Velký průvodce úpravou obočí

Sledujete nejnovější trendy v oblasti make-upu a beauty? Pak už jste určitě narazily na nejrůznější looky a návody, díky kterým si vykouzlíte dechberoucí vizáž. Na rozdíl od různých barev očních stínů nebo odstínů rtěnek, ale zůstává jedna věc už léta stálá – krásně upravené obočí. Proto jsme pro vás připravili detailní článek, který se věnuje právě obočí, a to od A do Z!

RefectoCil_pohodarky

Proč je kolem obočí tolik křiku?

Už ve starém Egyptě věděli, jak je obočí důležité, a make-up dokonce považovali za něco magického. Dnes si ale obočí neupravujeme kvůli tomu, že bychom se chystali k nějakému tajemnému rituálu, tedy alespoň většina z nás… Pravda tkví v něčem daleko jednodušším. Výrazné upravené obočí přitáhne daleko víc pozornosti k očím, které najdeme příhodně hned pod ním.

Věděli jste, že…?

Obočí má zásadní vliv na to, jak ostatní lidé čtou naše obličejové mimiky? Pomáhá nám také s delikátními mikro-výrazy, díky kterým je daleko jednodušší vyjádřit takové emoce jako je vztek, překvapení nebo smutek. Evolučně má přitom obočí relativně nudnou úlohu, brání a chrání naše oči před nečistotami, stejně jako řasy.

Úprava obočí v historii

Historie úpravy obočí má překvapivě dlouhé kořeny a některé příklady si zaslouží zmínit. Jak už jsme napsali výše, už ve starověkém Egyptě si hozvýrazňovaly nejen ženy, ale i muži, v Číně byly zase ženy posedlé jeho barvením a vytrháváním buď do velmi tenkých dlouhých linek, nebo do krátkých širokých oválků. A pokud máte přirozeně takzvané unibrow nebo-li srostlé obočí, byly byste velmi populární ve starověkém Řecku…

Úprava obočí pěkně od začátku

Než vytasíte pinzety nebo tužky na obočí, věnujte chvilku zkoumání vašeho obočí v zrcadle. Jaký má přirozeně tvar? Roste souměrně? Je husté nebo spíš delikátné? Pokud máte barvené vlasy, jak sedí k vaší nové barvě?

Taky si rovnou můžete říct, jaký máte tvar obličeje. A co třeba posazení očí? Nepouštějte se do žádného zkrášlování unáhleně. Ano, obočí doroste, ale původního tvaru se dočkáte v některých případech až po čtyřech měsících! Obočí je nejpomaleji rostoucí ochlupení na našem těle. Takže pokud se někdy vyplatí následovat rčení, dvakrát měř, jednou řež, pak to je v tomto případě.

Nezapomeňte ani na pokožku! Šťastná je tak, která je hydratovaná!

Pokud trpíte na suchou pokožku, je dost pravděpodobné, že i ta pod obočím je dost vysušená. To může vést k výskytu malých otravných šupinek odumřelé kůže zachycených právě v obočí.

Jak se jich zbavit? Stejně jako si nenanášíme pleťové krémy do pokožky pod vlasy, tak i obočí se obejde bez hydratačních krémů na obličej.Ve zkratce se dá říct, že co, co používáte na hydrataci pokožky hlavy, můžete použít v rozumné míře i na obočí.

Naopak, svému obočí můžete velmi jednoduše prospět běžným olivovým olejem nebo existují dokonce kondicionéry speciálně vyrobené na obočí. My máme například odzkoušený veganský kondicionér na obočí BeautyLash a jednoznačně ho doporučujeme.

beautylash_conditioner_pohodarky

Hrrr na úpravu obočí!

Jen málokterá z nás se může chlubit bezchybným symetrickým tvarem obočí. A protože je symetrie považována za jeden z nejatraktivnějších rysů, které může obličej mít, bylo by dobré do toho zahrnout právě i výrazné obočí. Je několik možností, jak obočí vytvarovat do požadovaného tvaru, a v tomto případě opravdu nemyslíme trend 20. let, kde se jelo podle hesla: „Všechno vytrhat a znovu namalovat“. Když už jednou to obočí máme, tak by bylo škoda jej celé odstranit:-)

Místo toho mu můžeme strategicky vytrhanými chloupky vypomoci. Pro úplné začátečníky se dělají speciálně tvarované depilační pásky. Tak snadno předejdete tomu, že vám omylem ujede ruka. Zkuste depilační pásky na obočí andmetics, mají  je pro ženy, i speciálně tvarované pro muže.

Dalším způsobem je stará dobrá pinzeta, o které se nemusíme příliš zmiňovat, protože jsme ji minimálně jednou už každá v ruce měla. Novinkou, která přišla ze zahraničí, je bavlněná niť. Její nevýhoda tkví v tom, že je to dle některých ohlasů velmi bolestivé. Necháme na vás, jestli si na takového Goliáše troufnete. A budeme rádi za zprávy!

K úpravě obočí taky určitě budeme potřebovat malé nůžtičky. Těmi zkrotíte chloupky, které nechcete vytrhnout, ale jsou příliš dlouhé nebo rostou mimo přirozený tvar obočí.

Jaký tvar obočí je pro mě ten pravý?

Tvar-obličeje_refectocil

Na záludnou otázku, záludná odpověď – to poznáte pouze vy. Samozřejmě můžete využít takových pomocných faktorů jako je vzdálenost mezi očima, nebo tvar obličeje. Inspirovat se můžete například naším článkem Obočí tvarujte podle typu obličeje.

 

Když se to ale vezme kolem a kolem, všichni jsme jedineční, a co může slušet jednomu, nemusí slušet druhému. Dejte proto raději na svůj vlastní instinkt a na přirozený tvar vašeho obočí.

Pokud jste začátečnice, začněte zlehka. Vyhněte se radikálnímu vytrhávání z vrchní strany obočí a spíš dbejte na to, abyste měla krásně zarovnanou jeho spodní linku. Čím víc budete obočí vytrhávat, tím míň vám pak zákonitě chloupky budou růst. V některých případech pak ženy trpí na to, že jim díky nešetrnému vytrhávání obočí rapidně prořídne. Ani v tomto případě ale nezoufejte – na trhu jsou už dnes nejrůznější růstová séra na obočí – více se dozvíte v našem článku zde.

Linka sem, linka tam

Dávno odzvonilo uzounkým krátkým obočím. V dnešní době jsou in pěstěné, husté a výrazné oblouky nad očními klenbami.

Pokud tedy máte obočí upravené podle vašich představ, nastává druhá fáze. A tady znovu zmiňujeme symetrii. Stane se, že u jednoho obočí je chloupků o malinko víc než u toho druhého. A prostě to nevypadá dobře. V té chvíli saháme po tužkách na obočí, stínech nebo řasence. My nedáme dopustit na minimalistickou, ale neskutečně výkonnou Brow mascaru na obočí andmetics a brzy pro vás připravujeme na Pohodářkách její recenzi.

Co je účelem těchto pomocníků? Nenápadně obočí srovnat, sjednotit a opticky zvýraznit. A nejlepší na tom je, že to opravdu funguje a dramaticky podpoří váš make-up.

Není barva jako barva

 

Když už jsme se nepřímo zmiňovali o barvě obočí, musíme se u ní na chvilku taky zastavit. Ať už je vaše obočí nevýrazné, nebo jste právě změnily barvu vlasů, určitě se nad barvením a změnou obočí vyplatí trochu zapřemýšlet. Chcete si obočí barvit doma, nebo si raději zajdete do salónu? Jaký odstín obočí je pro vás ten pravý a jakou značku barev chcete použít? Není nic jednoduššího než si sednout k počítači a udělat si vlastní průzkum. Doporučujeme určitě barvy co nejšetrnější a určitě se vyhněte barvě na vlasy velkým, a to opravdu velkým, obloukem. Přece jen budete barvit místo, které je zoufale blízko citlivé pokožce vašich očí, proto dbejte na to, abyste si omylem neublížily.

Pro isnpiraci vás opět odkážema na náš další článek nazvaný Barva na obočí – vše, co musíte vědět, před barvením.

Upravit obočí nebo jej neupravit?

To je dilema, kterému čelí ženy (ale častěji více a více už i muži) po celém světě. Nebudeme lhát, nějaký ten čas vám to zabere a někdy se vám může stát, že vám ta ruka trochu ujede. Výsledek nicméně opravdu stojí za to.

Alternativa samozřejmě existuje. Vždycky můžete obočí schovat pod ofinu. Paradoxně je s ní ale daleko víc práce:-)

Za nás je rozhodnutí jasné. Tak co? Pustíte se do toho?

Článek pro vás s láskou napsala Míša Havlíčková.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*