Velký návod, jak pečovat o řasy a obočí

Věděli jste, že právě obočí dodává naší tváři výraz a že s řídkým nevýrazným obočím působíme unavenější a starší? Krásně husté a zatočené řasy jsou pak symbolem zdraví a mládí. Pojďme se podívat, jak o naše řasy a obočí pečovat, i čeho se naopak vyvarovat.

beautylash-barveni-oboci_pohodarky

Základem péče o řasy i obočí je odličování!

Alfou a omegou krásných a zdravých řas je správné a každodenní odličování. A to hezky důkladné – řasy totiž v tomto případě vyžadují stejnou péči jako naše pokožka. I na nich ulpí nečistoty z okolí, o zátěži způsobené nánosy řasenky ani nemluvě…

Stejně důležité jako samotné odličování je ovšem i jeho technika. Pokud nepostupujeme správně, řasy se mohou začít lámat. Správným odličováním naopak můžeme dokonce podpořit jejich růst… A stejně je tomu u obočí. Tedy jdeme na to:

Co si připravit: 

Na odličování si pořiďte kvalitní odličovač, co nejméně mastný, zato s obsahem aktivních látek – velké oblibě se tak dnes těší ty, které obsahují jemné tenzidy z kokosového oleje, aloe vera nebo kolagen.

– Řasy i obočí odličujte nejlépe tamponky vyrobenými ze 100% bavlny.

jak_prodlouzit_rasy

Jak odličovat řasy krok za krokem:

– Tamponek namočíme do čisté studené vody. Vyždímeme ho, naneseme na něj odličovač (přiměřené množství, více neznamená vždy lépe) a ten necháme chvíli působit.

– Tamponek pak přitiskneme na oko a opět ho necháme 10 až 30 sekund působit (ano, odličování při sledování vašeho oblíbeného seriálu je rozhodně výhodnější).

– Tamponkem sjedeme po řasách jemně a pomalu dolů – tolikrát, dokud nejsou řasy i jejich okolí zcela čisté. 

– Pozor: Nikdy řasy neodličujeme směrem do stran, jak to mnoho žen dělá! Použijeme-li k tomu ještě sílu, řasy tím nevýslovně ničíme, poškozujeme si jemnou kůži očního okolí a přivoláváme vrásky.

– Tamponek nakonec přeložíme na polovinu a očistíme jím spodní část oka pod řasami.

– Pokud si chcete být jisté, že na řasách nezůstaly žádné zbytky řasenky, přejeďte mezi nimi ještě vatovou tyčinkou namočenou v odličovači.

Jak odličovat obočí:

– Zejména pokud používáte tužky, pudry a jiné kosmetické přípravky na obočí, je důležité ho večer pečlivě a správně odlíčit.

– Postup je stejný jako u řas, jen odličujeme vatovým tamponkem od očního koutku k jeho vnějšímu.

2. Čisté řasy a obočí volají po výživě

Během noci mají řasy i obočí dostatek času, aby se, zcela čisté, nejen zregenerovaly, ale také načerpaly potřebnou výživu. Tu jim můžeme dodat séry a kondicionéry. 

Style & Protect Gel_side_300dpi_CMYK_ohne SchattenTip: Veganský styling gel

Vyzkoušet můžete například nový BeautyLash Style & Protect gel s inovativním složením 3v1. Je určen na řasy i obočí a oběma udělá nevýslovně dobře díky tomu, že obsahuje aktivní látky, jako je D-panthenol, vitamin E nebo glycerin.

Je certifikovaný jako veganský a je tak určen i pro citlivou pokožku. Řasy i obočí tak ideálně vyživí, zvlhčí a dodá jim lesk. Pokud si řasy a obočí barvíte, zabrání vyblednutí barvy. A tento přípravek můžete používat i přes den – je perfektním pomocníkem při stylingu obočí, které perfektně zafixuje do požadovaného tvaru. 

Refectocil-Lash-Brow-Booster-Pohodarky

Tip: Sérum s trsovníkem lékařským

Noční záležitostí, která dokáže zázraky, pak jsou séra podporující růst řas i obočí, protože někdy potřebujeme i nějaký ten chloupek nechat znovu narůst… Důležité tady ovšem je vybrat si skutečně kvalitní sérum a pak vydržet v jeho používání, protože řasy i obočí rostou a “krásní” jen tehdy, když o ně pečujeme pravidelně.

Vyzkoušet můžete RefectoCil Lash&Brow Booster, který obsahuje výtažky z karibského korálu Trsovníku lékařského, díky němuž uvidíte už po šesti týdnech první výsledky, a po deseti týdnech budou vaše řasy viditelně hustší i delší.

3. Řasy a obočí potřebují i správnou stravu

Nezapomínejme ale, že i péči o řasy a obočí je třeba brát komplexně, a vše začíná u našeho životního stylu a především u zdravého stravování. Nezapomínejte na dostatek vitamínů, bílkovin a nenasycených mastných kyselin. 

Našim řasám a obočí pak můžeme pomoct tím, že jim dodáme více zinku, železa, selenu – například v ořeších a luštěninách. A vyzkoušet můžete lněný a konopný olej, které jsou balzámem nejen pro řasy a obočí, ale také pro naši pleť.

4. Dejte někdy řasám a obočí volno

Tahle rada je nad zlato. I naše řasy a obočí potřebují někdy volno a odpočinek od všech kosmetických přípravků, a to i od těch nejúžasnějších (pravda, ne v cyklu růstových sér:-).  Nechte je proto někdy trochu vydechnout…

5. Prohlídka kosmetické taštičky

V péči o řasy a obočí se rozhodně vyplatí udělat důkladnou prohlídku svých kosmetických přípravků – zejména toho, v jakém jsou stavu a zda jim už nevypršela expirace. A to se týká především řasenek, ale také stínů a nejrůznějších přípravků na obočí. 

www.zopf-photography.com

Řasy v číslech…

A nakonec je tady jedna zajímavost, kterou je ale dobré znát, protože hovoří o tom, že s řasami a obočí toho vždycky můžeme ještě spoustu udělat

Oční řasa má průměrnou délku života 5 měsíců a projde několika růstovými fázemi od růstu až po uvolnění. Řasy ovšem neustále dorůstají a na horním víčku jich máme cca 150 až 200, na dolním 70 až 100, a pozor: rostou hned ve 3 až 4 řadách! 

Za celý život nám pak narostou řasy v délce (jedna vedle druhé za sebou) téměř 3 km. 

A ta nejlepší zpráva nakonec: na rozdíl od vlasů si řasy umí zachovat pigment a šedivějí velmi pozdě, nebo vůbec.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*