Umělým řasám odzvonilo! Vsaďte na růstová séra!

Toužíte po bohatých a hustých řasách? Trendem posledních let byla aplikace umělých řas. Dnes už od ní ale čím dál více dívek a žen upouští. Nechce se jim totiž řasy neustále doplňovat a často mají také obavy, co se bude dít s jejich vlastními řasami po sejmutí těch umělých… Trendem se tak stává používání růstových sér. Ta kvalitní vám efekt umělých řas zajistí, a to naprosto šetrným způsobem.

beautylash_serum_na_rasyChcete docílit efektu umělých řas bez nutnosti pravidelně je doplňovat? Vyzkoušejte séra a boostery, které pomáhají jejich růstu. Vaše řasy tak budou nejen delší a hustší, ale také pružnější a celkově zdravější.

Zcela zásadní však je vybrat kvalitní sérum. Na trhu je jich dnes mnoho, některá nemají patřičný efekt a některá můžou být dokonce zdraví škodlivá. Proto jsme pro vás připravili průvodce růstovými séry a boostery a přidali i několik vyzkoušených tipů…

Růstová séra na řasy můžeme asi nejjednodušeji rozdělit na 3 skupiny:

1. drahá růstová séra nad 1 500 Kč: obsahují aktivní, vzácné látky podporující růst řas

2. střední cenová kategorie růstových sér v řádech stovek korun: mají dobrý poměr cena/výkon, ale jejich výběr není velký, často se jedná o veganská růstová séra

3. levná růstová séra do 200 Kč: zpravidla se jedná spíše o regenerační přípravky, které vám kýžený efekt nepřinesou.1. Drahá růstová séra fungují, ale vybírejte pečlivě!

V této kategorii je dnes výběr skutečně velký a stejně velký pozor si musíte dát při výběru dražšího séra podporujícího aktivaci. Často totiž mohou obsahovat tzv. syntetický prostaglandin, škodlivý růstový hormon. Ten sice urychlí růst řas, ale odborníci zároveň varují před dnes už prokázanými nežádoucími účinky. Stejně tak varují před séry, která obsahují jiné hormony, parabeny, prostamidy či parfémy, na které může být mnoho lidí alergických.

Mnohem lépe uděláte, když vsadíte na přírodní aktivní látky. Jednou z nejpopulárnějších je v poslední době například výtažek z trsovníku lékařského. To je rostlina, která se vyskytuje hluboko pod hladinou Karibského moře a je tak unikátní, že se v čím dál větší míře používá nejen v kosmetologii, ale i v lékařství. Jedná se o látku, která se přirozeně vyskytuje v korálech Plexaura homomalla, je bioaktivní a lidské tělo ji tedy vstřebává mnohem snáze než uměle vyrobené látky.

Výtažek z trsovníku lékařského je v podstatě jemný zázračný olejíček, který dokáže stimulovat kořínky folikul řas a prodloužit jejich růstovou fázi. Řasy tak nadále procházejí všemi fázemi od růstu, až po vypadnutí, ale mohou dorůst do větší délky a tím, že vypadávají později, docílíte hustšího efektu.

Sérum na řasy i obočí s trsovníkem lékařským

refectocil_lash_brow_booster_websizeVzácný výtažek z trsovníku lékařského obsahuje například RefectoCil booster – sérum na řasy a obočí 2v1. Jak už jeho název napovídá, můžete ho používat i na obnovení růstu svého obočí.

Jeho balení (6 ml) je totiž dostatečně obsažné pro řasy i obočí a vydrží vám půl roku, ale většinou i mnohem déle.

Efekt tohoto přípravku je (tak jako u všech sér) podmíněn tím, že ho používáte 1x denně, každičký den, ideálně večer před spaním. Není to však nic složitého: Řasy a jejich okolí perfektně odlíčíte a pak už jen stačí přejet příjemným a dobře ovladatelným aplikátorem (úzká špička je určena pro řasy, širší pak na obočí) kolem řas, jako když si malujete linky. U obočí pak po jeho délce nebo třeba v prostoru, kde chcete chloupky nechat znovu narůst. 

Pokud dodržíte pravidelnost používání tohoto séra, výsledky uvidíte skutečně brzy: podle klinické studie v certifikovaném německém zkušebním institutu by měly být vaše řasy delší až o 56 % a obočí prokazatelně hustší a bez mezer už po 6 týdnech aplikace. 

RefectoCil sérum na řasy a obočí 2v1 obsahuje kromě výtažku z trsovníku lékařského také další látky, jako je kyselina hyaluronová, vitamín krásy biotin nebo D-panthenol. Ty řasy zregenerují, vyhladí, vyživí, dodají jim lesk a postarají se tak o ně v každé fázi jejich růstu.

2. Šetrná veganská séra na růst řas za dobrou cenu

Tato zlatá střední cesta růstových sér je ideální pro všechny, kdo nechtějí utrácet za kosmetické přípravky horentní sumy, anebo mají citlivou pokožku. V této kategorii se totiž nejčastěji nacházejí veganská séra, která vám splní oba požadavky. A navíc jsou trendy!

Opět i tady je vhodné sledovat etikety na produktech, vyvarovat se hormonů a prostaglandinů a zaměřit se na informaci, že byly dermatologicky testovány. V případě veganských sér by nic z tohoto neměl být problém. Fungují na přirozené bázi a měla by obsahovat přírodní látky. Ty bývají pečlivě volené, aby vyvolaly patřičný efekt, jejich nástup však nečekejte tak rychlý jako u drahých sér s aktivními látkami, jako je například zmíněný trsovník lékařský. Beautylash_serum_na_rasy_a_oboci

Veganské sérum z přírody

Účinné přírodní látky ze slunečnicového oleje, prosa, pšenice, rozmarýnu a další rostlinné extrakty obsahuje například BeautyLash sérum na růst řas. Má potřebný veganský certifikát a je dermatologicky pečlivě testováno. Dosáhnete s ním potřebného efektu výrazně delších a hustých řas. První výsledky uvidíte po 4 týdnech, ty výraznější po 8. Balení (4 ml) vám vydrží šest měsíců i déle.

Sérum se nanáší 2x denně, ráno a večer, ke kořínkům horních i spodních řas, stejně jako když nanášíte oční linku. A i tady platí, že důležité je nevynechávat ani jediný den…

3. Levná séra nefungují

V kategorii těchto sér platí známe rčení „za málo peněz málo muziky“, nebo, ještě lépe – muzika žádná. Nízká cena se odráží v použitých látkách a ty jsou zpravidla určeny jen pro péči o řasy, nikoliv pro podporu jejich růstu. Řasy dokáží vyživit, zvlhčit, dodat jim lesk, ale žádné zázraky nečekejte. Tečka. 

V tomto případě uděláte lépe, když si pořídíte kvalitní kondicionér (ideálně na řasy i obočí), klidně veganský, který o ně bude náležitě pečovat.Beautylash_kondicioner_na_rasy_oboci

Takový je například BeautyLash Styling gel 3v1, který má veganský certifikát, obsahuje čistě přírodní látky a je tak určený i pro tu nejcitlivější pokožku. Řasám i obočí dodá patřičnou výživu, a to i v případě, pokud si je barvíte (ano, i barvy už jsou dnes veganské a šetrné). Jako bonus oceníte to, že průzračný a nenápadný gel krásně zafixuje obočí do patřičného tvaru, a pokud máte výraznější řasy, nebudete už potřebovat řasenku. Stačí pár lehkých tahů kartáčkem ve směru růstu obočí a řas…

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*