Trendy obočí pro rok 2023

Podle módních stylistů si v trendech obočí pro rok 2023 najde každý to své, ať už má obočí jemné, nebo divoké. Díky množství pečujících přípravků, kterých navíc stále přibývá, bude totiž rok 2023 doslova obočím posedlý..

RefectoCil_barva_na_oboci_pohodarky.cz

Procházíme osvícenou dobou, minimálně, co se týká úpravy obočí. Je nepřeberně možností, jak s ním pracovat a jak ho vylepšit, aby bylo výrazné a mohlo tak dominovat tváři. Podle make-up stylistů nikdy v historii nebylo tolik přípravků, díky nimž můžeme o obočí pečovat. 

V roce 2023 bude panovat volnost, co se týká jeho úpravy i stylů. Módní bude slavnostní styl plný třpytek a nejrůznějších ozdob, stejně tak jako odbarvené a zesvětlené obočí, nebo obočí zcela přirozené…

Trendy ve tvaru obočí

V posledních několika desetiletích bylo velkým trendem obočí klenuté. To zajistilo efekt jeho pozvednutí, který obličej omladí a vytvoří lichotivý, nebo možná až rošťácký výraz. 

V roce 2023 však do ringu vstoupí nový překvapivý soupeř, jímž bude rovné obočí. Tento trend už můžeme poslední dobou sledovat u východoasijských krásek a nyní mu přicházejí na chuť i Američanky – propagují ho například zpěvačky Ariana Grande nebo Zoë Kravitz. A je jen otázkou času, kdy dorazí i k nám…

Beautylash_Stylinggel

Zahuštění obočí je vždy žádoucí, trhání ne!

Obecně však podle odborníků platí, že obočí je ideální tvarovat tak, aby ladilo se strukturou kostí a bylo přirozené. I když celebrity na sociálních sítích často sáhnou po extrémních trendech v úpravě obočí, pro běžný život (kromě slavnostních událostí) oceníte spíše co nejlepší a nejlichotivější verzi svého vlastního přirozeného obočí.

Můžete je vyplnit a načechrat pro mladistvější vzhled – a to stačí. Zatímco zahuštění obočí, třeba pomocí kvalitních růstových boosterů (trendem jsou ty, které obsahují výtažek z karibského korálu Trsovníku lékařského – například RefectoCil Booster 2v1, jímž zahustíte nejen obočí, ale i řasy), není nikdy na škodu, jeho vytrhávání může nadělat do budoucna pěknou paseku. S přibývajícím věkem bude totiž obočí nerovnoměrné a řídké.

Zlatý řez ve focení i v úpravě obočí

O zlatém řezu jste dosud slyšeli možná spíše v souvislosti s uměním. I v úpravě obočí však má podle stylistů své místo. Právě obočí, které dodrží pravidlo zlatého řezu, je totiž pro vás to ideální.

A v čem to kouzlo spočívá? Tužku na obočí přiložte podélně k nosu. Obočí by mělo začínat na její horní části. Přidržte tužku v její spodní části a nahoře ji posouvejte směrem k vnějšímu koutku oka. Zastavte se tam, kde bude procházet duhovkou, tady by měl být vrchol obočí. Klesejte tužkou k samému konci oka a dostanete konečný bod obočí.

Trendy v barvách obočí

Odbarvené a zesvětlené obočí se loni dostalo z přehlídkových mol na červený koberec hereček. Dál ale zatím nepostoupilo – pro širokou veřejnost a běžné nošení není zkrátka tento avantgardní vzhled použitelný.

Nadále se tak drží na špici trend barvení obočí tón v tónu s barvou vlasů nebo o něco tmavší. A i v této oblasti se neustále rozšiřuje nabídka domácích přípravků určených k barvení obočí. 

Vybírat si můžete z oxidačních, které mají skutečně výrazný efekt jako ze salonu (například barvy BeautyLash Power-Brow), nebo z barev veganských, které jsou šetrné a určené pro citlivou pleť (například barvy BeautyLash na řasy a obočí). U obou verzí si můžete vybírat hned z několika odstínů, abyste dosáhli efektu, po kterém toužíte…

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*