Obočí modelujte podle tvaru svého obličeje!

Ano, pravdou je, že ideální obočí je takové, které je zcela přirozené a nemusíte do něj ani sáhnout… Kolik z nás ale takové má? Alespoň malý zásah je téměř vždy nutný – tam potřebujeme nějaký ten chloupek ubrat a někde naopak přidat (ano, i to už jde). Jaký tvar obočí ale bude slušet právě vám? Na to se podíváme v tomto článku…

Tvar-obličeje_refectocil

Oválný obličej nepotřebuje moc úprav

Oválné tvary obličejů jsou ideální a většinou stačí jen malinko zvýraznit oblouk obočí, případně jeho barvu. Vyzkoušet můžete například nové oxidační barvy BeautyLash Power-Brow, které koupíte hned ve třech odstínech: světle nebo tmavě hnědý a hnědočerný.

Pokud máte dojem, že byste svůj výraz obličeje chtěli trochu “zostřit”, zásah do něj nemusí být nijak velký. Stačí opět vsadit na barvu, anebo obočí jen jemně upravit do co nejpřirozenější, ale rovnější linie…

Kulatému obličeji pomůže klenuté obočí

Máte-li obličej kulatějšího tvaru, bude vám slušet obočí, které se ke konci jemně klene. Tedy v případě, že máte rovnější linii. 

Máte-li oválnější tvar obličeje, stylisté doporučují vyklenout oblouček více ke středu než k jeho konci. Stačí odstranit nepotřebné chloupky pod nejvyšší částí oblouku. Pozor ale, abyste nevytvořili moc velký “výkus” – obočí ve tvaru “kšiltu” vytváří dojem překvapeného pohledu.

Tvary_obličeje

Široký obličej a čtverec chce zjemnit

Máte-li širší tvar obličeje, jako je tomu u čtverce, opět obočí zjemněte – nepatrným klenutím do měkkého polooválu (ten navíc případně sníží vysoké čelo), ale myslete na to, abyste se pořád drželi co nejpřirozenější linie!

Obdélník si žádá rovinku

Tenhle tvar obličeje vyžaduje obočí dlouhé, ploché a vždy myslete i na to, aby bylo umístěné co nejvíce ve středu obličeje, abychom ho zbytečně dále nerozšiřovali.

Tip: Velkou roli ve vnímání obličeje hraje i postavení očí. Obočí by ideálně mělo začínat nad jejich vnitřními koutky. Proto zde platí pravidlo: Oči posazené blízko u sebe oddálí obočí vytvarované dále od kořene nosu. Oči posazené daleko od sebe naopak přiblíží obočí začínající blíže kořene nosu.

Ostřejší rysy v obličeji volají po obloučku

Působíte přísně? Máte ostřejší rysy? Zjemnit je můžete jemnějším obočí, když ho upravíte do oblouku. Nepřehánějte to ale – trendem je neubírat ani o chloupek víc, než je nutné! Jen změňte ostré linie na jemnější a zaoblenější…

Tvary_obličeje

Omladí vás krátké a husté obočí, ideální pro “trojúhelníky”

Tenhle tip je trošku mimo “téma”, ale funguje skvěle. Potřebujete-li malinko omladit, vsaďte na kratší a hustší obočí. Bude působit nadýchaně a získáte tak mladistvější vzhled. Nutno opět dodat, že takové obočí působí nejlépe na kulatějších a oválnějších tvarech obličejů. 

Velkou službu ovšem prokáže i obličejům trojúhelníkového tvaru, kdy potřebujete odvést pozornost od ostré brady (obočí by tady ovšem celkově nemělo působit nijak tvrdě, ale jemně a upraveně). 

Asymetrické obočí je trendy!

Pokud se vaše pravé obočí liší od levého, ať už tvarem či hustotou, nezoufejte. Na hustotě mu můžete přidat díky speciálním boosterům, které napomáhají růstu obočí. Nejlepší jsou ty, které fungují na zcela přírodní bázi. 

Například RefectoCil Lash&Brow Booster 2v1 obsahuje bioaktivní látku Black Sea Rod, získanou z karibského korálu Plexaura homomalla (Trsovník lékařský), a kromě růstu obočí s ním podpoříte i růst řas. Efekt používání tohoto boosteru je podle výrobců viditelný už po šesti týdnech.

Máme zahuštěno, a pokud vám přijde, že se jedno obočí pořád tak nějak vymyká, můžete samozřejmě sáhnout po přípravcích a malinko ho upravit, trendem ovšem je maximální přirozenost, a to i ve své jemné asymetrii…

Jsou zkrátka pravidla, která je dobré znát – nesnažte se ale za každou cenu, aby bylo vaše obočí dokonalé. Mělo by především vypadat přirozeně a nedbale. To je ten hlavní trend současnosti!

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*