Řasenka v hlavní roli: jak ji vybrat a správně používat

Máte krátké, řídké řasy, se kterými si nevíte rady? Nezoufejte! Pomůže řasenka se správným tvarem kartáčku i to, jakým způsobem ji nanesete! Zde je jednoduchý návod, jak na to.řasenka-pohodářky.cz

Nejdříve se zaměříme na to, jakou řasenku vybrat. To nejdůležitější, na co byste se měli soustředit, je typ kartáčku.

„Řasenky s kartáčky, které jsou silikonové a řidší – které mají tak zvané „bodlinky“ – řasy krásně prodlouží a nádherně je rozdělí a rozčešou. Řasenky s hustým, „chlupatým“ kartáčkem zase udělají řasám patřičný objem. Mně osobně se pak nejvíce osvědčil „chlupatý“ kartáček, který je uprostřed zúžený,“ vysvětluje známá vizážistka a kosmetička Nikol Bárová, která ve svém salonu v Mělníku provozuje Brow Bar.

„Z vlastní zkušenosti radím, zaměřit se nejen na výběr druh kartáčku, ale také na to, jak s řasenkou pracujeme a jak ji na řasy nanášíme. Všemi typy řasenek je totiž možné dosáhnout jak objemu, tak i délky, či obojího – jde hlavně o naši zručnost a čas, který řasám věnujeme,“ doporučuje odbornice.

Jak nanášet řasenku, aby měly řasy objem i délku zároveň

Nikol Bárová nám tedy na naše přání přidala i podrobný návod, jak řasenku používat, abychom docílily patřičného objemu i délky řas. A tady je:

1. Řasenku “zaboříme” ke kořínkům řas, kde jí jemně zavibrujeme a pak jí táhneme řasy směrem nahoru k obočí.

2. Pokud chceme docílit výrazného zvýraznění řas, řasenku vrstvíme a to tak, že ji naneseme nejdříve na jedno oko, pak na druhé a až posléze se opět vrátíme k prvnímu a celý proces opakujeme.

Pozor na barvu řasenky: černá není vždy nejlepší

Řasenky mají i různé druhy barev. Nejoblíbenější a nejprodávanější je samozřejmě černá. I ta má ale více odstínů a je třeba dávat si při jejím výběru pozor.

„Pro světlé typy dívek a žen, které nechtějí používat tvrdou černou barvu, která jim navíc ani tolik nesluší, doporučuji zvolit hnědé řasenky. Pro extravagantní či večerní líčení jsou ale vhodné i řasenky modré nebo třeba růžové, které vám naopak vytvoří potřebný dramatický efekt,“ radí Nikol Bárová.

Nechte si řasy jednoduše narůst!EyelashGrowthBooster_pohodarky.cz

 

A Nikol Bárová přidává i ještě jeden vlastní osvědčený tip: pořiďte si sérum podporující růst řas. V poslední době jsou hitem ty, které obsahují výtažky z karibského korálu Trsovníku lékařského. Tuto bioaktivní látku obsahuje například sérum na řasy BeautyLash Eyelash Booster. První výsledky v podobě delších a hustších řas se dostaví po šesti týdnech. Ale pozor: séra podporující růst řas fungují jen tehdy, když jejich používání nepřerušíte. BeautyLash Eyelash Booster koupíte na www.beautylash.cz za 1 890 Kč.

Maskara na řasy i na obočí

Andmetics maskara na oboci3

Řasenky se dnes už nedělají jen na řasy. Velkým hitem jsou i maskary na obočí. My nedávno vyzkoušeli andmetics Brow Mascaru. Obočí dodá hustotu i tvar, krásně drží celý den a vybírat se dá ze dvou odstínů – tmavě a světle hnědé (aby obočí působilo co nejvíce přirozeně). A jistě vás také zaujme její minimalistické pojetí, s nímž se vleze skutečně do každé kabelky. Koupíte ji nyní na www.beautylash.cz za 290 Kč.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*