Recenze: Jak fungují magnetické řasy

Hitem posledních měsíců jsou magnetické řasy. Zní to možná malinko jako science fiction, ale výsledky jsou ohromující, působí totiž poměrně přirozeně a jejich aplikace je prý velice jednoduchá. Proto jsme si s kolegyní každá páreček zakoupily a vyzkoušely. Tady je návod, jak na to.

Magneticke-rasy-pohodarky.cz
Takhle najdete magnetické řasy v krabičce – vše je přehledné a připraveno k aplikaci.

Nejprve se pojďme podívat, jak to vlastně funguje:

Vybírat většinou můžete z několika velikostí podle toho, jak husté a dlouhé jsou vaše řasy. Nám oběma bohatě stačila nejmenší varianta, která dosahuje lehce za půlku oka od jeho vnějšího koutku.

V krabičce dostanete vyskládány 2 páry řas, dvě levé a dvě pravé. Každá z nich má zespodu dva minimalistické magnetky. Nebojte se – zrakem jsou nepostřehnutelné a lžička se na nich neudrží:-)
Jsou dobře označené – levá horní, levá dolní, pravá horní, pravá dolní a jde o to, umístit vždy dvě správné na horní řasy obou očí.

Kam co umístit se zdá jasné, tedy jdeme na to!

Tady je ještě nutno dodat, že řasy máme slušně řasenkou nalíčené. Podle odborníků je lepší vlastní řasy “krýt” a taky je fajn, když se magnetické řasy mají za co pořádně zachytit. A za třetí: lépe se bude sjednocovat vizáž řas magnetických a těch vlastních.

Jenže ouha, nasadit je jen tak prsty, to není nic jednoduchého – jednou se nám magnetické řasy neuchytí vůbec – evidentně špatné magnetické plusy a mínusy…

Zkoušíme obyčejnou pinzetu – magnetické řasy umisťujeme správným směrem i póly a dáváme je postupně každou zvlášť – nejprve horní stranu na pravé oko a pak zespodu přidáváme druhou… Vše krásně neslyšně zacvakne, ale řasy nejsou úplně u oka a že nejsou zcela naše, je prostě vidět…

Magnetické řasy: složitému procesu pomohou kleštičky

Magneticke-rasy-pohodarky.cz
Bez speciálních kleštiček bychom se neobešly, aplikace je prostě příliš složitá. S kleštičkami je vše jasné a rychlé.

Třetí a nutno dodat, že ideální variantou, je použít speciální kleštičky na magnetické řasy, které mají speciální vyklenutý tvar, takže na první pohled je jasné, kde je uchopit a na jaké oko použít (na druhé se otočí).

Vezmeme řasy na levé oko a těmi správnými magnety je umístíme proti sobě tak, aby byly řasy vytočeny dovnitř správným směrem.

Umístění u samotného kraje víčka je jednoduché, vše zacvakne rychle a krásně, kleštičky ještě podržíme a jemně přejedeme do strany oka.

Na vlastní řasy použijte znovu řasenku

Vše perfektně drží, vypadá to hezky, ale ten nepoměr mezi magnetickými řasami od půlky oka a těmi pravými do půlky je prostě znát.
Použijeme pro vnitřní půlku – vlastních – řas znovu řasenku a pěkně sjednotíme objem s řasami magnetickými.

Tak, a je hotovo, a vypadá to prostě skvěle. První hodinu dvě vám přijde, že trochu hůře vidíte… Ano, řasy jsou prostě husté a dlouhé a malinko cloní, ale není to žádná tragédie… Za chvíli si zvyknete a ten pocit je k nezaplacení. Nutno dodat, že na večírku nikdo nic nepoznal, byť nám lidi hleděli do očí o malinko déle než jindy…

Magnetické řasy od sebe nikdy netrhejte!

Magneticke-rasy-pohodarky.cz
To, jak magnetické řasy sundáváme, je stejně důležité jako jejich aplikace – opatrně magnetky mneme od sebe, žádné trhání a drastické pohyby!

Troufáme si tedy říct, že s malinkých cvikem, kdy nebudete nasazovat řasy ve spěchu a stresu, to zvládne každá z nás.

Stejně důležité ale je upozornit i na to, jak magnetické řasy správně sundávat. Rozhodně od sebe magnetky netrhejte a nejděte na to hrubou silou!
Naopak: Najděte dvěma prsty mikromagnety a jemně jimi prsty zamněte. Oddělí se, řasy povolí, a vy je pak krásně sundáte.

Svoje řasy odlíčíte klasicky jemným odličovačem, magnetické řasy můžete očistit micelární vodou.

Rada na závěr: Vždy, ale vždy je umístěte do krabičky, a každou z nich na její správné místo (která je levá, pravá, horní, dolní, sice poznáte podle jejich tvaru – na vnějším konci jsou delší – a magnetků, ale usnadní vám to ráno práci a ušetří čas). Navíc – magnetické řasy jsou natolik lehounké, že byste je ráno ani nemuseli najít na svém místě…

A náš verdikt? Ano, magnetické řasy doporučujeme. Jejich aplikace je poměrně jednoduchá, s kleštičkami tedy…, působí poměrně přirozeně a drží. Byť na každodenní nošení asi přece jen nejsou, ale na speciální příležitosti jsou jako stvořené…
A cena? My koupili nejmenší variantu za 890 Kč a kleštičky za 190 Kč.

Pokud se do tohoto experimentu pustíte také, napište nám! Jsme zvědavé na vaše rady – a také na jiné vychytávky, jak mít krásné řasy jako mrkací panenka!

Vaše Zuzka Rybářová a Martina Kadlecová

3 komentářů

  1. Hezký den,
    chci jen upozornit, že řasy jste na veletrhu mohly koupit za jednotnou cenu 790, nikoli 890 🙂

    • redakce

      Ano, to je pravda! A právě tam jsme je koupily. Nechtěly jsme ovšem čtenáře mást a proto nechali oficiální cenu… Děkujeme za pochopení.

  2. Magnetické řasy jsou top 😀

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*