Styling obočí: vosk versus trhání

Pokud už máte taky dost postávání před zrcadlem a vytrhávání obočí (ano, je to nekonečné a vždycky vám tam stejně něco zůstane), vyzkoušejte s námi současnou kosmetickou novinku, kterou jsou studené voskové proužky na obočí.

styling-obočí-pohodářky
Letos je v módě přirozený vzhled, a to i co se make-upu a stylingu obočí týká. To však musí být zespodu vždy precizně upravené. Proto jsme vyzkoušeli andmetics depilační pásky na obočí. Foto RefectoCil

Na první signální vás možná vyděsí (stejně jako nás), že se jedná o vosk. Použití vosku přece není nebolestivé, ba naopak… Jenže tady se jedná o vosk studený, a to je úplně jiná liga! Tyto studené vosky vyrábí rakouská společnost andmetics, jejíž tváří je přední rakouská stylistka Andrea Lehner, která zkrášluje modelky pro přední rakouská média.

Ale zpět k páskům – jmenují se Brow wax strips a jejich kouzlo tkví v tom, že tyto pásky mají ergonomický tvar a obočí vytvarují jediným rychlým trhnutím do perfektního obloučku. Chloupky by měly být odstraněny všechny i s kořínky a vy byste přitom měli cítit jen mírné škubnutí.

Tedy, ve srovnání s pinzetou nám to přijde o mnoho rychlejší a také pohodlnější… Tak jdeme na to – v tomto článku se pokusíme obojí pěkně do detailu porovnat.

Koupili jsme si andmetics Brow Wax Strips – depilační pásky na obočí určené pro ženy.

Uvnitř krabičky jsme našli:
– Podrobné pokyny a veškeré potřebné informace

– 4 balení voskových pásek (vždy pro obě oči a oblast kořene nosu)

– 4 ubrousky po depilaci

andmetics_depilacni_pasky_na_oboci

 

Depilace obočí studeným voskem krok po kroku:

1. Vyjmeme pásky a pomalu je táhneme od sebe. Získáváme tak jeden proužek pro pravé obočí, druhý pro levé.

2. Na páskách jsou tečky, které nám pomáhají umístit je přesně do správné polohy pod obočí – strana pásku s jednou tečkou je vždy na začátku obočí na vnitřní straně oka a na vnější straně oka jsou dvě tečky. Ještě zkontrolujeme, zda je páska umístěna co nejvíce vodorovně.

3. Pásky pevně a rovnoměrně přitlačíme. Vosk by se nyní měl dobře pospojovat s chloupky, kterých se chceme zbavit.

4. Vypneme co nejvíce kůžičku na vnějším okraji obočí a pak už jen co nejrychleji trhneme páskou proti růstu chloupků, tedy směrem od vnějšího koutka oka ke kořenu nosu.

5. Zbytky vosku odstraníme pomocí ošetřujícího ubrousku, který má zklidňující účinek.

A stejně postupujeme u oblasti nad kořenem nosu.

 

Vše je hotovo za necelé dvě minuty a výsledek je skvělý – po chloupcích ani vidu (dokonce ani po těch světlých), nijak moc to nebolelo a hlavně, získali jsme skutečně krásný tvar obočí. Depilační pásky Brow wax strips jsou totiž tvarované v ideálním poměru, který vyzdvihují všechny stylistky: Dvě třetiny obočí stoupají a jedna třetina pak klesá. Výsledkem je krásně klenuté obočí.

Jedinou drobnou nevýhodou celé akce je začervenání oblasti, kterou jsme depilovali. Přece jen trvá nějakou chvíli, než zase získá svoji původní barvu… Takže depilovat obočí pár minut před párty rozhodně nedoporučujeme!

Depilace obočí versus trhání obočí:

Depilace pomocí studených voskových proužků:

– Je to rychlé

– Je to jednoduché

– Voskové proužky můžete použít také jako šablony při barvení obočí

– Dle toho, jak rychle vám chloupky rostou, vám depilace vydrží 2 až 4 týdny.
– Získáte nádherný a a hlavně rovnoměrný tvar pro obě obočí

Trhání obočí:

– Trháte chloupek po chloupku, takže bolestivost je přece jen menší

– Celá akce se notně protáhne, jde o náročnější proceduru, kterou je nutno provádět častěji

– Těžko docílíte stejně rovnoměrného tvaru u obou obočí

Takže za nás platí jednoznačné ANO depilačním proužkům a kromě obočí (andmetics je mimochodem nabízí ve variantě pro ženy i pro muže), vyzkoušíme i voskové proužky na odstranění chloupků kolem horního rtu. Ale i naši kolegové se mají na co těšit – budou testovat andmetics voskové proužky pro krásné uši bez chloupků…

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*