Jak vybrat sérum na řasy

Trápí vás slabé, řídké řasy? Nemusíte už na ně nutně nanášet tuny řasenky, aby dostaly trochu objem. Velkým fenoménem posledních let jsou séra na řasy, která je pěkně zahustí a prodlouží. V tomto článku se vám pokusíme dodat maximum informací o tom, jak fungují, i jak vybrat takové, které skutečně účinkuje.pohodarky_serum_na_rasy

 

Jen málokterá z nás má od přírody řasy, díky nimž by vypadala jako mrkací panenka. Krásné zdravé řasy jsou přitom jednou z prvních věcí, které si na nás druzí všimnou, a jež upoutá.

Ano, můžeme sáhnout po několika vrstvách řasenky, ale kdo to má pak večer složitě odličovat? Anebo můžeme zajít do salonu a nechat si nalepit umělé řasy. Ty však postupně vypadávají a už po poměrně krátké době není efekt takový, jaký bychom chtěly. Pokud navíc nestíháte docházet k odbornici na pravidelné doplňování, efekt je ten tam.

Právě z těchto důvodů jsou dnes stále více populární séra na řasy, která z nich při pravidelném používání učiní skutečnou chloubu každé ženy.

Na trhu je jich ale tolik, že nevíme, jak vybrat takové, které bude skutečně fungovat. Zde je proto velký seznam rad, jak vybrat takové, které splní svůj slibovaný účel a dodá nám svůdný a přitom přirozený pohled.

1. Sérum na řasy povzbudí růst řas

Je dobré vědět, že řasy nemáme jen pro krásu: chrání nás před nechtěnými nečistotami z našeho okolí. Každá řasa navíc obsahuje jakýsi senzor, který dá víčku podnět, aby se zavřelo, jakmile se přiblíží jakýkoliv ohrožující předmět zvenčí, aby se nedostal do oka.

Jen pro zajímavost trochu čísel na úvod: na vrchním víčku zdravého člověka by mělo růst 80 až 150 řas, na spodním je to méně – 70 až 80.

I proto je důležité pečovat o své řasy a v první řadě je třeba pochopit, jaké jsou vlastně jejich růstové fáze. Každá řasa má svůj životní cyklus, a tím prochází tři až pět měsíců, než vypadne, a začne růst nová.

První fáze, tzv. anagen, se zaměřuje na růst a trvá 30 až 45 dnů. Průměrně se v ní nachází 40 % našich řas vrchního víčka a 15 % spodního.

Následuje přechodná dvou až třítýdenní fáze, tzv. katagén, kdy se růst řas zastaví (každá roste do své dané délky) – problém v tomto období nastává, pokud řasu vytrhneme nebo vypadne. Nedoroste totiž hned, ale folikul čeká na dokončení celé této fáze.

Přichází zhruba stodenní fáze odpočinku, tzv. telogen. kdy řasa vypadne a začne růst nová. Každá řasa je přitom přirozeně v jiné fázi růstu, a tak se nestane, že bychom ze dne na den byli jako “holátka”…

2. Aktivní látky stimulují růst řas i tvorbu kořínků

Právě séra a boostery na řasy dokážou tento cyklus pozitivně ovlivnit, protože díky obsaženým aktivním látkám stimulují růst řas i tvorbu samotných kořínků. Velice zjednodušeně řečeno: Než vypadne jedna řasa, už začnou růst další, čímž docílíme potřebného objemu řas.

3. Sérum na řasy vybírejte podle aktivních látek

A jakéže zázračné “živiny” by mělo kvalitní sérum obsahovat? Rozhodně pečující i zvlhčující – tedy potřebné vitamíny a aktivní látky, u nichž je prokázáno, že zaručí patřičný efekt.

A je důležité, aby se jednalo o přípravky na přírodní bázi! V poslední době se hodně diskutovalo o syntetickém prostaglandinu, který mnohá séra obsahovala, a jenž by mohl vyvolat nežádoucí účinky…

4. Trsovník lékařský prodlouží růstovou fázi

Výborný efekt byl naopak prokázán u ryze přírodní látky získané z karibského korálu Trsovníku lékařského (Plexaura Homomalla), který dokáže prodloužit růstovou fázi řas a naopak zabránit jejich předčasnému vypadávání.

Jeho síla spočívá v tom, že obsahuje tzv. bioaktivní látky. Ty dnes zkoumají vědci z celého světa a využívají je pak nejen v kosmetice, ale také v lékařství. Naše tělo je totiž dokáže vstřebávat lépe a hlavně rychleji než látky vytvořené uměle. Domovem “mořského biče”, jak se trsovníku přezdívá, jsou až 55metrové hloubky moří.

Tuto látku obsahuje RefectoCil Lash&Brow Booster (je 2 v 1, takže ho lze použít na řasy i obočí), který jsme osobně vyzkoušeli. První výsledky jsme viděli už po 6 týdnech, kdy byly řasy silnější, lesklejší, zkrátka zdravější. Zlom pak přišel desátý týden, kdy byly prokazatelně delší. U obočí jsme zase sledovali hustotu u dlouho vytrhávaného řídkého obočí.

5. Sérum na řasy by mělo obsahovat další aktivní látky

Při výběru séra se zaměřte kromě těchto revolučních aktivních látek na další podpůrné látky, které vašim řasám více než prospějí.

Vitamínem krásy bývá například nazýván biotin a mnohé z vás ho asi znají. Kosmetické přípravky s ním existují poměrně dlouho.

Vhodné je zaměřit se také na to, zda dané sérum obsahuje D-panthenol. Ten je vlastně přirozenou součástí řas a funguje jako jejich obranný štít, dokáže je krásně vyhladit a dodat jim lesk.

Vašim řasám bezesporu prospěje také kyselina hyaluronová, která zvlhčuje všechny vrstvy kůže kolem řas, a tím se stará o to, aby vlasové kořínky nevysychaly.

6. Sérum na řasy je nutno aplikovat pravidelně

Důležité je hned na úvod říct, že náležitý efekt bude sérum mít jen tehdy, pokud přesně dodržíte návod, jak ho používat.

Je zcela nezbytné nanášet ho skutečně každý večer. Vždy nejprve velice pečlivě odličte řasy, ideálně nemastným odličovačem na oči, tedy takovým, který neobsahuje olejové složky. Ty totiž vlasové folikuly uzavřou, a ty pak nemohou látky ze séra vstřebávat…

Pak naneste sérum stejně, jako byste dělali linku kolem očí – pěkně pomalu až k hranici svých řas a samotného očního víčka. Toto je důležité, protože sérum musí působit co nejblíže kořínkům. Dostatečný je v podstatě jeden tah štětečkem po celém obvodu oka.

Zázraky nečekejte ze dne na den – o růstových fázích řas jsme se už zmínili… První výsledky, že budou vaše řasy delší i hustší, byste měli pozorovat za šest až deset týdnů, podle toho, jak rychle pracuje váš metabolismus.

Chcete-li docílit pořádného efektu, vytrvejte a sérum používejte pravidelně – nevynechávejte, jinak by se efekt růstu zastavil a “kúru” byste přerušili. Zhruba za 6 týdnů by se pak vaše řasy vrátily do své původní podoby jako před tím, než jste začali sérum používat.

Kdo si však z používání séra na růst řas udělá večerní rituál (zabere několik sekund), ten se může dlouhodobě pyšnit řasami jako mrkací panenka, pro kterou budou všechny řasenky zbytečné – což se, přiznejme si, více než hodí, zejména na služebních cestách, dovolených a v životě vůbec.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*