Prodlužování řas? Zkuste tyhle tipy a triky!

Prodlužování řas je fenomén posledních let. Zhlédnete-li videa blogerek, které radí, jak se upravit na večer, ke konci líčení většina z nich neodolá a použije trsy umělých řas, aby efekt byl co nejdramatičtější. Co se ale zaměřit nejprve na své vlastní řasy a několika jednoduchými triky jim přirozeně pomoct k délce i hustotě?

prodluzovani_ras_pohodarky
Prodlužování řas jde i přirozenou cestou, nemusíte hned nalepovat trsy!

Máme pro vás hned několik tipů, co všechno můžete pro své řasy udělat. A pozor: řasenkou to rozhodně nezačíná ani nekončí! Vezměte své řasy na speciální šetrnou trvalou, obarvěte je a především jim dopřejte péči v podobě boosteru na řasy, který jim nejen dodá potřebnou výživu, ale také je výrazně prodlouží a dodá jim objem.

Barvení řas v Brow baru

Pokud si na barvení řas a obočí netroufáte sama, vyzkoušejte barvení obočí a řas v Brow baru, kde vám namíchají barvu na míru přímo pro vás. Necháte-li to na profesionálech, můžete si být jistá, že barva bude působit přirozeně a odstín k vám bude krásně ladit, dokonce i k vlasům, což je horký trend posledního roku. Stejně tak jako to, aby vaše obočí bylo výrazné a zároveň přirozené.

Náš tip: Zajímavých efektů se nebojí odborníci, kteří pracují se značkou RefectoCil. Nabízí totiž neskutečně širokou škálu barev, a tedy nesčetné množství odstínů.

V Brow barech se postarají také o vaše řasy, které nemusí být tón v tónu s obočím. Tady se nemusíte bát sáhnout po tmavých odstínech. Klasická černá na řasách vypadá výborně, řasy jsou zvýrazněné, a tak klidně můžete sem tam vynechat i líčení.

Náš tip: Pokud máte citlivé oči a pokožku, bude pro vás ta pravá barva na řasy a obočí RefectoCil Sensitive, která je vyrobená na bázi rostlinných extraktů.

Barvení řas doma se vším komfortem

My už jsme to vyzkoušeli, a proto vás můžeme s klidným svědomím nabádat, ať to zkusíte taky – domácí barvení řas a obočí totiž nemusí být žádná věda! A nemusíte se bát ani tehdy, když máte citlivé oči.
Zásadní rada však zní – vybrat si skutečně dobrý produkt. My vyzkoušeli BeautyLash sadu pro barvení řas a obočí – bylo to maximálně komfortní, šetrné a balení obsahovalo všechno potřebné, co barvení usnadňuje…

Naše rada: Pokud se chystáte na barvení nejen obočí, ale také řas poprvé, je fajn mít po ruce někoho, kdo vám bude asistovat. Snáze si zvládnete sama nabarvit obočí, s řasami je to ale o něco komplikovanější, tam totiž musíte mít po celou dobu zavřené oči.
Udělejte si proto třeba s kamarádkou z barvení pravidelný rituál…

Barvení řas doma krok po kroku:

Zde je praktický vyzkoušený návod, jak správně postupovat

1. Důkladné odlíčení

Chystáte-li se na barvení řas nebo obočí, věnujte se nejprve důkladnému odlíčení, zbavte řasy i obočí make-upu a mastnoty, aby barva dobře chytala. Po odlíčení oči ještě otřete dosucha například odličovacím tamponkem.

2. Použijte ochranné papírky na oči

Vybrat si můžete buď klasické papírové, nebo silikonové ochranné polštářky pod oči, je na vás, co vám lépe vyhovuje. Ochranné papírky na oči zespodu přetřete speciálním krémem, aby hezky přilnuly ke kůžičce u oka. Aplikujte přímo pod dolní řasy. Tím zamezíte obarvení kůžičky pod okem. Zároveň dávejte pozor, aby se krém nedostal na řasy, barva by potom mohla hůře chytat.

3. Namíchejte tu správnou konzistenci

Spolehlivou konzistenci získáte smícháním 2 cm barvy na obočí a řasy a 10 kapek tekutého oxidantu nebo 15-20 kapek oxidantu na krémové bázi.

4. Promíchejte a ihned nanášejte na obočí a řasy

Aplikační tyčinkou nanášejte silnější vrstvu barvicí směsi. Pokud barvíte řasy, je na čase požádat o asistenci kamarádku, která směs nanese na vaše řasy a pohlídá vás, abyste opravdu měla oči pečlivě zavřené.

Barvicí směs se nanáší na horní i spodní řasy. Je lepší použít výraznější vrstvu, nelekněte se toho, že přebytek se může obtisknout na ochranný papírek. Máte jistotu, že se dostatečná vrstva barvy dostala na řasy po celé jejich délce. Řasy by měly být zcela pokryté vrstvou barvicí směsi.

Mezitím, co čekáte než barva na řasách začne působit, může kamarádka namíchat směs také na obočí. Vyberte barvu, která odpovídá barvě vašich vlasů, abyste docílila přirozeného vzhledu. Postupujte stejně, jako při přípravě barvicí směsi na řasy.

5. Barvu na obočí nechte působit 5-10 minut, barvu na řasy 10-15 minut

Po 15 minutách jsou vaše řasy připravené. Jemně a opatrně odstraňte ochranné papírky na oči. Suchým odličovacím tamponkem setřete z řas přebytečnou barvicí směs. Poté řasy ještě přetřete vlhkým odličovacím tamponkem.

Velký seznam rad, jak na barvení obočí i jeho úpravu, najdete zde.

Vezměte své řasy na trvalou

Nebojte se kudrlinek, trvalá na řasy jen vykouzlí smyslnou křivku, která vaše řasy pozvedne až ke hvězdám a vydrží až 6 týdnů! Navíc trvalá na řasy opticky zvětší oko. Tuto proceduru vám udělají v Brow baru nebo kosmetickém salonu. Zajděte tam, kde máte dobré reference, abyste byla s výsledkem opravdu spokojená. Protože jen tam, kde pracují opravdoví odborníci, si můžete být jistá, že křivka vašich řas dosáhne neodolatelných rozměrů.

Nově se používá trvalá na řasy s kolagenem RefectoCil EyeLash Curl, která je k vašim řasám velmi šetrná (určitě více než kleštičky na řasy), a řasy vydrží krásně zatočené až 6 týdnů. Kolagen a aminokyseliny navíc řasy chrání a vyživují. A právě tuhle jsem vyzkoušela i já a níže vám ji popíšu…

Počítejte s tím, že procedura zabere okolo 45 minut a obávat se nemusíte vůbec ničeho, řasy jsou po tomto zákroku naprosto zdravé a pevné.

Trvalá na řasy – jak přesně probíhá:

Kosmetička při konzultaci zvolí velikost natáček, která bude nejlépe vyhovovat délce a také tvaru vašich řas. Správně zvolená velikost natáčky se pozná podle toho, když řasy sahají do její poloviny. Čím menší je objem natáčky, tím výraznější je křivka zatočených řas.

Prvním krokem samotné procedury je pak správné odlíčení očí. Důležité je odstranit z očí mastnotu, poté se oči ještě vysuší kosmetickým ubrouskem.

Pak kosmetička ještě pročeše řasy kartáčkem, aby se jednotlivé řasy oddělily.

Spodní řasy ochrání silikonový polštářek, tím se zajistí, aby se dolní řasy nenamotaly na natáčky.

Natáčky se přiloží těsně k linii horních řas. Pokud je natáčka příliš dlouhá, není problém ji nůžkami zkrátit.

Od této chvíle už musíte mít oči zavřené až do skončení procedury.

Kosmetička následně použije aplikační tyčinku a začne řasy od vnitřního koutku oka postupně přikládat přes natáčku, tím že je jemně na natáčku přiloží a přitlačí. Občas se objeví neposlušná řasa, která zůstane pod natáčkou, a tu kosmetička hravě vytáhne a přiloží přes natáčku.

Na ty opravdu neposlušné potom platí speciální lepidlo, které je na natáčku prostě zafixuje.

Kosmetička vymáčkne množství směsi na trvalou z tuby do kalíšku, stačí množství velikosti hrášku. Štětečkem se směs rozetře na řasy, a to pouze tam, kde vzniká křivka řas, neaplikuje se na konečky.

Doba působení je asi 15 minut, aby se dosáhlo požadovaného efektu. Máte- li husté řasy, počkáte si zhruba o pět minut déle.

Po požadované době se směs na trvalou odstraní pomocí vatové tyčinky.

Poté je nutné použít neutralizér. Opět stačí množství velikosti hrášku vymáčknout z tuby do kalíšku. Kosmetickým štětečkem se rozetře na stejná místa, jako předtím směs na trvalou, a nechá se působit přibližně 10 minut. Poté ho kosmetička odstraní pomocí vatové tyčinky.

Nastává čas na odstranění natáček – ty se jemně odsunou pomocí vlhčeného tamponku.

Tip navíc: Po trvalé si můžete nechat řasy ještě zvýraznit barvou.

Prodlužování řas – pár triků navíc

Zde je ještě několik tipů, jak pomoct vašim přirozeným řasám k větší délce, objemu a taky ladnému zatočení…

Regenerační gel na řasy a obočí

Dodá vašim řasám i obočí živiny a vitamíny a pevně držící tvar, což velmi oceníte zejména u neposedného obočí.

Kvalitní sérum na řasy a obočí

Nejenže řasy a obočí vyživí a dodá jim lesk, ale především podpoří jejich růst (více o tom, jak vybrat sérum na řasy a obočí, se dočtete zde)
A já vám brzy napíšu další článek, právě na téma, jak jsem sama testovala jednotlivá séra podporující růst řas, tak mi držte palce…

Krásné dny s krásnými řasami i obočím vam přeje Andrea Correia.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*