj se používají především v kosmetologii, konkrétně v péči o řasy a obočí, s nimiž dokáže doslova zázraky.

Svět pod hladinou moří a oceánů v sobě skrývá mnoho dosud neobjevených mořských organismů. Právě ty často obsahují bioaktivní látky, které naše tělo vstřebává mnohem lépe a rychleji než látky, které jsou vyráběny uměle. Bioaktivní látky jsou tak dnes středem zájmu světových vědeckých laboratoří a používají se v lékařství i kosmetice.

Jednou z takových účinných látek je karibský korál Trsovník lékařský (latinsky Plexaura homomalla), kterému se přezdívá mořský bič. Roste na útesech v Karibském moři, Mexickém zálivu, na Bahamách a na Floridě v hloubce až 55 metrů.

Karibský korál stimuluje řasy k růstu

Je vědecky prokázáno, že olej obsažený v Trsovníku lékařském (Black Sea Rod Oil) dokáže přirozeně stimulovat a následně aktivovat kořínky folikulů očních řas i obočí. Významně totiž prodlužuje jejich růstovou fázi.

Trsovník lékařský má unikátní účinky… Foto: Wikipedia / Paul Asman and Jill Lenoble – licence CC BY 2.0

“Oční řasy při své neustálé obnově procházejí třemi fázemi růstu: v té první se aktivuje jejich  kořínek a nová řasa roste až do takzvané katagenní, neboli přechodné, fáze. Poslední období je telogenní, kdy se už stará řasa uvolní a vypadne. V každé fázi řasa setrvá několik týdnů, takže když začnete používat přípravky podporující jejich růst, první výsledky uvidíte za šest týdnů, ale ty průkaznější až za deset týdnů,” vysvětluje Martin Janeček, který v České republice zastupuje značku BeautyLash, jež se zaměřuje na péči o řasy a obočí.

Vývojový cyklus řas podle něj mohou pozitivně ovlivňovat právě aktivní látky obsažené v kosmetických přípravcích, ideálně pokud se jedná o ty přírodní.

Extrakt získaný z Trsovníku lékařského je například základem séra RefectoCil Lash&Brow Booster určeného pro posílení a růst řas i obočí. Výrobci u nich omezili všechny další přísady a soustředili se na čistotu výtažku z Trsovníku lékařského, aby dosáhli jeho maximálního efektu.

Boostery, které fungují

Klinická studie, kterou provedl německý akreditovaný institut Dermatest, potvrdila u tohoto boosteru, že 90 % účastnic studie mělo po deseti týdnech používání séra až o 56 % delší řasy, a u obočí prokázala dokonce 93% účinnost.

Jako bonus u délky a objemu řas zúčastněné ženy a dívky navíc uváděly lepší pružnost, menší lámavost a celkově jejich zdravější vzhled.

RefectoCil Lash&Brow Booster je důležité nanášetna řasy večer na spodní i horní víčko podél kořínků řas, stejně jako když si nanášíte oční linku, a stačí udělat štětečkem jeden tah.

Na obočí jej pak aplikujte vždy večer po mytí obličeje na místa, na nichž chcete aktivovat růst obočí. Přitom je důležité vyvarovat se mastných odličovačů, které obsahují olej – ty totiž vytvářejí na kůži film, který uzavře vlasový folikul, takže se sérum a v něm obsažené účinné látky nemohou vstřebávat.

RefectoCil Lash&Brow Booster koupíte na www.beautylash.cz za 1 890 Kč.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*