Velký seznam možností, jak zahustit a upravit obočí

Souměrné, husté a výrazné obočí – to je nejen trend současné doby, ale především touhou snad každé z nás. Pokud takové obočí nemáte, nezoufejte. Víme, jak ho zahustit a upravit tak, aby bylo dokonalé. Tady je velký seznam možností, jak na to.

1. Laminace obočí: měsíc jako ze žurnálu

O téhle technice se v poslední době nejvíce mluví a zároveň je nejméně “invazivní”. Spočívá v tom, že se obočí obarví, tím se zvýrazní a nakonec se ještě zafixuje – opticky tak bude hustší, načechranější a krásně upravené. 

Pokud zvažujete permanentní obočí, právě laminace je takovou předzkouškou, jak by mohlo vypadat…

I tady je ale potřeba dát si pozor na následující věci: být si jisti, že vaše oční okolí je v perfektním stavu a není nikde poraněné, a že nemáte alergii na kolagen.

Vždy je dobré svěřit se s laminací obočí do rukou zkušených a vyškolených odborníků. V peněžence mějte připraveno 500 až 1 500 Kč a počítejte s tím, že za zhruba měsíc tady budete znovu…

BeautyLash7

2. Barvení obočí zvládnete sami, levně a vydrží až 6 týdnů

Nejlevnější a také nejrychlejší varianta, jak se dopracovat k hustému a upravenému obočí je jeho barvení. Pokud si na to netroufáte, můžete se vydat do Brow baru nebo kosmetického salonu a celá procedura vás vyjde od 200 po 1 000 Kč. V dnešní době je ale tolik přípravků, že barvení obočí zvládnete z pohodlí domova – sami a za pár minut. 

Stačí si vybrat odstín – ideálně takový, který bude ladit s vaší současnou barvou obočí a pro jistotu si udělat test na alergickou reakci (nanést barvu a chvíli vyčkat). 

Barvu na obočí ocení všechny ženy, které obočí potřebují zvýraznit (blondýnky a světlovlásky), anebo doplnit, protože barva jemně zbarví i kůži pod chloupky a obočí tím tak získá na plnějším tvaru a hustotě.

S domácím barvením značně ušetříte a věřte, že to není nic složitého. Například s domácími barvami značky BeautyLash máte hned dvě možnosti:

Power-Brow dunkelbraun_Schminkspiegel

Oxidační barvy na obočí

Jsou efektnější, protože peroxid vodíku v nich působí jako aktivátor barvy. Barevné pigmenty tak mohou vniknout do struktury chloupku, obočí získá výraznější a zářivější vzhled. Barvy BeautyLash Power-Brow nabízejí navíc hned tři odstíny: světle, tmavě hnědou a hnědočernou. Koupíte je na www.beautylash.cz za 267 Kč.

beautylash_barvy_klasik_02_websize

Klasické barvy na obočí

Jsou velice šetrné a vhodné i pro ty, kdo mají citlivou pokožku nebo potřebují barvou zahustit řidší obočí. Chloupek obalí a přitom nenaruší jeho strukturu. Barvy BeautyLash s veganským certifikátem se prodávají ve třech odstínech: černá, hnědá a tmavě hnědá. Koupíte je na www.beautylash.cz za 267 Kč.

Booster podporující růst obočí

Barva obočí vzhledově zahustí, ale pokud toužíte po tom probudit znovu k životu líné folikuly chloupků, vyzkoušejte boostery, které podporují jejich růst. Důležité ovšem je vybrat si skutečně kvalitní přípravek a pak vydržet v jeho používání, protože řasy i obočí rostou a “krásní” jen tehdy, když o ně pečujeme pravidelně.

Vyzkoušet můžete RefectoCil Lash&Brow Booster, který obsahuje výtažky z karibského korálu Trsovníku lékařského, díky němuž uvidíte už po šesti týdnech první výsledky, a po deseti týdnech budou vaše řasy viditelně hustší i delší. Koupíte ho na www.beautylash.cz za 1 445 Kč.

uprava_oboci_refectocil_pohodarky

3. Tetování obočí

A jsme u varianty, kterou mnohé z nás možná už léta zvažují. Protože permanentní obočí za měsíc, týden, natož večer nesmažete a je to už větší zákrok do kůže, je důležité vědět následující informace. Dnes se nejvíce používají tři techniky tetování obočí a my se podíváme na každou z nich podrobně a zvlášť:

Vláskování, neboli microblading

Tohle permanentní obočí se u nás těší největší oblibě a na popularitě asi bude i nadále nabírat. Působí totiž velice přirozeně, zakryje nedokonalosti obočí jako jsou nejrůznější malé jizvičky a celkově splní svůj hlavní cíl: obočí zahustí a díky tomu získáte skutečně dokonalý tvar.

Odborník, který bude microblading provádět, by s vámi měl vybrat odstín pigmentu (s přihlédnutím k tónu vaší pleti, barvě vlasů apod.). Do svrchní vrstvy pokožky pak implantuje přírodní pigment – u obočí ve tvaru tenkých čárek imitujících obočí.

Nevýhodou microbladingu je, že se pořád jedná o bolestivou metodu (i když odborníci používají znecitlivující mast) a po zákroku je dobré vyhradit si několik dnů doma v klidu, protože obočí může krvácet, svědit, zkrátka trvá, než se pokožka zase vzpamatuje.

Na druhou stranu, krásné obočí vám vydrží 2 až 5 let.

Pudrové obočí 

Je podobné microbladingu, ale místo vláskování odborník implantuje pigment mikrotečkami. Obočí je tak hustší a dosáhnete podobného efektu jako při používání pudrové tužky či stínů.

Zatímco vláskování se doporučuje těm, kdo ještě v obočí žádný permanentní make-up neměly, pudrové obočí je vhodné i pro ty, které už si tetování dopřály a potřebují ho znovu zahustit, doopravit… 

Jeho výhodou je rychlejší rekonvalescence a krásné vydrží dva až tři roky. Jako nevýhodu odborníci uvádějí, že není vhodné pro ženy, které mají citlivější a sušší pokožku.

Kombinace pudrového obočí a microbladingu

A jsme u poslední, třetí varianty, kterou je tzv. 3D tetování. Spojuje v sobě obě výše uvecené techniky – pudrové obočí a microblading a ocení ho všechny ženy, které touží po výrazném obočí. 

Odborník vám obočí nejprve vystínuje pudrovou technikou a následně začne přidávávat chloupky vláskováním. 

Je ovšem dobré vědět, že se jedná opět o trochu bolestivou techniku a je tedy lepší počítat i s nějakým tím dnem na rekonvalescenci. 

Ceny permanentního obočí se pohybují od 3 000 do 7 000 Kč. K tomu připočtěte často za příplatek ještě korekci obočí, kterou je nutné po pár týdnech absolvovat.

Ať už zvolíte jakoukoliv variantu, přejeme vám krásné, husté, zkrátka vaše snové obočí!

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*