Řasenka, která umí zázraky: 7 rad pro její výběr

Řasenka, která vašim řasám dodá délku, nádherně je zatočí a vykouzlí pohled, který umíme jen my ženy, je určitě na trhu. Důležité je ji najít, neexistuje totiž řasenka, která bude zázrakem pro všechny. Neřiďte se proto reklamou ani tou nejvyšší cenou, ale spolehněte se na své řasy. Jen ty vám samy prozradí, jak tu správnou řasenku hledat. Abychom vám hledání řasenky usnadnili, sepsali jsme své postřehy do následujících 7 bodů, které se vám jistě budou při výběru té nejvhodnější řasenky hodit.

dobra-rasenka-pohodarky
Řasenku vždy vybírejte podle typu svých řas – žádná řasenka nevyhovuje všem. Foto: RefectoCil.cz

1. Žebříček top řasenek nemusí při výběru řasenky pomoci

Zdánlivě logické je zadat do google vyhledávače „Nejlepší řasenky“ nebo „Top řasenky“ a ve článku potom vyhledávat ty, které internetový časopis, blog nebo třeba parfumerie doporučují. Bohužel většinou narážíme na to samé – produkt je sice dobře popsaný, ale většinou chybí doporučení, pro jaký typ řas se hodí.

“A to se přesně stalo i mně, když jsem neodolala a koupila si Top řasenku, která vyhrála v žebříčku časopisu,” vypráví blogerka Andrea. “Samozřejmě tomu odpovídala i cena, bohužel už ne výsledek. A to ne proto, že by byl produkt nekvalitní, jen si prostě tato řasenka nepadla do oka s mými řasami.”

Z toho plyne jedno ponaučení – neexistuje řasenka, která by vyhovovala všem…

Proto nehledejte tu nejlepší na trhu podle žebříčku časopisu, ale najděte si tu, která bude nejlepší pro vás. Klidně se žebříčkem řasenek inspirujte, pátrejte ale dál, a to u sebe, konkrétně u svých řas.

2. Začněte diagnostikou svých řas

Seznamte se se svými řasami a prozkoumejte je. Je důležité, abyste je viděla „in natura“, tedy přirozené, nenalíčené. Jen tak si můžete všimnout každého detailu. Zaměřte se na jejich délku, hustotu, jestli jsou rovné nebo zatočené, jestli rostou souměrně, nebo jestli jsou místy delší a pak zas kratší, záleží také na tom, jestli jsou jemné, nebo naopak nepoddajné.

Tady vám bude dobrým pomocníkem zvětšovací zrcátko, které poodkryje každičký detail vašich řas. Teprve, když své řasy opravdu poznáte, můžete pro ně najít řasenku, kterou budou milovat.

3. Ujasněte si priority

Stanovte si, co všechno by řasenka měla umět, aby vyhověla vašim řasám a stala se „tou pravou“. Při diagnostice svých řas jste si určitě všimla, na co byste se chtěla zaměřit a co byste ráda zdokonalila Potřebují-li vaše řasy hlavně dodat objem, nebo prodloužit, zda máte řasy rovné a potřebují nadzvednout, nebo jsou-li neposlušné, místy kratší, místy delší… Existují řasenky, které toho zvládnou najednou více, je ale dobré vědět, co přesně od řasenky očekáváte.

4. Nepodceňujte konzistenci

Řídká konzistence zpravidla bývá u levnějších tipů řasenek, ale nemusí tomu tak být vždy. Dokáže podpořit jemné, velmi přirozené líčení, kdy stačí jedna vrstva řasenky. Řasy obarví a jemně nadzvedne. Nehodí se však pro krátké nebo rovné řasy.
Pokud dáváte přednost výraznějšímu líčení nebo máte problematičtější řasy, zvolte raději řasenku s hutnější konzistencí.

Na rozdíl od řasenky s řídkou konzistencí se totiž řasenka s hutnější konzistencí dobře vrství, což oceníte hlavně u výraznějšího líčení. Zároveň za sebou nezanechává příliš silnou vrstvu, pod jejíž tíhou by se již zatočené řasy začaly znovu narovnávat.

S takovou řasenkou se dobře pracuje, protože se umí přizpůsobit tahům ruky. Například snažíte-li se o svůdně zatočené řasy a kartáčkem je neustále mírně nadzvedáváte, podpoří vás a bude svou konzistencí přispívat k tomu, aby řasy takto držely.

5. Na velikosti záleží aneb jaký zvolit kartáček

Často se necháváme zlákat tím, že maxi věci umí maxi efekt. Můžeme mít pocit, že velký a objemný kartáček musí zajistit naprosto úžasné řasy. Je to ale větší věda.

To samé platí také o experimentování s kartáčky. Na trhu je totiž tolik různých typů kartáčků na řasy, že je opravdu dřina se v nich vyznat. Jsou klasické, potom také zahnuté, vibrující, plastové, ploché hřebínky, plastové kartáčky na řasy s jednou řadou krátkých štětinek a vedle s řadou dlouhých štětinek….

Který tedy vyzkoušet? Nejlépe se experimentuje, máte-li řasy blížící se těm dokonalým. Tam už můžete riskovat a zkoušet novinky a zjišťovat, s kterým typem kartáčku se vám dobře kouzlí nádherné řasy.

Máte-li řasy trochu problematičtější, sázejte více na klasiku a všímejte si velikosti a tvaru kartáčku.

Středně dlouhé a husté řasy

Máte-li tento typ řas, opravdu můžete maxi kartáček vyzkoušet. Řasy vám o poznání prodlouží a krásně nadzvedne. Naopak pro kratší řasy nebude tou úplně nejlepší volbou, zřejmě by vám vadilo, že se barva snadno obtiskne na horní víčko.

Rovné řasy

Máte-li rovné řasy, potřebujete je především nadzvednout. Toho můžete docílit ještě před líčením pomocí kleštiček. Docílíte krásného natočení (u vás platí rozhodně zvolit řasenku s hutnější konzistencí, aby se krásná křivka řas, kterou jste kleštičkami vytvořila, nevrátila do původního tvaru).
Na rovné řasy dobře funguje prohnutý kartáček, jímž snadno vykouzlíte onu klasickou křivku pro neodolatelně výmluvný pohled.

Velmi krátké a jemné řasy

Pro vás bude skvělou volbou hustý kartáček s krátkými štětinkami, který dodá vašim řasám potřebný objem i je hezky prodlouží.

Dlouhé horní a krátké spodní řasy

Protože máte řasy na horních víčkách dlouhé, hodil by se vám mohutnější kartáček, který je krásně pročeše a nadzvedne. Tím byste ale spodní řasy, které máte krátké, nenalíčila, řasenka by se vám dole rozmazávala. Pro vás je skvělým řešením zužující se kartáček. Objemnější část kartáčku použijete na horní řasy a zúženou částí zase dobře vykreslíte ty spodní.

Husté řasy

Husté řasy krásně pročeše řídký kartáček, který je dobře oddělí a zároveň pozvedne do výše.

6. Maximalizujte oči pomocí řasenky

Ano, i to můžete po řasence chtít! Díky ní se totiž může vaše oko opticky krásně zvětšit. Menší nebo i trochu zapadlé oči potřebují silněji zvýraznit řasy. Za použití vhodné řasenky a také správných tahů kartáčkem se na první pohled více otevřou. Tady bude zapotřebí několika vrstev řasenky a také náročnějšího pátrání při honu na řasenky.

7. Dokonalé řasy potřebují málo

Pokud patříte k ženám, které mají odjakživa krásné, dlouhé, husté a zahnuté řasy, dostaly jste od přírody skutečný dar, a také s výběrem řasenky to máte oproti nám ostatním o hodně jednodušší. Vám stačí opravdu málo – řasenkou jen řasy trochu zvýraznit, zpevnit a lehce nadzvednout. K tomu vám stačí jedna vrstva řasenky pro fresh look. Vaším kritériem při výběru řasenky budou nejspíš takové, které jsou šetrné k očím a nerozmazávají se.

Zkuste to bez řasenky s barvou na obočí a řasy

Vzhledem k tomu, že vaše řasy mají i bez řasenky správnou délku, jsou husté, a možná i zatočené, zkuste jejich přirozený vzhled podpořit a zdůraznit pomocí barvy na obočí a řasy. Minimálně tři až šest týdnů se pak líčením řas nemusíte zabývat, a zjištění, že výrazná a upravená budete hned po probuzení, určitě oceníte, minimálně v uspěchaném ránu.

Tip: Dost možná se vám už stalo, že vám barva na obočí a řasy hlavně při barvení řas oči podráždila a vyvolala slzení. Řasy se nepodařilo nabarvit a ještě dlouho potom jste cítila pálení očí. Vyzkoušejte to znovu, například s barvou na obočí a řasy vyvinutou speciálně pro citlivé oči, například od značky RefectoCil nebo z domácí sady na barverní řas a obočí Beautylash. Bude to nejen příjemné, ale navíc zjistíte, že s touto barvou zvládnete obarvit i spodní řasy, které bývají při barvení nejproblematičtější.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*