Tetování obočí, make-up či booster? Vsaďte na objem!

Nastal čas dát pinzetě trochu pauzu, trendem je bohaté a husté obočí. Opticky toho můžete docílit pomocí tetování, šikovného make-upu, anebo ještě lépe – nechat si ho znovu narůst díky nejrůznějším boosterům!

beautylash_booster_na_rasy_oboci
Současným trendem je přirozené obočí s maximálním objemem.

Hollywood ve znamení ultra hustého obočí

Rok 2017 je rokem velkých změn, alespoň co se obočí týče. Minimálně za posledních deset let se obočí nikdy netěšilo takové pozornosti, jako je tomu právě letos. Husté a výrazné obočí doslova hýbe Hollywoodem i přehlídkovými moly.

Po červeném koberci se procházejí hvězdy s výrazně hustším obočím. Tomuto trendu podlehly například i Kate Moss nebo Drew Barrymore, které dříve nosily obočí jemné a nevýrazné.

Někomu bylo husté obočí dáno do vínku, jiní si pomáhají permanentním make-upem nebo třeba barvením. Vyzkoušet můžete také séra na podporu růstu obočí nebo třeba triky v líčení, které vám na cestě za hustým, výrazným obočím pomohou.

Pinzeta? Ruce od ní pryč alespoň na tři týdny!

První zhruba tři týdny nechte obočí zarůst. Nebudou to snadné tři týdny, ale nenechte se zviklat vaším vnitřním já a vytrvejte. Po třech týdnech… pinzeta i depilační voskové proužky jsou povoleny v malých, něžných dávkách.

Jemně odstraňte pouze ty chloupky, které vyčnívají mimo požadovaný tvar. Pro usnadnění můžete použít proužky na vytrhávání obočí.

A pozor také na světlo, méně znamená více! Ačkoliv si většina z nás myslí, že na vytrhávání obočí je zapotřebí hodně světla, není to tak zcela pravda. Podle odborníků prý máme při příliš silném světle tendenci vytrhávat jej více, než je zapotřebí.

Vazelína podpoří růst obočí

Aby chloupky zdravě rostly, je zapotřebí kůži v oblasti obočí hydratovat. Právě pro tyto účely se perfektně hodí vazelína. Mezi její přednosti patří, že dokáže udržet v pokožce vláhu, která je také potřebná pro růst vlasů a chloupků. Abyste docílili hustého obočí, očistěte nejprve oblast obočí, nechte ji vysušit a vazelínu nanášejte třeba třikrát denně.

K hustému obočí napomůže také olej

Stejně jako vazelína, také olej pomáhá udržet vláhu v pokožce, navíc zlepšuje i krevní cirkulaci, a tím vytváří prostředí vhodné pro růst chloupků. Zkuste rozetřít na okolí obočí třeba olivový, kokosový nebo mandlový olej, a to každý večer před spaním.

Regeneraci i růst obočí zajistí boostery

Novinka, která dokáže opravdové zázraky i tam, kde již léta nic neroste, jsou boostery na obočí. Ty nejenže stimulují růst nových chloupků a zamezují jejich vypadávání, ale navíc obočí dodávají potřebné vitamíny a minerály. Už zhruba po třech týdnech pravidelného používání uvidíte první výsledky.

Růstová séra obsahuji aktivní látky, které dokážou obnovit růst obočí i u žen, které si léta obočí vytrhávaly do tenkých vysokých oblouků, a obočí jim už nikdy nenarostlo. Například boostery na obočí Beautylash obsahují bioaktivní látku z korálu Trsovníku lékařského, která přirozeně aktivuje růst obočí, výtažek z aloe vera, který pečuje o obočí a navíc mu dodává lesk.

Jak na výrazné a husté obočí pomocí make-upu:

1. Vykartáčujte chloupky směrem nahoru
Pomocí kartáčku na obočí vyčešte chloupky směrem nahoru. Tím zjistíte, kde chloupky chybí, a kde je tedy třeba objem domalovat. Začněte česat směrem od vnitřního koutku oka.

2. Zaměřte se na správný tvar obočí
Správný tvar obočí by měl být podle tohoto vzorce: dvě třetiny stoupající a jedna třetina klesající.

3. Dodejte svému obočí objem pomocí stínů
Matné stíny spolehlivě dodají i řídkému obočí objem. Aplikujte ho na kůžičku pod chloupky a věnujte se převážně holým místům. Matné stíny na obočí vypadají přirozeněji než tužka, nezanechávají žádné znatelné tahy, takže se nemusíte obávat, že jste místy více zatlačila. Barva je přirozená a celistvá.

Tajný tip stylistky: Máte-li obočí světlé nebo ho chcete přizpůsobit barvě vlasů, použijte nejprve barvu na obočí, která ho krásně zvýrazní. Například rakouská značka ReflectoCil nabízí širokou barevnou škálu odstínů. Barva vydrží déle než měsíc zvýrazněná, a to oceníte třeba na dovolené u moře. Objem získáte již výše zmíněným postupem pomocí matných stínů.

Zvýrazněte detail tužkou na obočí

Pro velký výraz stačí pár tahů tužkou v obočí u vnitřního koutku oka a také u konce obočí. Nevykreslujte celé obočí, na to mnohem lépe fungují matné stíny, opravdu postačí pár tahů tužkou. Tento trik používají vizážisté modelek z přehlídkových mol pro pohled, který neunikne pozornosti.

Zafixujte obočí pomocí gelu na obočí

Stejně jako účes potřebuje zafixovat, aby držel celý den, stejnou pozornost si žádá také vaše obočí. Nejdříve vyčešte chloupky nahoru, aby byl efekt hustého obočí opravdu výrazný, a nakonec vše zafixujte průhledným gelem na obočí.
Někteří vizážisté tvrdí, ze přirozeně husté obočí působí mladistvě – oproti přísně vytrhanému vysokému oblouku, a že navíc opticky zeštíhlí tvář. Každopádně pokud jste zatím majitelkou nevýrazného, jemného obočí, je tento trend opravdu revoluční a rozhodně se postará o velkou změnu vaší image.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*