Sérum na řasy: vše, co musíte vědět

Toužíte-li po svůdně dlouhých řasách anebo vás trápí jejich vypadávání, vyzkoušejte séra na řasy, která je vyživí, prodlouží a zároveň jim dodají objem. Abyste našla to správné sérum, následujte našeho průvodce, který poradí, co funguje, co řasám prospívá a co také neobnáší rizika alergií a nežádoucích účinků.

serum-na-rasy-pohodarky

Životnost řasy je 3-5 měsíců

Je naprosto přirozené, že řasy padají, i když vypadlou řasu nenajdeme tak snadno a často jako vlas. V průměru řasa dosáhne životnosti tří až pěti měsíců a potom vypadne. Místo ní začne růst nová, a než dosáhne délky té původní, uplynou zhruba dva měsíce. A kolik řas denně vypadne? Jednoznačná odpověď neexistuje, je to zcela individuální, ale jedna až dvě vypadlé řasy za den jsou rozhodně v normě.

Nadměrné vypadávání řas řešte

Pokud si všimnete, že vám řasy zůstávají v ruce, když si přes ně přejedete prsty, anebo jich najdete na odličovacím tamponku celý trs, jedná se pravděpodobně o problém. Důvodů pro nadměrné vypadávání řas je celá řada. Tady jsou nejčastější příčiny:

Dermatitida – alergie na řasenku

Častou příčinou vypadávání řas je alergie, a to na řasenku, oční stíny nebo třeba na oční linky. Pokud jste si všimla, že vám řasy začaly vypadávat v trsu poté, co jste změnila oční make-up, budete pravděpodobně alergická na některou z chemických látek obsažených v řasence. Jakmile se totiž nežádoucí chemická látka dostane do kontaktu s pokožkou kolem očí, vznikne alergie, která se odborně nazývá kontaktní dermatitida, a ta má za následek svědění, pálení, otoky a právě vypadávání řas.

Možná za to může štítná žláza

Vypadávání řas může mít za následek i celá řada nemocí. Jednou z častých příčin bývá nadměrná činnost štítné žlázy. Pokud máte i jiné příznaky signalizující toto onemocnění a navíc vám vypadávají řasy, raději si zajděte k lékaři. Tam, kde nejde o nemoc, pomohou séra na řasy.

Pokud nejde například o autoimunní poruchu nebo jestliže vypadávání řas nesouvisí třeba se zvýšenou funkcí štítné žlázy, kde pomůže pouze lékařská péče, můžete se spolehnout na séra neboli boostery na řasy.

Séra na řasy pomohou i řasám oslabeným antibiotiky nebo jinými léky. Stejně tak, jako se některé léky podepíšou na našich vlasech lámavostí, dehydratací a vypadáváním, to samé platí také pro naše řasy. Postarejte se proto o ně a dodejte jim vláhu, vitamíny, minerály a dopřejte jim celkovou regenerační kúru v podobě spolehlivých sér na řasy.

Sérum na řasy? Jedině na bázi peptidů a přírodních látek!

Při výběru séra na řasy buďte opatrná a volte sérum na řasy pouze na přírodní bázi. Jen tak si můžete být jistá, že dáváte svým řasám pouze to dobré. Při výběru séra na řasy se opravdu vyplácí přečíst si pozorně jeho složení. Oblast kolem očí je totiž velmi citlivá a snadno tak může dojít k alergické reakci. Pokud si nejste zcela jistá, že je před vámi čistě přírodní produkt, raději ho odložte a nechte si poradit odborníkem.

Na co si dát při výběru séra na řasy pozor

Sérum na řasy obsahující prostaglandin není na přírodní bázi. Právě na látku prostaglandin si dejte obzvláště pozor. Jakmile ve složení objevíte látku prostaglandin, prostaglandin molekula nebo bimatoprost, určitě tento produkt nekupujte.

Co to je prostaglandin

Prostaglandin je látka podobná hormonům, kterou naše tělo produkuje prakticky ve všech orgánech těla. Najdeme ho v plicích, prostatě, ledvinách, cévách nebo v mozku. Právě prostaglandin působí při předporodních kontrakcích, způsobuje také menstruační křeče.

Prostaglandin je velmi účinný při léčbě zeleného zákalu neboli glaukomu. Právě tehdy, když vědci objevili jeho schopnosti a začali jím formou očních kapek zákal léčit, přišli i na jeho vedlejší účinek, který mnohé ženy uvítaly, a to, že jim výrazně začaly růst i houstnout řasy.

Toho se okamžitě “chytly” kosmetické firmy a začaly prostaglandin využívat právě pro podporu růstu řas. Na trh se tak začaly dostávat prostaglandinové esence. Prostaglandin je ale hormon a lék, a právě tak by měl být vnímán. Pro léčbu zeleného zákalu je nepostradatelný, ale v kosmetických výrobcích by rozhodně být neměl. Jedním z důvodů je právě fakt, že se chová jako lék, a proto jsou s ním spojena i rizika nežádoucích účinků, a to nikterak zanedbatelných.

,,Za dobu své praxe jsem se setkala s klientkami, které oční kapky používaly právě pro růst řas, a opravdu to fungovalo, řasy jim narostly. Ale rozhodně si myslím, že není správné používat lék na zelený zákal, když touto nemocí netrpíte, protože to může vyvolat závažné nežádoucí účinky. Raději doporučuji séra na řasy na bázi peptidů, které jsou tělu vlastní a přinášejí skvělé výsledky,“ říká kosmetička Lucie Karlíková.

Nežádoucí účinky prostaglandinu

Prostaglandin může způsobovat podráždění očí a očního okolí, nepříjemné svědění, ale také bolest. U některých žen se objevila dokonce změna barvy očí, tmavší pigmentace pod očima nebo na očních víčkách.

Co umí ten pravý booster na řasy

Správné sérum neboli booster na přírodní bázi obsahuje řadu vitamínů, minerálů a peptidů. Nemusíte se obávat vůbec žádných nežádoucích účinků, efekt v podobě krásných, dlouhých a zdravých řas se dostaví do jednoho měsíce.

Nezbytné pomocné látky

Jak jsme již zmínili, rozhodně se vyplácí prostudovat důkladně složení séra. Sérum na řasy na přírodní bázi, jako je např. Trsovník lékařský, je nezbytností. Tuto látku obsahuje RefectoCil Lash&Brow Booster (je 2 v 1, takže ho lze použít na řasy i obočí), který jsme osobně vyzkoušeli. První výsledky jsme viděli už po 6 týdnech, kdy byly řasy silnější, lesklejší, zkrátka zdravější. Zlom pak přišel desátý týden, kdy byly prokazatelně delší. U obočí jsme zase sledovali hustotu u dlouho vytrhávaného řídkého obočí.

Další pomocné látky, které rozhodně stoji za povšimnutí:

Biotin

Látka, která podporuje růst vlasů, zpevňuje nehty, stejně dobře prospívá také našim řasám.

D-panthenol

Jeho účinky jsou známé už celá desetiletí a málokterý produkt na vlasy se bez něho obejde. D-panthenol je obsažen přímo ve vlasu, proto je také skvělým pomocníkem při udržování vlasů v dobré formě. Stejně tak působí i na řasy, které chrání, dodává jim lesk a vyhlazuje jemnou vlasovou kutikulu.

Kyselina hyaluronová

Zázračná látka, považovaná za experta na hydrataci, která pomáhá udržet vláhu a je nezbytná pro zdravý růst.

Séra na řasy se snadno aplikují

Sérum na řasy nanášejte jako tekuté linky, co nejblíže k řasám, aby se dostalo co nejvíce ke kořínkům. Abyste docílila těch nejlepších výsledků, aplikujte ho ráno i večer na precizně odlíčené oči.

Důležité je vytrvat a dodržoval ranní i večerní rituál. Zhruba za tři týdny si všimnete, že řasy povyrostly, zhoustly a zkrásněly, a to za trochu péče stojí.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*