Řasenka umí zázraky: 9 tajných triků

Řasenka dokáže mnohé – naše řasy umí prodloužit, zahustit, vytočit na maximum. Je důležité vybrat si skutečně kvalitní řasenku a pak už vám stačí jen znát pár triků. Tady jsou…

řasenka-pohodářky
Nepodceňte výběr řasenky, dokážete s ní zázraky. Foto: RefectoCil

1. Na velikosti záleží

Pokud experimentujete a hledáte nový typ řasenky, který vám bude vyhovovat, všímejte si velikosti kartáčků. Na trhu je jich k dostání celá řada, ne každá velikost vám ale musí vyhovovat.

Některé maxi kartáčky jsou opravdu navrženy pro větší tvar oka. Pokud máte oči menší, nemusí být maxi kartáček zárukou maxi řas, naopak vám mnohem lépe může vyhovovat kartáček s menším průměrem, který se snáze přizpůsobí tvaru vašeho oka.

2. Zaostřeno na kartáčky

A jak tedy řasenku podle kartáčku vybrat? Najít ten správný kartáček řasenky může být někdy věda, výběr je totiž opravdu pestrý, a tak leckdy nezbývá než si řasenku jednoduše ozkoušet než najdete ten pravý.

Můžete zvolit řasenky, které mají místo kulatého kartáčku plochý hřebínek. Řasy s jeho pomocí češete, a protože jsou zoubky tenké a s minimálními mezerami, hřebínek je přirozeně při pročesávání pozvedává a vytahuje nahoru. Napomáhá tak řasy opticky protáhnout.

Existují dokonce řasenky, které vibrují a barva se díky tomu rovnoměrně roztírá po řasách, a jemný tlak tak navíc řasy krásně tvaruje.

Některé řasenky mají kartáčky různě zohýbané a tvarované, aby buď napomáhaly řasy prodlužovat, nebo jim dodávaly objem.

Ale pozor: to, co vyhovuje vaší kamarádce nemusí vyhovovat vám, jde o individuální pocit. Naše rada je proto jediná – zkoušejte a najděte si pro sebe ten pravý!

3. Nadzvedněte řasy a zatočte je pár tahy řasenkou

Pokud řasy nalíčíte řasenkou rovnoměrně, konečky řas ztěžknou a řasy se za pár minut narovnají. Trik je aplikovat větší vrstvu řasenky ke kořínkům řas a méně na konečky, aby zůstaly lehčí – tím si udržíte jejich natočení.
Jezděte kartáčkem dopředu a dozadu a jemně řasy nadzvedávejte. Několikrát tento tah opakujte a potom jemně pročešte také konečky řas. Výrazně tím řasy nadzvednete a úžasně je natočíte.

4. Vrstva voděodolné řasenky udrží řasenku na místě celý den

Voděodolná řasenka má jednu nedocenitelnou vlastnost, a to, že perfektně drží na místě po celý den – řasy jsou tak dokonale nalíčené po celou dobu bez rozmazání nebo smytí.

Nevýhodou je ovšem komplikovanější odlíčení. Trikem je použít normální řasenku na nalíčení a nakonec řasy jen přetřít jednou vrstvou voděodolné řasenky, která barvu skvěle zafixuje. A protože jí dáte jen jednu vrstvu, večer ji lépe odlíčíte.

5. Získejte objem pomocí dětského pudru

Pokud chcete ještě více zdůraznit objem svých řas, skvěle vám poslouží dětský pudr. Tady je návod, jak na to: Naneste ho opatrně na řasy po první vrstvě řasenky. Znovu přetřete další vrstvou řasenky a hned uvidíte, že řasy budou o poznání hustší.
Dávejte ale pozor, aby vám pudr nepřišel do očí a nepodráždil je!

6. Použijte řasenku oboustranně

Máte-li světlejší řasy anebo jen toužíte po větším efektu řasenky, naličte řasy nejprve svrchu (stačí jedna vrstva), aby se obarvily, a teprve potom použijte řasenku jako obvykle zespodu. Tento jednoduchý trik zaručeně funguje, máme ho vyzkoušený. Řasy jsou krásně tmavé a zároveň tím docílíte opticky delších řas.

7. Odstraňte žmolky řasenky

Nová, krásně tekutá řasenka má jednu drobnou vadu a tou je často přebytečná tekutá barva, která se nám dostává na kartáček. Na řasách tak způsobuje žmolky, které se potom z řas dají hůře odstraňovat. Předejdete tomu tím, že přebytečnou barvu, která na kartáček vytekla rovnou otřete papírovým ubrouskem. Teprve pak začnete líčit řasy.

8. Spodní řasy jsou oříšek

S horními řasami je to jednoduché, cílem je řasy prodloužit, dodat jim objem, pozvednout je a natočit, aby výsledkem byly výrazné řasy a neodolatelný pohled.

Se spodními řasami to ale občas bývá komplikovanější, otázkou je, jak moc na ně chceme upoutat pozornost a nakolik je zvýraznit? Akcent a pozornost by měly přece jen patřit spíše horním řasám…

Pokud máte spodní řasy dlouhé, může se stát, že zastíní horní řasy a líčení potom může působit příliš intenzivně.

Na líčení spodních řas dobře fungují dva různé způsoby, a to je líčit je horizontálně, neboli kartáčkem přejíždět po spodních řasách do stran, anebo vertikálně, kdy používáme jen hrot kartáčku a z vrchu dolů řasy líčíme po tenkých trsech.
Horizontální způsob dodá řasám objem a více je zvýrazní, vertikální způsobem zase docílíte přirozeného, diskrétního líčení.

9. Trik vizážistů: tmavé stíny těsně u řas dodají řasám objem

Chcete-li vašim řasám dodat opticky objem, zkuste na tenký štěteček určený na tvorbu očních linek nanést tmavé oční stíny (z vlastní zkušenosti doporučuji použít stíny na obočí, krásně drží po celý den na místě).
Štětečkem potom namalujte linku těsně nad řasami a je to. Tento jednoduchý trik dodá řasám velmi efektně objem, budou působit o poznání hustější.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*