Pavla Kopuletá: Tajné triky blogerky, jak na krásné obočí

Pavla Kopuletá je známá česká blogerka, která se o své oblíbence ze světa kosmetiky a zdraví dělí na stránkách www.allmycosmetics.cz. O sobě říká, že je milovnice kosmetiky, přírody, zdravého životního stylu a své čivavy Mikyho. Ovšem zná i spoustu triků, jak dosáhnout perfektně upraveného a přirozeného obočí. Právě maximální přirozenost je její krédo a my se jí zeptali, jak jí ve stylingu obočí dosáhnout. Pavla_Kopuleta_Pohodarky

1. Jak se staráte o své obočí a jak si ho upravujete?

Ještě donedávna jsem si vystačila pouze s pinzetou. Vytrhat, navlhčit, upravit tvar a jde se. Už mi ale dávno není -náct a s obočím je to podobné jako s vlasy. S přibývajícím věkem ubývá a řídne, a tak je třeba se o ně starat a zvýraznit je. Permanentní make-up mě nikdy nelákal a navíc mi to přijde hodně nepřirozené. Sázím tedy na jednoduchost a produkty, se kterými zvládnu obočí upravit raz dva a ráno mě nebudou zdržovat, když se vypravuji do práce.

2. Jaké jsou vaše oblíbené pomůcky pro styling obočí?

Je to již zmíněná pinzeta a momentálně pudrové trio značky andmetics. Jednotlivé stíny se dají použít samostatně, nebo různě kombinovat a míchat dohromady, takže se nemůže stát, že by někomu odstínově nesedly. Chce to zpočátku trošku cviku a najít ten správný odstín, ale vyplatí se to.

3. Na co nedáte při úpravě obočí dopustit? Co je pro vás top?

Žádné zvláštní vychytávky nemám. Na udržení správného tvaru zafixování jsou skvělé gely na obočí. Ale v případě nouze lze na úpravu obočí použít i starý a vymytý kartáček od řasenky, přestříkat ho lakem na vlasy, a tím pak lehce uhladit obočí. Bude držet jako přibité…

Hlavní je přirozenost. Dnes jsou v kurzu silné oblouky, jako má Cara Delevigne, což nikomu neberu. Komu ale příroda nadělila husté a tmavé obočí, nač je nadále upravovat či barvit? Stačí jen lehce vyživit, třeba kondicionérem, který lze také použít i na výživu řas.

4. Máte nějaké aktuální tipy a triky na prodloužení řas?

Momentálně už několik týdnů používám veganské růstové sérum s přírodními složkami. Je třeba dodržet pravidelnou aplikaci, ale pokud vytrváte, odměnou vám budou krásné dlouhé řasy. Samozřejmě – zapomínat je lidské, i já párkrát zapomněla. Přece jenom 8 týdnů je dlouhá doba, ale vyplatí se to. Řasy se pak jen krásně zvýrazní řasenkou a nemusíte ztrácet čas dalšími zbytečnými úpravami nebo lepením umělých řas, což také nevypadá přirozeně.

A právě moje oblíbená přirozenost se tady opět hlásí o slovo. Spousta mých čtenářek pozitivním výsledkům séra nevěřilo, ale díky několika článkům se přesvědčily, že funguje. Jeden takový další článek právě chystám, tak se můžete také brzy přesvědčit.

Výsledek samozřejmě není trvalý, řasy přirozeně vypadávají a nedokážu odhadnout, jak dlouho mám řasy delší. Možná půl roku…? Každopádně mi bohatě stačí použít sérum jednou ročně, a to hlavně před létem. Na dovolené se moc nelíčím a řasenku vynechávám kvůli koupání úplně, ale přitom si přeji, aby i nenalíčené řasy vypadaly dokonale.

Mimochodem, řasenky používám běžné z drogerie. Moje nejoblíbenější jsou určitě klasické „žluté“ objemové Maybellinky, ty používám už od střední školy, a i když ráda experimentuji, vždy se k nim zase vracím.

Děkujeme Pavle za rozhovor a těšíme se na další krásné články!

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*