Řasenka, umělé řasy, prodlužování řas a další triky

Málokterá žena se dnes obejde alespoň bez malé vrstvičky řasenky. Jak ale vlastně vznikla, jak se vyvíjela péče o řasy a jaké jsou dnes největší trendy? Poradíme vám v tomto článku.

rasenka-pohodarky
Která žena by nechtěla mít svůdné řasy? Každá už od starého Egypta…

Dlouhé, husté, do obloučku zahnuté i cudně sklopené řasy jsou jednoznačně odzbrojující, proto po nich ženy touží již od starého Egypta. A už v těchto dávných dobách si ženy pomáhaly nejrůznějšími pomůckami a pomádami, aby docílily neodolatelného pohledu.

Minula tisíciletí, ale řasy stále zůstávají v popředí ženského půvabu, žádostivých pohledů a právem jim náleží titul symbolu svůdnosti. Symbolika řas zůstala, jen se v průběhu staletí i tisíciletí změnily prostředky na jejich úpravu. Za revoluční zkrášlující vynález, který ušetřil mnoho práce a času, lze rozhodně považovat řasenku.

Předchůdci řasenky byly: domácí pomády a barviva

Byť možná líčení a make-up můžou někomu připadat nepodstatné, historie mluví jinak. Na líčení byl kladen důraz už před tisíci lety. Ve starém Egyptě se nosilo líčení velmi výrazné, muži i ženy se zkrášlovali a zároveň věřili, že jim výrazné líčení pomůže odehnat duchy.

V průběhu další stovky let se pohled na líčení měnil – jednu chvíli bylo naopak považováno za hříšné… Přesto se ženy tajně zkrášlovaly pomocí olejíčků pro zvýraznění očí, později v období královny Alžběty už byly vynalezeny první barvy na obočí. Ženy si dopomáhaly vším možným, aby svou krásu zvýraznily, na obočí i řasy roztíraly saze, podomácku vyrobenými pomádami z ovoce si barvily oční víčka i tváře.

Řasenku vynalezl Eugene Rimmel

V roce 1830 se francouzský výrobce parfémů Eugene Rimmel, tzv. voňavkář, přestěhoval do Londýna a začal tam provozovat obchod s parfémy. Jeho syn Eugene Rimmel se také spolu s ním rychle zapojil do obchodu s parfémy a začal se zabývat i vlastní kosmetickou výrobou. Například smíchal saze s vazelínou a dal tak vzniknout první řasence na světě.

Tímto vynálezem způsobil revoluci v kosmetice a ženy po celé Evropě si jeho výrobek nemohly vynachválit. A tak se jméno Rimmel navždy propojilo s úpravou řas a v některých jazycích se dokonce používá jako výraz pro řasenku.

První umělé řasy se objevily v němém filmu

V roce 1916 se americký filmový režisér David W. Griffith rozhodl kvůli větší dramatičnosti důrazně zviditelnit řasy herečkám ve svém němém filmu a vynalezl tak první umělé řasy. Ty ale prozatím zůstaly pouze doménou jeho němých filmů a popularity se dočkaly až ve třicátých letech.

V roce 1917 se žena jménem Mabel Williams postarala o další velký vynález pro svůdné řasy. Na jeho výrobu, podobně jako Eugene Rimmel, použila vazelínu, ale vložila do ní směs olejů, a podařilo se jí vynalézt produkt, který dodával řasám i obočí hlavně lesk. Pod názvem Maybelline vyráběla produkty určené řasám a obočí – o jejím úspěchu snad ani není nutno se rozepisovat.

Nepostradatelné kleště na řasy se používaly už od roku 1930

U tohoto vynálezu není zcela jasné, kdo za ním stojí, jisté však je, že už v roce 1930 se objevily první kleště na řasy, které byly hodně podobném těm dnešním. Na bázi kleští a nůžek vznikl vynález, který řasy pozdvihl a zároveň neodolatelně natočil. Nestál mnoho peněz, ale pro mnoho žen se stal drahocenným pomocníkem.

První voděodolná řasenka byla vynalezena už v roce 1940

Už ve čtyřicátých letech se ženy mohly přestat bát velkých dešťů, které by jim rozmazaly řasenku. Směle a půvabně mohly vplout a zase vyplout z bazén – první produkt v podobě voděodolné řasenky byl totiž na světě a těšil se velkému úspěchu.

Více řasenek, více barev a hlavně úžasné boostery na řasy

V dnešní době je k dostání nespočet řasenek, voděodolných, prodlužujících, zhušťujících, bezbarvých, barevných, ale také regeneračních. Touží-li žena po dlouhých svůdných řasách, nemusí si je dennodenně lepit. Řada kosmetických salonů nabízí služby prodlužování nebo zhušťování řas, které vydrží minimálně měsíc.

Pokud raději dáváte přednost přirozenému vzhledu, můžete jen podpořit růst svých vlastních řas pomocí sér na řasy. Například rakouská značka ReflectoCil nabízí booster na podporu jejich růstu, který navíc obsahuje také pečující a zvlhčující složky, jako jsou vitamíny, peptidy a další důležité živiny pro řasy. Díky tomu řasy znatelně dorostou do větší délky, booster navíc celkově zlepšuje jejich strukturu, dodává jim více pružnosti a zabraňuje jejich lámání a předčasnému vypadávání.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*