Sérum na řasy – které skutečně funguje?

Sérum na řasy je dnes synonymem pro dlouhé řasy s krásným objemem a leskem. Je čím dál populárnější, přibývá obchodů a e-shopů, kde se séra na řasy prodávají, přibývá i látek, které obsahují… A kdo se v tom všem má vyznat, říkáte si možná stejně jako my. Proto jsme se rozhodli vytvořit velký přehled všeho, co by vás kolem sér na řasy mohlo zajímat.

serum-na-rasy-pohodarky

Hned na začátku je třeba napsat, že řadu sér jsme za svou “kosmetickou” éru skutečně vyzkoušeli – a to od různých značek a s různým složením. A je také nutno poznamenat, že kvalitní sérum na řasy skutečně dodá vašim řasám pořádné grády. Ty nejkvalitnější totiž umí prodloužit řasy až o 80 procent, navíc jim dodají objem a zamezí jejich vypadávání.

Prozkoumali jsme celou řadu sér na řasy, která jsou k dostání na trhu, a zaměřili jsme se především na jednotlivé ingredience v jejich složení. Zde je návod, podle čeho vybírat, jak se od sebe séra na řasy navzájem liší a spousta dalších rad, jimiž se můžete nechat inspirovat, než vyrazíte na nákup.

Kosmetické firmy v tomto ohledu rozhodně nezahálejí, takže máte opravdu z čeho vybírat. Na úvod je ovšem třeba říct to nejpodstatnější, a sice – jaké jsou vlastně druhy sér. Jejich účinky a samozřejmě i ceny se totiž mohou velice lišit…
Původně jsme náš seznam začali levnými séry, ale pak jsme to otočili a zaměřili se naopak nejprve na ta nejdražší… Z článku níže sami pochopíte proč…

V podstatě jsou na našem trhu tři typy sér na řasy:

1. Drahá séra (nad tisíc korun)

Sérum na řasy, které funguje, tak by se daly shrnout produkty v této první skupině. A zároveň mají společné to, že při jejichž koupi už musíte sáhnout hlouběji do kapsy. Často obsahují tzv. syntetický prostaglandin, který urychlí růst řas, ale podle odborníků může mít mnohé nežádoucí účinky.
To samé platí, jakmile ve složení objevíte podezřelé chemické názvy, anebo sérum na řasy úplně postrádá popis složení. V takových případech raději od koupi upusťte.

Zaměřte se raději na přírodní látky, jakou je například unikátní výtažek z trsovníku lékařského (korál z Karibiku, latinsky nazývaný Plexaura Homomalla). Roste ve velké hloubce Karibského moře a vědci nyní zkoumají jeho využití v řadě oblastí, kromě kosmetologie například také v lékařství.

Pro nás je ale důležité, že jeho účinky potvrzují mnohé nezávislé klinické studie, které se shodují v tom, že olej v něm obsažený naprosto přirozeně stimuluje kořínky folikulů (folikul je tkáň, která obaluje vlas či chloupek), a proto se často používá nejen k podpoře růstu řas, ale i obočí. Dokáže totiž prodloužit jejich první růstovou fázi. Současným trendem proto je u skutečně kvalitních sér na řasy omezit ostatní přidané látky a soustředit se na maximum čistého výtažku z trsovníku lékařského.

Tuto látku obsahuje RefectoCil Lash&Brow Booster (je 2 v 1, takže ho lze použít na řasy i obočí), který jsme osobně vyzkoušeli. První výsledky jsme viděli už po 6 týdnech, kdy byly řasy silnější, lesklejší, zkrátka zdravější. Zlom pak přišel desátý týden, kdy byly prokazatelně delší. U obočí jsme zase sledovali hustotu u dlouho vytrhávaného řídkého obočí. Tady jsme výsledky zaznamenali rovněž přibližně za deset týdnů a v jeho používání pokračujeme dál, tedy se těšte na další podrobný článek…

2. Séra na řasy ve střední cenové kategorii (v řádech stokorun)

Pokud chcete být in anebo máte velmi citlivou pokožku, bude pro vás ideální volbou některé z trendy veganských sér, která řadíme do této střední cenové kategorie. Cena u séra ve stylu vegan se pohybuje v rozmezí od cca 700 Kč do 2 000 Kč.

Jak už název napovídá, veganská séra obsahují přírodní složky a jsou k pleti velmi šetrné. My jsme vyzkoušeli veganské BeautyLash sérum primárně podporující růst řas, výsledek byl viditelný po 10 týdnech pořádně, první změny ale přicházely už pomalu po 4. týdnu. Navíc jsme ocenili, že obsahuje rostlinné extrakty, což nám dodalo pocit bezpečí a přirozenosti.

3. Levná séra na řasy (v řádech desetikorun)

A jsme u poslední, pravda nejčetnější, kategorie sér na řasy. Nízká cena bohužel zpravidla odpovídá jejich účinku a tyto produkty řasy spíše jen vyživují, neobsahují už ale žádné látky, které by mohly stimulovat jejich růst.

Každopádně existují látky, které pomohou jejich regeneraci, a pokud toužíte právě po ní, zde je několik z nich, které vašim řasám prospějí:

Sérum na řasy s extraktem z měsíčku lékařského

Tuto bylinku bychom si měli hýčkat, blahodárně totiž působí na naše zdraví i krásu a prospívá i řasám. V sérech na řasy se objevuje poměrně často, díky výtažku z měsíčku jsou řasy pružnější a odolnější.

Ženšen, zázrak z Asie

Síla ženšenu je skryta v jeho kořenu, je to opravdový životabudič, který prospívá lidskému zdraví i psychice. Také naše řasy dokáže povzbudit a dodat jim potřebnou výživu. Pomáhá správně prokrvit folikuly řas a připravit tak vhodné prostředí pro jejich růst.

Zkoumejte i vitamíny A, E, C

Vitamínů není nikdy dost, a to platí i u sér na řasy. Vitamíny totiž dokážou řasy a obočí chránit i vyživovat.

Sérum na řasy s aloe vera

Další oblíbenou rostlinou, která blahodárně působí na pleť, kůži, obočí i řasy, je aloe vera. Enzymy, jež obsahuje, totiž umí ničit odumřelé kožní buňky, které by jinak bránily kořínkům řas vstřebávat živiny. Navíc pomáhá udržovat vlhkost a vláhu v řase. Aloe vera si rozhodně zaslouží být členem skvělého týmu, který se dokonale postará o vaše řasy.

Než utrácet za levná séra, je lepší vsadit na kvalitní kondicionér

Na trhu dnes už najdete kondicionéry a styling gely, které řasy sice neprodlouží, ale výrazně pomohou jejich kvalitě. Takový je například BeautyLash Styling gel a kondicionér 3v1, který je určen na řasy i obočí a zajistí jim výživu, styling i potřebnou ochranu proti negativním vlivům prostředí.
Obsahuje účinné složky, které řasy a obočí dlouhodobě vyživují, zvlhčují a dodávají jim dlouhotrvající lesk. Průhledný gel rovněž zafixuje obočí do požadovaného tvaru. U barvených řas a obočí chrání barvu a zabraňuje jejímu blednutí. Kondicionér je navíc certifikovaný jako veganský a je tak vhodný i pro citlivou pokožku.

 

Doufáme, že jsme vám váš výběr usnadnili, a přejeme příjemnou cestu za krásnými řasami!

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*