Na podzim nepadá jen listí – zvyšte péči o své řasy!

Podzim není jen časem barevného listí všude kolem, vydlabaných dýní a večerních dýchánků s horkým punčem u Netflixu. Tak jako naše tělo reaguje dvakrát ročně (na podzim a na jaře) na změny teplot, reagují na ně i naše řasy a vypadávají rychleji než obvykle. Zaslouží si proto speciální péči a tady je návod, jak na ni!

styling-obočí-pohodářky

Odborně, v řeči make-up stylistů, se tomuto období přezdívá Autumn Lash Shed a volně by se dalo přeložit jako “ronění řas”. Ano, nejen naše tělo, ale i řasy reagují na změny počasí.

Abychom si to dokázali představit: na jednom oku máme mezi 90 až 150 řasami. Každý den nám vypadne 2 až 5 řas. V tomto období se tak ovšem děje častěji. Pokud však ráno najdete pár řas na polštáři nebo vám nějaká zůstane mezi prsty při protírání očí, nezoufejte. Naše řasy procházejí nepřetržitým cyklem obnovy, takže si jejich vypadávání ani nevšimnete.

Na vině není jen studenější počasí, silnější déšť a vítr, ale také naše přecházení z chladu do tepla. Naše řasy tak jsou křehčí, a proto častěji padají. Potřebují tedy výživu, abychom je udrželi i nadále zdravé.

Dobrá zpráva ovšem je, že ani tzv. Autumn Lash Shed netrvá věčně, ale jen okolo 6 týdnů, než se zase vše vrátí do normálu. A jedna z teorií také říká, že důvodem podzimního “ronění řas” je potřeba těla vytvořit si prostor pro růst silnějších a odolnějších řas. Jedná se zkrátka o zcela přirozený proces, kterému se nevyhneme, ale možností, co udělat pro dobrou kondici svých řas, je spoustu.

Prodlužování řas ano, ale decentněji

V tomto období myslete zejména na to, že, pokud si necháváte řasy prodlužovat, je pro ně příznivější, když zvolíte délku o něco kratší, anebo méně dramatické vytočení než obvykle.

beautylash-barveni-oboci_pohodarky

Čas na výživu a séra na řasy

V podzimních měsících je víc než kdykoliv jindy vhodné pořídit si kvalitní sérum na řasy, které je dobře vyživí. Pokud nevíte, jaké vybrat, tady je malá osvěta…
Kosmetické přípravky zaměřené na péči a růst řas můžeme rozdělit do tří základních skupin:

1. Vyživující séra na řasy

Beautylash_kondicioner_na_rasy_obociDo první skupiny spadají nejčastěji kondicionéry a styling gely, které koupíte za nízké ceny, ale řasy zpravidla jen vyživí, neobsahují totiž látky stimulující jejich růst. I tyto přípravky mohou být kvalitní, řasám určitě prospějí, ale na jejich hustotu ani délku mít vliv nebudou.
Spadá sem například BeautyLash Styling gel 3v1. Je certifikovaný jako veganský a je vhodný i pro citlivou pokožku. Používat ho můžete jak na řasy, tak na obočí, krásně a dlouhodobě je vyživí, zvlhčí, dodá jim dlouhotrvající lesk a jako bonus je tento průhledný gel zafixuje do požadovaného tvaru.

2. Séra na řasy stimulující produkci keratinu

Beautylash_serum_na_rasy_a_obociDo druhé skupiny sér na řasy spadají ta, která už obsahují složky stimulující produkci keratinu ve vlasovém folikulu, což přináší delší a silnější řasy. Ceny u nich také nejsou nijak přemrštěné, ale už se pohybujeme v řádek stovky, nebo stovek korun.

Spadá sem například BeautyLash Růstové sérum na řasy, které je rovněž veganské (neobsahuje hormony a prostaglandiny), a naopak je bohaté na účinné rostlinné extrakty, jako jsou přírodní látky ze slunečnicového oleje, prosa, pšenice či rozmarýnu. Vašim řasám zajistí výživu a péči a podpoří jejich růst. Výrazně delší a hustší řasy uvidíte za 8 týdnů, první výsledky se při pravidelném používání dostaví již po 4 týdnech.

Refectocil-Lash-Brow-Booster-Pohodarky

3. Přírodní séra na řasy s bioaktivními látkami

A jsme u třetí skupiny růstových sér. Ano, u těch už sáhneme poměrně hluboko do kapsy, ale také už obsahují látky, které aktivně prodlužují tzv. růstovou fázi řas, tedy dobu, po kterou řasy opravdu rostou. Ale pozor – mnohá z těchto sér obsahují syntetický prostaglandin, který sice pomáhá růstu, ale může mít závažné nežádoucí účinky. Proto čtěte pozorně etikety a přípravkům s touto látkou se raději vyhněte!

Své řasy nechejte raději růst na přírodní bázi… Vyzkoušet můžete například séra, které obsahují unikátní přírodní látku získanou z karibského korálu Plexaura Homomalla (Trsovník lékařský). Patří sem například RefectoCil Booster – sérum na řasy a obočí (2v1). Ten můžete opět aplikovat jak na řasy tak na obočí. Efekt používání tohoto přípravku je viditelný už po šesti týdnech, po deseti týdnech pak budou vaše řasy výrazně delší, hustší, silnější a hlavně zdravější. Účinek RefectoCil Boosteru byl potvrzen i klinickou studií německého zkušebního institutu, kdy 90 % zúčastněných mělo řasy delší až o 56 % (4,2 mm) po deseti týdnech.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*