Mýty o obočí a řasách – máme se vyhnout trvalé na řasy a obočí nebarvit? Určitě ne!

Jak upravovat obočí? Jak ho líčit? Barvit, nebarvit? A jen černě, nahnědo nebo jít s trendy barvami v odstínu vlasů? O obočí se toho snad ještě nikdy tolik nenapsalo ani nenamluvilo. A není se tedy čemu divit, že v tom můžeme mít malinko chaos. Co je in, a co je naopak naprosto out? Zeptali jsme se na to odborníků ze společnosti RefectoCil, světového lídra ve stylingu řas a obočí.

RefectoCil_barva_na_oboci_pohodarky.cz

1. mýtus: Barvené obočí vypadá nepřirozeně

Rozhodně ne! Nejen, že je vhodné obočí barvit, pokud jeho tvar a hustota nejsou ideální, ale současným největším trendem je barvit obočí do barvy vlasů! Je však důležité zvolit správný odstín. Ten by ovšem neměl být více než o jeden tón světlejší nebo tmavší, než je barva vašich vlasů.
Pokud máte barvu vlasů hnědou nebo černou, snadno si poradíte i díky barvám určeným pro domácí barvení řas a obočí. Vyzkoušet můžete například velmi šetrnou veganskou BeautyLash barvu na řasy a obočí.

“Pokud ale uvažujete o tom, že přizpůsobíte barvu obočí barvě svých vlasů, vždy je více než nezbytné svěřit se do péče odborníků, kteří jsou vyškoleni k tomu, aby zhodnotili váš styl a vybrali odstín, který vám bude nejvíce vyhovovat. Přesně namíchat barvu pro přirozeně krásný výsledek není totiž zdaleka tak jednoduché, jak by se mohlo zdát,” radí brow stylistka Martina Košťálová ze společnosti RefectoCil, která je světovým lídrem v barvení řas a obočí.

A co je dnes nejvíc trendy? Takové obočí, které působí přirozeně a věrohodně. Právě proto je velkým trendem barvit si obočí k barvě vlasů, tak aby co nejvíc ladilo – jak barevně, tak teplým či studeným tónem jednotlivých odstínů. Naštěstí už dávno odzvonilo časům, kdy jsme si mohli vybírat jen mezi černou a hnědou barvou na obočí…

„RefectoCil například nabízí ve své základní řadě hned devět odstínů barev od blond přes populární odstín grafit, modro-černou, tmavomodrou, světle hnědou, kaštanovou nebo červenou. Pro lepší orientaci v možnostech barvení a kombinování barev proto vznikl i speciální RefectoCil Style book. Pokud se svěříte do péče skutečnému, tedy školenému, odborníkovi, namíchá vám ze základních barev odstín přímo vám na míru. V rakouských laboratořích značky RefectoCil se tomuto trendu věnuje celý tým odborníků, který vyvíjí co nejpůsobivější kombinace tónů, aby docílil naprosto dokonalého sladění barvy obočí a vlasů,“ upozorňuje Martina Košťálová.

2. mýtus: Na řasy a obočí stačí barvivo na vlasy

Pozor, tak to rozhodně ne! Na obočí a řasy by se měla používat pouze na ně speciálně určená barva, která je mnohem šetrnější (dokonce existují barvy určené pro citlivé oči).

3. mýtus: Trvalá řasy poškozuje

Tady bychom mohli částečně napsat ano – trvalá na řasy, jak ji známe z dřívějších dob, řasám asi moc neprospívala, nyní jsou ale na trhu šetrné varianty, které nejenže řasy nepoškodí, ale naopak jim dodají potřebné aktivní látky. Současným hitem je RefectoCil EyeLash Curl, speciální šetrná trvalá na řasy, která získala mezi evropskými stylisty přezdívku „oční otvírák“. „S EyeLash Curl šetrně a na dlouho docílíte přirozeně krásných, výrazných a dokonale upravených řas, protože vám je vytvaruje do půvabné vlny. Díky ní se pak oči zdají být opticky mnohem větší a výraznější.

Aplikace je vhodná pro všechny bez omezení, ale ocení ji zejména ženy a dívky s rovnými či nevýraznými řasami. Doslova zázrak pak udělá s krátkými řasami,“ dodává Martina Košťálová.

A jak probíhá samotná procedura? Odbornice v kosmetickém salonu nebo Brow baru nejprve přiloží na horní víčko samolepicí natáčku dle délky vašich řas – je důležité zvolit její správnou velikost a pečlivě na ni řasy zafixuje rovnoměrně směrem nahoru na natáčku. Poté kosmetička nanese trvalou a nechá ji působit patřičnou dobu. Po jejím setření vše neutralizuje dalším přípravkem, ve kterém je kolagen a cystein – právě tyto látky mají zásluhu na tom, že je procedura k řasám maximálně šetrná. „Krásně vytvarované a nabarvené řasy vám vydrží až šest týdnů, ale pamatujte na jednu základní zásadu – EyeLash Curl si vždy nechte aplikovat školeným profesionálem,“ uzavírá Martina Košťálová.

4. mýtus: Nejdelší řasy jsou umělé

Používání umělých řas dnes pomalu ale jistě vytlačují růstová séra na řasy. Pokud jste dostatečně trpělivé, u kvalitních sér vám řasy i obočí po několika týdnech začnou růst a výsledky jsou skutečně skvělé. Mezi ty s největšími účinky se dnes řadí séra obsahující aktivní látku z trsovníku lékařského, a tu najdete například v boosterech na růst řas či obočí značky BeautyLash. Nejenže krásně prodlouží řasy, ale také se postarají o jejich objem, a obočí zase doplní tam, kde už přestalo růst. Jedinou nevýhodou sér je, že fungují tak dlouho, jak je používáte. Jedna linka večer ale za krásné brvy rozhodně stojí…

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*