Exkluzivní rozhovor s Nikol Bárovou: Proč otevřít Brow Bar

Brow Bary neboli salony, kde se odborníci profesionálně postarají o krásu vašeho obočí a řas, jsou po celém světě fenoménem současné doby. Několik prvních jich najdete už i v našem hlavním městě. My ale našli ženu, která se nebála takové místo otevřít v Mělníku. Nikol Bárová se věnuje stylingu obočí, je zkušená kosmetička, vizážistka, hair stylistka, a především – nebojí se nových věcí a zajímavých výzev.


1. Co si vlastně představit pod pojmem Brow Bar?

Je to místo, kde se specializují na úpravu obočí. Pracují zde vyškolení odborníci, kteří vědí, jak správně upravit a nabarvit obočí. Hodně žen (ale i mužů) se domnívá, že průběh je stejný, jako když jdou ke kosmetičce (ta přece také upravuje a barví obočí), ale je to jiné. Jsem také kosmetička, proto se domnívám, že tuto problematiku dovedu posoudit komplexně a vidím důležité rozdíly.

Především – při úpravě obočí na kosmetice ležíte na lehátku a kosmetička na vás shlíží shora – proto nevidí váš přirozený výraz. Zároveň obličej v této poloze působí trošku jinak než v sedě. Kosmetičky také s klientkou či klientem často tvar a barvu obočí příliš nekonzultují, a už jsem slyšela i povzdechy, že ho vytrhaly moc, nebo že každé obočí mělo jiný tvar…

V Brow Baru je všechno jinak – klientka či klient sedí na židličce před zrcadlem, aby měli nad svým obočím neustále kontrolu. Nejprve proběhne konzultace, poté úprava a barvení (můžete si zde nechat nabarvit i řasy), nanesení zklidňujícího krému a výživného gelu na obočí, konzultace, jak o obočí pečovat či v jakých místech ho nechat dorůst. Celá služba trvá 40-50 minut, proto jsou i ceny vyšší, než když podstoupíte úpravu obočí na kosmetice.

2. Jak vás napadlo otevřít si Brow Bar právě v Mělníku?

Působím i jako vizážistka a mnohdy jsem byla nešťastná, když jsem líčila ženy na jejich velký den, třeba svatbu nebo ples, a viděla jsem, jak mají každé obočí jiné či moc úzké atd. A na otázku, zda si ho upravují samy, jsem často dostala odpověď – ne, upravuje mi ho moje kosmetička. Což mě překvapovalo (a trochu děsilo) a říkala jsem si, že se to musí změnit. Krom toho, že je teď obočí velmi trendy, tak tvoří rám očí a umí krásně doladit look. Když máte dobře upravené obočí, vypadáte mladší, veselejší, upravenější…

3. Jaké jsou podle vás trendy ve stylingu obočí?

Momentální trendy jsou nejhezčí, jaké jsem kdy zažila. Důraz se dává na přirozené obočí, to znamená, že se jen mírně upravuje tvar. Ale žádné úzké obočí, či jak říkám já „hokejkové“ tvary, už nejsou na místě. Barvy se volí výraznější než dříve a většinou ladící s barvou vlasů. Skvělé je, že například barvy RefectoCil, které používám, mají širokou škálu a dají se i různě kombinovat. Takže pokud přijde klientka a chce extravagantní look, tak mám možnost jí přání splnit – může mít třeba růžové či fialové obočí. Nicméně stále samozřejmě vedou přirozené hnědé barvy.

4. Co by měla žena každý den udělat pro to, aby měla hezké obočí?

Pokud si žena neví rady se svým obočím, je nejlepší postup nechat si ho zarůst, vydržet a nezasahovat do něj a objednat se do nejbližšího či doporučeného Brow Baru. Tady jí poradí pro ni nejvhodnější tvar a barvu. Zároveň je důležité dávat pozor na chloupky. Obměňují se, ale občas už někde nechtějí vyrůst. Mám zkušenost, že nejvíce “vytahují” chloupky tužky na obočí, jimiž musíte trošku tlačit na kůži. Tento tlak pak uvolní chloupek na místě, kde později chybí. Dále, pokud již obočí v některých místech neroste, je dobré používat výživu pro regeneraci. Dnešní přípravky nám to umožňují, tak proč toho nevyužít.

5. Jaký je postup úpravy obočí ve vašem Brow Baru?

Úprava tvaru obočí probíhá pomocí vosku a pinzety. Nejsem příliš zastáncem moderní metody – úpravy pomocí nití, jelikož je to celkem dost bolestivé a kůže musí být hodně napnutá, jinak vás niť štípne do kůže nebo vám může kůži i mírně sedřít. Vosk používám velmi šetrně. Ženy se mnohdy bojí, ale pak zjistí, že tento úkon se dá docela dobře zvládnout. Vosk je navíc zbaví i malých světlých chloupků okolo celého obočí, které se bohužel jinak zvýrazní pokaždé, když se nanese make-up či pudr. Takto vypadá vše lépe. Pro barvení obočí používám barvy RefectoCil (speciální barvy na obočí a řasy), se kterými jsem maximálně spokojená. Nejsou na ně alergické reakce, krásně “chytají” a také jemně probarví kůži.

6. Co může hezké obočí každé ženě přinést?

Hezké obočí, jak jsem již říkala, je rám očí. Krásně tvaruje tvář, a když se zvolí ideální tvar, tak vás rozzáří, omladí, rozveselí, oči jsou více otevřené a celkový dojem upravenější. Mít hezké obočí vám taky usnadní práci a ušetří čas. Pokud nemáte čas se líčit, bude vám stačit lehčí make-up či pudr a řasenka, a budete vypadat skvěle. Obočí je totiž základ. I když budete umět skvěle stínování očí, ale nebudete mít upravené obočí, celkový look bude stejně polovičatý.

Proto, dámy, nezapomeňte, že se nám lidé dívají při komunikaci do obličeje a různě si nás prohlížejí. Nemusíme být super nalíčené, ale když budeme jemně a hezky upravené, budeme vypadat skvěle. V jednoduchosti je krása a jak já ráda říkám: “Obočí mluví hlasitěji než slova.”

Kdo je Nikol Bárová 

Nikol je zkušená kosmetička, vizážistka, hair stylistka, věnuje se poradenství, kurzům líčení, a její další vášní je její nový Brow bar a styling obočí.

A pozor: kromě toho všeho je Nikol ještě oblíbenou lektorkou zumby, Piloxingu a chair dancu! Více se o ní dozvíte na její facebookové stránce Salon krásy Nikol.

Pokud vás zajímají i kosmetické rady této zkušené odbornice, více se dočtete v článku Velký kosmetický speciál: Nikol Bárová.

 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*