Prodlužování řas – velký seznam rad, jak na to

Prodlužování řas je trendem současné “kosmodoby”. Řasy odedávna byly a budou rafinovanou zbraní žen. Dlouhé, husté a zatočené řasy dokážou leccos. Jak je to s umělými řasami? Jak je aplikovat? A není lepší si řasy hýčkat a nechat si je narůst do maxi délky pomocí boosterů a sér na řasy? O tom všem je tento článek plný praktických rad zkušených kosmetiček.

produžování-řas
Jak docílit krásných dlouhých a hustých řas? Můžete sáhnout po umělých, nechat si doplnit vlastní anebo vyzkoušet boostery a séra na růst řas. Foto: RefectoCil

Nalepovací řasy znal už němý film

Už v roce 1920 je vizážista Max Factor vyzkoušel na herečkách v němém filmu, aby tím docílil dramatického efektu. Pomohl si snadno, na šňůrku navlékl černé třásně, které ve finále vypadaly jako nekonečně dlouhé řasy. A dramatický výraz herečky Phylis Harrel byl toho důkazem. Tento nápad dal potom vzniknout popularitě umělých řas, bez kterých se herečky ani upravené, stylové dámy třicátých let ve společnosti neobjevovaly.

Úskalí umělých řas

Nekonečně dlouhé a husté nalepovací řasy měly bezesporu své kouzlo a rozhodně se jim nedá upřít titul svůdnosti. Ženám, které je uměly nosit, padal k nohám kdekdo, leckdy by se zdálo, že i celý svět. Vždyť máte-li nekonečně dlouhé řasy a ten správný pohled k tomu, stačí leckdy jen mrknout…

Jenže tak snadné to zase nebylo. Co leckdy velké společnosti uniklo, byly časté odchody dam na toaletu, kde si dávaly odlupující se řasy znovu do pořádku. A lepidlo, stejně jako rudá rtěnka, nesmělo v elegantním psaníčku rozhodně chybět.
O nepříjemně podrážděných očí z lepidla ani nemluvě. Navíc byly první umělé řasy také dost těžké, proto pod jejich tíhou lepidlo o to hůře drželo.

Nová éra umělých řas

Umělé řasy se v padesátých a šedesátých letech znovu dočkaly velké popularity a také mnoha inovací – používaly se příjemnější, kvalitnější a hlavně lehčí materiály a také šetrnější a více funkční lepidla. V čele s modelkou Twiggy začala nová éra umělých řas.

Nalepovací řasy dnes

Dlouhé řasy zůstávají i nadále v oblibě. Tak proč nezazářit v jejich nekonečné délce na večírku? Pokud se chystáte umělé řasy vyzkoušet, rozhodně máte z čeho vybírat. Umělé řasy totiž pořídíte v běžných sítích drogérií nebo parfumerií.

Umělé řasy se dají sehnat v několika různých provedeních. Můžete zvolit jednodušší variantu, a tou jsou řasy, které drží vcelku – nalepíte si tak najednou řasy přes celé víčko. Výhodou je snadné a velmi rychlé lepení, které zvládnete do tří minut.
Nevýhodou ale může být, že jsou těžší a lepidlo je někdy spolehlivě neudrží.

Také jejich provedení někdy vypadá nepřirozeně. Všímejte si, jestli jsou nalepené na bezbarvém nebo na černém proužku. Určitě přirozeněji působí ty s bezbarvým proužkem.

Umělé řasy se také prodávají v sadě řasa po řase. Ty už jsou o něco náročnější a také lepení vyžaduje o něco vice trpělivosti i času. Výhodou je, že je lepíte po malých trsech, a lepidlo si s nimi poradí o to lépe. A když se vše podaří, máte opravdu krásné a výrazné řasy i pohled, který neunikne pozornosti. Skvělá volba na večírek.

Jak postupovat při aplikaci umělých řas:

Máte-li vybráno a nakoupeno, pojďme přistoupit k samotnému postupu aplikace.

1. Vaše přirozené řasy si přetřete jednou vrstvou řasenky. Pokud jste zvyklá používat kleště, určité je použijte, o to efektnější bude finální výsledek.

2. Poměřte umělé řasy s těmi svými. Pokud je oblouček nalepovacích řas v porovnání s vašimi přirozenými řasami delší, zastřihněte je, a to pouze vnější konce, aby vám u vnitřního koutku oka zůstaly přirozeně kratší řasy.

3. Lepíme! Lepidlo nanášejte rovnoměrně, u vnějších a vnitřních koutků oka vymáčkněte z tuby o něco více lepidla, aby řasy držely bez problémů celý večer. Lepidlo nechte zhruba půl minuty zaschnout, než začnete s nalepováním řas.

4. Pro aplikaci umělých řas můžete použít buď pinzetu, nebo řasy nalepte pomocí šikovných prstů. Záleží na vás, jaká metoda vám více vyhovuje. Postupujte od vnitřního koutku oka směrem ven, prsty nebo pinzetou jemně přitlačte, aby se umělé řasy pevně přilepily. Opět počkejte zhruba půl minuty a celý proces opakujte i na druhém oku. Několik minut se snažte očima příliš nemrkat, nepohybovat, a pokud možno neslzet.

5. Po zaschnutí řas svoje přirozené i nalepené řasy přetřete řasenkou, aby se sjednotily.

6. Naličte je podle svých představ. K umělým řasám dobře vypadá horní linka, na večer sáhněte nejlépe po tekutých linkách, které jsou výraznější a navíc perfektně drží na místě po celý večer.

Pokud jste zvolila jednotlivé řasy, postupujete podobně, jen musíte při jejich aplikaci dávat pozor, abyste k vnitřnímu koutku oka lepila kratší řasy, a aby se postupně prodlužovaly, tak jak je tomu u vašich přirozených řas. Tím je aplikace jednotlivých řas o něco komplikovanější, protože si je musíte sama skládat jako puzzle. Lepit je můžete po malých trsech, které se ale na druhou stranu dobře lepí a v průběhu večera také většinou lépe drží.

Sérum na řasy zajistí trvalejší efekt

Nalepovací řasy oceníte při večírku nebo při jiných slavnostních příležitostech. Do všedního dne se ale nehodí, protože přece jen vypadají nepřirozeně a příliš výrazně. Jejich nevýhodou je také občasné nepohodlí, někdy je zkrátka na oku budete cítit.

Trvalejší volbou, toužíte-li po dlouhých a výrazných řasách, které navíc budou stoprocentně přirozené, jsou proto séra na řasy.

Co umí séra na řasy

Séra neboli také boostery na řasy dokážou vaše řasy povzbudit k růstu, houstnutí a celkové regeneraci. Umí jim dodat vláhu, vitamíny, minerály, a vytvořit prostředí, které řasám umožní zdravě růst. A pokud zvolíte správné sérum, těšte se na opravdový wow efekt.

Zvolte séra na bázi peptidů a ryze přírodních látek

Při výběru séra dbejte na to, aby obsahovalo jen přírodní látky, které řasy podpoří a dodají jim jen to nejlepší z přírody. Pokud si ani po přečtení složení nejste úplně jistá, nebojte se zeptat odborníka. Oči a kůžička kolem nich jsou velmi jemné, a proto si při výběru séra musíte dávat obzvlášť dobrý pozor.

Booster na řasy pocházející z hlubin oceánu

Unikátní booster na řasy je např. ten, který obsahuje trsovník lékařský, neboli karibský korál. Další skvost, který nám oceán daroval, obsahuje olej, který prokazatelně aktivuje růst řas.

Olej z tohoto korálu stimuluje kořínky, prodlužuje růstovou fázi a zamezuje vypadávání řas. Vzhledem k tomu, že se tato látka přirozeně vyskytuje v korálech a je bioaktivní, naše tělo s ní krásně souzní a dobře ji přijímá.

Dalšími přírodní látkami, které řasy vyživují a také podporují jejich růst, jsou kyselina hyaluronová, biotin a D-panthenol; ty řasy vyživují a pečují o ně v každé fázi růstu.

Účinek se dostaví za 6 týdnů a za 8 týdnů můžete očekávat i wow efekt, když vaše řasy dorostou do maxi délky.

Sérum na řasy na bázi peptidů

Další bezpečné a dobře fungující sérum je na bázi peptidů. Aktivní peptidy stimulují produkci keratinu ve vlasových folikulech. Tímto způsobem “vyprovokují” vlasové kořínky, které se probudí k růstu, a vaše řasy tak budou během 8 týdnů výrazně delší a silnější.
Unikátní kombinace peptidů, aminokyselin a mastných kyselin Sympeptide X-lash je skvěle sehraný tým, který proniká do vlasových folikul a stimuluje přirozenou tvorbu keratinu v růstové fázi řas. A pro vás to znamená, že se vaše řasy budou o poznání méně lámat a o poznání více růst.

Po osmi týdnech budete majitelkou krásných, hustých a dlouhých řas, a to nejen večer, ale i po odlíčení. Navíc budou vaše řasy stoprocentně přirozené, i když vám to možná mnozí neuvěří.

 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*