Trend: Světlejší obočí pro jemnější vzhled

Letos v létě se make-up doslova točí kolem obočí! To je totiž na prvním místě. Trendem je maximální přirozenost a zároveň zjemnění obličeje, kterého docílíte nepatrným zesvětlením obočí, anebo prostě jen tím, že si ho nebudete barvit tak výrazně jako obvykle. A pozor: pro takovou úpravu už nemusíte do salonů, zvládnete ji totiž samy a rychle z pohodlí domova!

Naše obočí hraje velkou roli v celkovém výrazu tváře. Díky němu můžeme působit starší, mladší, přísnější, anebo jím můžeme celkový dojem zjemnit. Jak na to? V prvé řadě ho musíme samozřejmě upravit do správného tvaru – ani to však nemusí být složitá záležitost. A věřte, že pinzetám a bolestivému nekonečnému vytrhávání obočí už odzvonilo (jak správně a jednoduše upravit své obočí se dočtete v článku Depilační pásky na obočí jsou hit).

www.zopf-photography.com
Zdroj fotografie: www.zopf-photography.com

Dalším krokem je pak rozhodně úprava barvy. Obočí by mělo vždy působit celistvě a být bez mezer po chybějících chloupcích. Jenže, co si budeme povídat, to nekonečné ranní (a někdy i častější) domalovávání je dost otravné a obírá nás o drahocenný čas.

Současným trendem je proto barvení obočí, které nejenže vám vydrží krásné až několik týdnů, ale odolá i potu a dokonce vodě. Takže zejména pro letní sezónu je to doslova “the must”!

Světlejší obočí pro mladší vzhled

Pokud toužíte po jemnějším nebo i mladším vzhledu, vyzkoušejte si současný trend, kterým je nepatrné zesvětlování obočí.

Někdy tak stačí nebarvit obočí tak výrazně. Zpravidla totiž děláme to, že tmavě hnědé obočí barvíme na černo, světle hnědé na tmavě hnědé atd. Věřte však, že vaše přirozená barva bude stejně krásná a dodá vám jemnější vzhled. Obecným pravidlem pak je, že barva obočí by měla být tón v tónu s barvou našich vlasů….

Vyzkoušet si to můžete dokonce doma – pomocí nové řady barev na obočí BeautyLash Power-Brow. Jejich aplikace je jednoduchá, rychlá a dosáhnete stejně skvělého efektu jako při barvení obočí v salonu. Jedná se totiž o oxidační barvy a vyrábí je rakouská firma GW Cosmetics, která je světovou jedničkou v oblasti stylingu řas a obočí. 

Kouzlo BeautyLash Power-Brow spočívá v tom, že barevný pigment se prostřednictvím oxidantu dostane až přímo do struktury chloupku obočí. Výsledná barva je tedy mnohem výraznější než u jiných domácích barev na obočí a vydrží krásná až šest týdnů. 

BeautyLash Power-Brow jdou navíc s dobou, mají certifikát vegan a vycházejí vstříc i současnému trendu, protože je koupíte už ve třech odstínech: tmavě hnědém, světle hnědém a novinkou je pak hnědočerný odstín. 

Zdroj fotografie: BeautyLash

Návod, jak si doma nabarvit obočí

Samotné domácí barvení obočí s oxidačními barvami BeautyLash Power-Brow probíhá v několika jednoduchých krocích. Tady je návod, jak na to:

1. Obočí musí být před barvením čisté, zbavené mastnoty a make-upu, aby barva dobře chytla. Proto jej očistěte nemastným odličovačem a pečlivě osušte papírovým kapesníčkem. Kolem obočí aplikujte mastný krém, který pomůže předejít nežádoucímu zabarvení kůže (krém však nesmí přijít do styku s obočím, jinak by barva nepřilnula).

2. Otevřete obě tuby a vytlačte z nich 2 cm Brow Colour a 2 cm Oxi Creme do prohlubně v plastové nádobce. Barvicí tyčinkou míchejte tak dlouho, až vznikne kompaktní pasta.

3. Pastu precizně naneste kartáčkem nebo barvicí tyčinkou na obočí. Chloupky musí být pastou pokryté od kořínků po konečky. Pokud přetáhnete, barvu z kůže ihned odstraňte vlhkým vatovým tamponkem.

4. Barvu nechte působit 5-10 minut.

5. Po uplynutí této doby setřete barvu pomocí namočeného vatového tamponku. Začněte s obočím, které jste barvila jako první. Pokožku kolem obočí dočistěte.

6. Nakonec očistěte pomůcky použité k barvení. Obě tuby hned po použití pevně uzavřete.

Naše doporučení: Pokud chcete docílit světlejšího obarvení, zkraťte dobu působení na 2 až 3 minuty. Pro intenzivnější výsledek vyčkejte 10 minut.

prodluzovani_ras_pohodarky
Zdroj fotografie: BeautyLash

Tip navíc: Obočí jako peříčka

Letošním stylingovým trendem léta je mít obočí jako peříčka! Tento hit vyvolaly na internetu fotografie mnoha celebrit, které znovu vytvořily svou verzi obočí, které je lehké, divoké a nezkrotné…

A jak na něj? Peříčkového vzhledu dosáhnete pomocí jemného kartáčku nebo i hrotu tužky na obočí, kdy pomocí chloupků napodobíte vzhled plnějšího, nadýchaného a přirozeně vypadajícího, jako by lehce rozčepýřeného, obočí.

Náš tip: Tohoto trendy vzhledu dosáhnete také s BeautyLash Kondicionérem a styling gelem na řasy a obočí 3 v 1, který navíc uchová vaši novou barvu obočí co nejdéle krásnou! Můžete ho použít na obočí i řasy, a ty pak budou díky účinným složkám, které tento přípravek obsahuje, vyživené, zvlhčené a získají dlouhotrvající lesk. Je rovněž certifikovaný jako veganský, proto nemusíte mít žádné obavy, i když máte citlivou pokožku. 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*