Sérum na obočí: proč ho používat a jak ho vybírat

Možná i vy patříte mezi ty, jimž nebylo dáno do vínku dokonalé obočí. Naštěstí už existuje kvalitní péče v podobě účinných sér na obočí, která jej nejen zregenerují, ale s jehož pomocí může i léta vytrhávané obočí znovu přirozeně narůst. Séra navíc dokážou dodat objem i prořídlému obočí. Už jste sérum na obočí vyzkoušela? Pokud o tom zatím jen přemýšlíte, připravili jsme pro vás podrobný přehled, který by vám měl pomoci se v sérech na obočí a jejich účincích vyznat. K dostání je totiž celá řada sér neboli boosterů na obočí, jež fungují na různých bázích a liší se i obsaženými látkami. Věříme, že vám jejich přehledem usnadníme výběr.

serum-na-oboci-pohodarky

Možná si ani neuvědomujeme, jak důležitou roli hraje obočí v našem obličeji. Jeho umístění, tvar a barva totiž z velké míry rozhodují o celkovém výrazu naší tváře. Zvláště v posledních letech se proto obočí stává středem zájmu a dokonce vznikají tzv. Brow bary, které se na jeho úpravu specializují. A jaký je nejžhavější trend ve vzhledu obočí? Mělo by být výrazné, přirozené a zdravě se lesknout. Poradíme vám, jak právě takového obočí dosáhnout.

Proč obočí řídne?

Viníkem bývá stres, hormonální změny nebo například léky. Vypadávání obočí je docela běžný jev. Pokud jste si ale všimla, že chloupky z vašeho obočí najednou vypadávají o poznání více, může to mít několik příčin. Dost často může za tento jev stres, hormonální změny (např. antikoncepce nebo klimaktérium), případně léky, které jste možná nedávno začala užívat. Vypadávání obočí určitě není důvodem k panice, spíš se zkuste zamyslet, co se v poslední době u vás změnilo, a možná sama odhalíte příčinu.

Nevíte si rady? Navštivte dermatologa

Pokud vás ale žádný rozumný důvod nenapadá a vypadávání obočí vás trápí nebo vzbuzuje určité obavy, navštivte dermatologa. Ten na základě hormonálních testů a rozboru chloupků dokáže důvod náhlé ztráty chloupků v obočí spolehlivě odhalit.

Daň za trend „úzkých oblouků“

Před lety bylo velmi módní vytrhávání obočí do úzkých oblouků. V důsledku tohoto tehdejšího trendu se však mnoho žen dostalo do situace, kdy jim nyní chloupky v obočí chybí a nové už nerostou, přestože už do tvaru obočí pinzetou nijak nezasahují. Ale i tyto ženy dnes mají šanci získat zpět ztracený objem obočí! Kvalitní séra na obočí totiž dokážou znovu obnovit růst obočí i tam, kde již léta nerostlo. Tím, že aktivují vlasové folikuly znovu k růstu, je velká šance, že i do tenka vytrhané obočí znovu naroste do původního objemu a přirozeného tvaru.
Séra na obočí se dělí podle obsahu účinných látek

Univerzální sérum na obočí a řasy

Některá séra neboli boostery na obočí jsou určeny zároveň pro řasy i obočí, podporují jejich růst a regenerují je. Oceníte je, pokud vás netrápí žádný konkrétní problém a chcete své přirozené řasy a obočí hlavně zregenerovat, posílit a dodat jim objem. A opravdu fungují – při pravidelném používání si za měsíc určitě všimnete rozdílu.

Tato univerzální séra na obočí a řasy se pohybují v rozmezí od 750 do 1 000 Kč.

Pokud ale máte s obočím větší problém, například pokud je viditelně prořídlé a potřebuje pořádnou dávku regenerace, sáhněte raději po sérech určených přímo na obočí.

Sérum na obočí na bázi peptidů

Peptidy jsou účinné látky, jejichž fungování by se dalo přirovnat k roli poslíčků vykonávajících určitý úkol. V tomto případě jsou peptidy předurčeny k tomu podpořit růst chloupků a zdravé fungování vlasových folikul.

Už po měsíci používání séra na bázi peptidů si můžete všimnout, že vaše obočí získalo na objemu, holá místa v obočí zmizela a rostou na nich nové chloupky a obočí celkově působí plnějším a zdravějším dojmem.

Sérum na obočí na bázi peptidů koupíte v rozmezí od 900 Kč do 2 000 Kč. Cena závisí na značce a také na přidaných látkách.

Vegan sérum na obočí pro senzitivní pokožku

Pokud máte velmi citlivou pokožku, bude vám asi nejlépe vyhovovat veganská verze séra na obočí. Mnohá veganská séra sice také obsahují peptidy (které mohou ve výjimečných případech velmi senzitivní pleť dráždit), ale zároveň i zklidňující protizánětlivé látky, jež pleť okamžitě ošetří a zklidní, jako například výtažek z fazole nebo červeného jetele.

Ze začátku můžete mít pocit, že vegan sérum nepůsobí tak rychle, ale při správném používání, například už po měsíci, rozhodně uvidíte znatelné výsledky.

(Mimochodem, my jsme vyzkoušeli veganské BeautyLash sérum primárně podporující růst řas, výsledek byl viditelný po 10 týdnech pořádně, první změny ale přicházely už pomalu po 4. týdnu. Navíc jsme ocenili, že obsahuje rostlinné extrakty, což nám dodalo pocit bezpeční a přirozenosti).

Cena u séra na obočí ve stylu vegan se pohybuje v rozmezí od cca 700 Kč do 2 000 Kč.

Sérum s bioaktivní látkou z Trsovníku

Další variantou jsou séra, která obsahují bioaktivní látky. Zajímavou novinkou jsou ty s výtažkem z vzácného karibského korálu Trsovníku lékařského. Jsou dražší, ale jejich účinky jsou skutečně velké a dostaví se brzy.

Cena je však něco kolem 1500 Kč. My vyzkoušeli například RefectoCil Lash&Brow Booster – sérum 2 v 1, které lze použít na řasy i obočí a výsledky byly viditelné už po 6 týdnech.

Sérum na obočí versus výživný gel

Potřebujete-li obočí nebo řasy jen trochu vyživit a zlepšit jejich strukturu, můžete také vyzkoušet výživné gely a olejíčky obsahující vitamíny, minerály a povzbuzující látky. Ty dokážou zpevnit strukturu chloupku a zmírnit jeho vypadávání.

Ceny těchto produktů se pohybují v rozmezí od 150 Kč do 350 Kč.

Toužíte-li ale po větším objemu u obočí či po výrazně delších řasách, doporučujeme zvolit rovnou kvalitní sérum na obočí či řasy.

Sérum na obočí a jeho aplikace

Většinou stačí nanést sérum na obočí jednou až dvakrát denně. Sérum na obočí můžete nanést na celé obočí, nebo pouze lokálně na místa, kde chloupky nerostou.

Pozor! Je naprosto nutné ještě před nanesením séra důkladně zbavit obočí veškerého make-upu. V tomto případě jsou však nevhodná odličovadla na olejové bázi, která by bránila tomu, aby se účinná látka mohla vstřebat do kůže a pronikla až ke kořínkům. Obočí proto musí být před aplikací séra důkladně zbavené mastnoty, jinak by byla celá kúra naprosto neefektivní.

Důležitá je pravidelnost

Dalším faktorem ovlivňujícím účinnost séra na obočí je frekvence aplikace. Chcete-li dosáhnout požadovaných účinků, bude třeba nanášet sérum denně. Ale můžete si být jisty, že při každodenní aplikaci kvalitního séra na obočí se výsledek dostaví nejpozději za šest týdnů.

Jak dlouho vydrží efekt séra na obočí

Bylo by skvělé, kdyby účinek séra na obočí vydržel navždy, jenže tak tomu bohužel není. Proto pokud se vám vaše „nové“ krásné a husté obočí zalíbí (a věřte, že je to opravdu návykové), je třeba zvyknout si na dlouhodobé používání. To už je ale mnohem jednodušší – poté, kdy dosáhnete požadovaného výsledku ve vzhledu svého obočí, stačí používat sérum jen každý druhý den nebo alespoň 3x do týdne. Při tomto intervalu používání dosáhnete dlouhodobého a dokonalého efektu.

Více zajímavosti o trendy úpravě obočí se dočtete v našem článku zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*