Seznam rad, jak prodloužit řasy a dodat jim objem

Řasy nemáme jen na okrasu. Byť – přiznejme si – s dlouhými hustými mrkačkami – dokážeme mnohé… Pečovat bychom o ně ale měli především proto, že jsou to bodyguardi našich očí. A tady je návod, jak na to.

serum-na-rasy-pohodarky

Naše řasy jsou vlastně takové ochranné hradby očí. Díky nim nám do očí neproniknou nečistoty z vnějšího okolí. Jen si vzpomeňte na tu bolest, když vám přece jen nějaké to smítko do oka spadlo. Tak přesně tomuhle umí naše řasy zabránit a chrání tak zdraví našich očí, protože i takové podráždění může někdy vyústit ve vážnější zdravotní komplikace.

A jak to ty řasy dělají, že tak rychle reagují? Podle odborníků jsou – stejně jako třeba vousky koček – velice citlivé, a jakmile se jich něco dotkne, senzor v nich okamžitě reaguje a dá podnět víčku, aby mrklo. Tento obranný reflex tak oko ochrání.

Jedno oko, až 230 řas!

Jen pro zajímavost trochu čísel: na vrchním víčku zdravého člověka by mělo růst 80 až 150 řas, na spodním je to o něco méně – 70 až 80. Řasy ovšem nemáme trvalé, procházejí čtyřmi růstovými fázemi. Každá řasa má svůj životní cyklus, a tím prochází tři až pět měsíců. To je totiž doba, než vypadne, a začne růst nová.

První fáze je růstová a trvá 30 až 45 dnů – zajímavé je, že v této fázi se nachází zhruba 40 % řas vrchního víčka a 15 % ze spodního. Následuje zastavení v růstu na dva až tři týdny, kdy je řasa ve své maximální délce. A problém s řidšími řasami nastává právě v této fázi, pokud řasy vytrhneme nebo prostě vypadnou. Folikul řasy totiž čeká, až tato fáze doběhne, a pak nastane cca stodenní fáze odpočinku, kdy původní řasa vypadne a začne růst nová.

Dobrá zpráva ovšem je ta, že ne všechny řasy jsou ve stejné fázi, a tak se nikdy nestane, že bychom ze dne na den byli jako “holátka”…

Problémy s pomalejším růstem nebo vypadáváním řas pak mohou mít různé důvody: od alergických reakcí, přes oční infekce, problémy se štítnou žlázou a jiná onemocnění, ale na vině může například být i nadměrné sluneční záření, špatný životní styl nebo psychická nepohoda…

jak_prodlouzit_rasyVitamíny pro řasy

Pokud jste se rozhodli své řasy zahustit, nepouštějte se hned bezhlavě do nákupu kosmetických přípravků (byť ano, i těch je na trhu dnes už spousta). Zaměřte se nejprve na svou stravu a přesvědčte se, že v ní nechybí některé důležité složky, a doplňte potraviny bohaté na vitamíny, které jsou pro řasy důležité.

Jedná se o vitamín B3 (známý jako niacin), který zlepšuje průtok krve do folikul a pomáhá v tvorbě keratinu. Zkrátka je to takový základ, a to nejen pro řasy, ale také pro obočí, vlasy a nehty.

Další z vitamínů pro zdravé řasy je vitamin H (známý jako biotin). Ten řasy hydratuje a tělu pomáhá v absorpci tuků, aminokyselin a uhlohydrátů, zkrátka látek, které jsou důležité i pro zdravé řasy.

A jaké další vitamíny dělají našim řasám dobře? Vitamín C – známý antioxidant posilující imunitní systém. Málo se ale ví o tom, že, co se týká řas, hydratuje je, regeneruje folikuly a pomáhá tvorbě kolagenu.

Vitamín E zase pomáhá do folikul přivést krev a kyslík a pomáhá při buněčné reprodukci.

A zapomenout nesmíme ani na minerály. Tím významným pro dobrý stav řas je vápník. Napomáhá jejich růstu zejména tím, že snižuje míru jejich vypadávání způsobenou sníženou funkcí štítné žlázy.

Na růst řas má vliv i stres

Za každým problémem pak dnes lze v nějaké míře hledat také stres. Stejně je tomu i v případě lámajících se nehtů, vypadávajících vlasů či řídkých kraťoučkých řas. Při stresových situacích se mění chod našeho metabolismu a zvyšuje se hladina stresového hormonu kortizolu. A zároveň se snižuje obranyschopnost kožní bariéry, takže i folikuly pak přestanou fungovat tak, jak mají…

Takže si naordinujte větší klid, zaměřte se na vitamíny a pak se můžete vrhnout i na výběr toho zázraku, kterým budete své řasy opečovávat… Je dobré vědět, že tady máme tři základní skupiny kosmetických přípravků zaměřených na růst řas:

1. Když chcete pečovat

Beautylash_kondicioner_na_rasy_oboci

Tou první skupinou jsou séra s nízkou cenou, v řádech desítek korun. Za málo peněz většinou nelze čekat zázraky, a tak je tomu i v tomto případě. Tyto přípravky řasy vyživí, ale protože většinou neobsahují žádné látky podporující jejich růst, v tomto vám nepomohou. Pokud ale toužíte právě po tom své řasy opečovávat, hydratovat, vyživovat, zkrátka je “ňuňat”, pořiďte si kvalitní kondicionér určený speciálně na řasy.

Takový je například BeautyLash Styling gel 3v1. Jak jeho název odpovídá, poskytne řasám hned 3 služby – díky obsaženým účinným složkám je vyživí, dodá jim ochranu a navíc je hezky zafixuje, takže – pokud nechcete – nemusíte už používat řasenku. Řasy tak budou zvlhčené a lesklé. A nemusíte se bát, ani pokud máte citlivé oči, protože tento přípravek je certifikovaný jako veganský. Koupíte ho na www.beautylash.cz za 299 Kč.

2. Když chcete nechat řasy růst co nejšetrněji

Beautylash_serum_na_rasy_a_obociDruhým typem přípravků zaměřených na růst řas jsou séra v řádech stokorun. Ta už zpravidla obsahují složky, které stimulují tvorbu keratinu ve vlasovém folikulu. Řasy tak budou silnější a delší.

I v této skupině můžete vybírat z veganských produktů, které jsou k řasám maximálně šetrné. Například BeautyLash Růstové sérum na řasy obsahuje účinné přírodní látky z prosa, pšenice, rozmarýnu, slunečnicového oleje a mnohé další. Při pravidelném používání tohoto přípravku uvidíte první výsledky už po 4 týdnech. Koupíte ho na www.beautylash.cz za 697 Kč.

3. Když chcete viditelně delší a husté řasy

Refectocil-Lash-Brow-Booster-PohodarkyA jsme u třetí skupiny – u růstových sér a boosterů, které umí aktivně prodloužit tzv. růstovou fázi řas a tím zajistit, aby byly řasy skutečně hustší i delší. Mluvíme tady o přípravcích, které jsou cenově nad tisícikorunou, někdy i v řádech několika tisíc korun.
A jsou mezi nimi velké rozdíly! Mnohá z těchto sér totiž mohou obsahovat syntetický prostaglandin, který sice pomáhá růstu, ale může mít závažné nežádoucí účinky – proto vždy čtěte etikety velice pozorně!

Mnohem lepší je vsadit opět na přírodní pomoc. Takovou je například RefectoCil Booster sérum na řasy a obočí 2v1, jehož hlavní účinnou složkou je unikátní přírodní látka získaná z karibského korálu Plexaura Homomalla (Trsovníku lékařského). Růst řas je tak aktivován zcela na přírodní bázi. Účinnost tohoto séra byla potvrzena klinickou studií v certifikovaném německém zkušebním institutu a dokládá prodloužení řas až o 56 %, a pokud přípravek použijete i na obočí, bude hustší, širší a bez mezer. Koupíte ho na www.beautylash.cz za 1 890 Kč.

Zárukou je pravidelnost

U všech těchto přípravků je ale důležité myslet na jednu věc, kterou mají společnou: Jejich efekt vždy záleží na tom, jak pravidelně a v jakém intervalu je aplikujete – ideálně každý večer po umytí a odlíčení.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*