Jak být sexy? Vsaďte na rtěnku a výrazné obočí!

S klesajícími teplotami se pomalu halíme do čepic a šál. Přesto chceme i v tomto období působit upraveně a přitažlivě. Jak na to? Stylisté doporučují vsadit více než kdy jindy na výraznou rtěnku a obočí!

dobra-rasenka-pohodarky
Výrazná rtěnka a perfektně upravené a přitom přirozené obočí – to jsou trendy letošního podzimu. Foto: RefectoCil

Jak vybrat rtěnku, která vám bude slušet

Patřičnou rtěnku už dost možná ve své kosmetické taštičce máte… Pokud ne, a teprve ji vybíráte, obecně platí, že sázkou na jistotu při každodenním nošení jsou rtěnky jemných odstínů, které by měly být jen o malinko světlejší nebo tmavší (maximálně o dva odstíny), než je přirozená barva vašich rtů.

Dalším vodítkem při výběru rtěnky by mohla být barva vašich vlasů: blondýnkám více sluší ty s růžovým nádechem a v současné době trendy sytě červené, černovláskám rtěnky s fialovým tónem, stejně tak jako hnědovláskám, které se ovšem nemusí bát ani těch zbarvených do oranžova…

Rtěnku máme a jdeme na obočí! S jeho úpravou je to malinko složitější, ale rozhodně si zvládnete krásné výrazné oblouky vykouzlit i v domácích podmínkách, poměrně rychle a bez námahy…

serum-na-rasy-pohodarky
Zdánlivě péčí nedotčené obočí si vyžaduje pravidelnou péči, zejména v toto roční období. Foto: RefectoCil

Trhat obočí už jde i bez bolesti!

Andmetics-depilační-pásky-pohodářkyPrvní věc, na kterou bychom se měli zaměřit, je tvar obočí. Ten by měl být takový, jaký je vám přirozený. A chloupky vytrháváme vždy jen ze spodní strany, od oka a oblast kolem kořene nosu. A i tady šetříme na každém úkonu, protože trendy už rozhodně není uzoučné obočí jako linka, ale přirozeně husté a plné.

Také zde ovšem platí jasná pravidla. To hlavní zní: Správně tvarovaný oblouk obočí směřuje ze dvou třetin od oka nahoru a z jedné třetiny pak ke spánku dolů. Vše si můžete jemně předkreslit tužkou na obočí a pak se vrhnout do práce s pinzetou.

Pokud je to pro vás zdlouhavé a bolestivé, můžete vyzkoušet depilační pásky. Ty nejmodernější dnes fungují na principu studeného vosku, který je mnohem příjemnější než teplý, a také aplikace je levnější a rychlejší než jiné metody.

Vyzkoušeli jsme: Depilační proužky andmetics Brow Wax Strips vytvarují vaše obočí krásně, efektivně a práce s nimi je přitom velice jednoduchá. Pásek přiložíte na patřičné místo, uhladíte ho, trhnete a chloupky odstraníte i s kořínkem. Krásně upravené obočí vám vydrží až čtyři týdny. Jedno balení obsahuje depilační pásky na 4 použití (vždy pro obě oči a oblast kořene nosu) a 4 ošetřující ubrousky po depilaci. Koupíte je za 249 Kč na www.beautylash.cz

Barva na obočí dodá hustotu!

Máme upraveno? Jdeme dál… Dalším krokem je – pokud tedy nemáte obočí krásně výrazné barvy – mu ji dodat. Domácí barvení už dnes není složitého a navíc díky barvě „doplníte“ i nějaký ten chloupek, který chybí…

Obecným pravidlem pak je, že barva obočí by měla být tón v tónu s barvou vašich vlasů, nebo jen o odstín tmavší či světlejší. Nemusíte se ničeho bát a do barvení se klidně můžete pustit i doma.

My jsme vyzkoušeli hned dvě barvy na obočí, a tady jsou naše zkušenosti:

Domácí barvení obočí dnes není nijak složitou záležitostí. Vše je jednoduché a hotovo za pár minut: Foto: BeautyLash.cz

Obočí jako z Brow baru s krásně sytou barvou, která vydrží

Power-Brow-Beautylash-PohodarkyTohle všechno vám splní nová řada barev na obočí BeautyLash Power-Brow. Vyrábí je rakouská firma GW Cosmetics, která se dlouho specializovala na barvy určené pro salony, a nutno říct, že je v nich světovou jedničkou. Teď se jí ovšem podařilo vyvinout barvy na obočí pro domácí použití, s nimiž dosáhnete stejně skvělého efektu jako při barvení obočí v salonu. To kouzlo spočívá v tom, že se jedná o oxidační barvy. Barevný pigment se prostřednictvím oxidantu dostane až přímo do struktury chloupku obočí a výsledná barva je tedy mnohem výraznější než u jiných domácích barev na obočí.

K tomu přidejte to, že práce s barvami je skutečně jednoduchá, stačí se držet návodu a doslova za pár minut máte hotovo. A barva vydrží krásná až šest týdnů!

BeautyLash Power-Brow koupíte na www.beautylash.cz za 247 Kč a hned ve třech odstínech: tmavě hnědá, hnědočerná a světle hnědá.

Veganské a naprosto šetrné barvy na obočí

beautylash_barveni_ras_oboci_pohodarky.czPokud hledáte tu nejšetrnější variantu barvení obočí, vyzkoušejte náš druhý tip od stejně společnosti – veganskou barvu BeautyLash, kterou můžete použít nejen na obočí, ale také na řasy, které tak krásně zvýrazníte.
Barvy jsou to nesmírně šetrné, protože neobsahují žádné oxidanty (peroxid vodíku), ale jen rostlinná barviva, jako je řebříček obecný, extrakt z kaštanu, měsíček lékařský, zelený čaj, světlice barvířská, hortensie, škumpa čínská, třezalka tečkovaná, extrakt z ořechu, jalovec, zlatobýl, kopřiva, borůvka, drmek obecný nebo extrakt z červeného vína.

Aplikace je opět velice snadná a trvá jen pár minut. A nabarvení vydrží několik týdnů. Veganské barvy Beautylash koupíte za 247 Kč na www.beautylash.cz rovněž v několika odstínech: v černé, tmavě hnědé a hnědé.

Kondicionér obočí vyživí i zafixuje

Beautylash_kondicioner_na_rasy_obociTáááák – máme upraveno, nabarveno, co krásnému obočí ještě chybí? Hezky ho učesat a vyživit, aby nám takhle půvabné vydrželo co nejdéle.

My jsme vyzkoušeli BeautyLash Kondicionér a styling gel na řasy a obočí 3 v 1. Pokud jste sportovnější typ, který neholduje řasenkám (a zvládla jste si už řasy nabarvit :-), krásně jím upravíte i řasy, které pak vypadají dokonale.
Tento přípravek ale především obsahuje aktivní látky, které řasy i obočí vyživí, zvlhčí, dodají jim tolik potřebný lesk a jako bonus jim pomůžou udržet tvar, jaký si přejete. Opět se jedná o veganský produkt, proto se nemusíte bát ho používat i v případě, že máte citlivou pokožku.

BeautyLash Kondicionér a styling gen na řasy a obočí 3 v 1 koupíte na www.beautylash.cz za 299 Kč.

Nechte si obočí znovu dorůst

Tenhle poslední tip je určen všem, kdo potřebují, aby jim nějaký ten chloupek v obočí znovu začal růst… Jak už jsme si řekli výše, dobrá barva na obočí dokáže nějakou tu mezeru mezi chloupky zakrýt, jednodušší ale je pořídit si sérum na obočí a znovu jeho růst podpořit.

Sérum na řasy se zázračným karibským korálem

Refectocil-Lash-Brow-Booster-PohodarkySoučasnou špičkou mezi séry podporujícími růst obočí jsou rozhodně ta, která obsahují unikátní látku získanou z karibského korálu Plexaura Homomalla neboli Trsovníku lékařského. Najdete ji například v RefectoCil Lash&Brow Booster.

Ten je tak účinný, že byl dlouho ke koupi jen v kosmetických salonech, a dodnes tady patří mezi nejprodávanější růstová séra. Slibuje řasy delší až o 56 % a hustší a širší obočí bez mezer. Kromě toho můžete booster použít nejen na zahuštění obočí, ale také pro větší délku a objem řas!

Koupíte ho na www.beautylash.cz za 1 890 Kč (web je dobré sledovat, protože tady často mívají akční ceny).

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*