Make-up trendy 2020: akvarelové oči a lesk na rtech

Dokonalá pleť, nevinné červenání, jemné zvlnění bohatých řas pod barevnými víčky a přirozeně výrazné obočí. Svěžest, energie, mládí – to jsou slova, jež nejvíce vyjadřovala letošní New York Fashion Week, který přináší trendy v líčení pro rok 2020. 

RefectoCil__barvení_obočí_pohodáky

Akvarelové oči

Na molech New York Fashion Weeku byly v hlavní roli rozhodně oči. Ty odvážnější z nás se podle stylistů v roce 2020 mohou směle pustit do neonových odstínů a zajímavých grafických tvarů. Neméně zajímavě, byť ne tak divoce, bude ale jistě působit i druhý trend – stíny nanášené jako akvarel na plátna umělců. Výsledkem by pak měla být svěží, jiskřivě průsvitná „oční malba“. Podle stylistů je zapotřebí celé víčko promyslet a stíny pak nanášet pečlivě vedenými tahy. Ovšem přetažení se bát nemusíte, protože stejně jako v akvarelové technice i tady je povoleno používat bílou na korekce.

Umělecké řasy

Refectocil-Lash-Brow-Booster-PohodarkyZatímco na přehlídkových molech se řasy mění v umělecká díla plná blyštivých kamínků, pro běžný život se soustřeďte především na jejich délku a hustotu. Obojího nemusíte dosáhnout jen umělými zákroky zvenčí v podobě umělých řas, ale třeba séry podporujícími jejich růst.

Vyzkoušet můžete současnou revoluční novinku – boostery obsahující unikátní výtažek z trsovníku lékařského. Obsahuje ho například RefectoCil Lash&Brow Booster (koupíte ho na www.beautylash.cz za 1 890 Kč), který je 2v1, takže ho lze použít na řasy i obočí. Docílíte s ním až o 56 % delších řas, a ty budou nejen delší, ale i pružnější a zdravější.

Beautylash_serum_na_rasy_a_oboci

Pokud nechcete utratit za sérum tolik peněz, bude pro vás ideální volbou některé z trendy veganských sér. Veganský certifikát má například BeautyLash sérum na růst řas (koupíte na www.beautylash.cz za 740 Kč), které je bohaté na rostlinné extrakty: obsahuje účinné přírodní látky ze slunečnicového oleje, prosa, pšenice a rozmarýnu. U obou sér máte zaručen účinek, protože je vyvíjí světový odborník na růst a styling řas a obočí GWCosmetics.

Ale zpět ke stylingu: Řasy vždy ještě zvýrazněte co nejtmavší řasenkou, a pokud si alespoň na večírek dodáte odvahy, vylepšete je blyštivým kamínkem.

Výrazné obočí

Beautylash_barvy_na rasy-a-obociNa New York Fashion Weeku jsme letos mohli vidět odvážné obočí posázené umělými řasami, které vytvářelo ptačí efekt. K takové divokosti se určitě uchylovat nemusíme, ale o tom, že obočí je stále základem make-upu, není pochyb. Nosit se bude výrazné, silné a nemusíte se bát jeho přirozený tvar ještě dotvořit. Snadno, rychle a zcela bezpečně obočí nabarvíte s veganskými barvami značky BeautyLash, které obsahují přírodní barviva z rostlin, žádné oxidanty, proto jsou mimořádně šetrné. Nerozmazávají se, jsou voděodolné a vydrží až šest týdnů. Vybrat si můžete z několika odstínů a koupíte je na www.beautylash.cz za 297 Kč.

Andmetics Brow Powder trio3

Chybí-li vám v důsledku dlouhodobého trhání obočí sem tam nějaký chloupek nebo potřebujete-li obočí malinko rozšířit, ideální je pomoct si paletkou na obočí andmetics Brow Powder Trio (koupíte na www.andmetics.cz za 390 Kč), která obsahuje tři barevné odstíny: světle, středně a tmavě hnědou. Můžete je použít jednotlivě, nebo je míchat. V sadě je i praktický aplikátor se štětečkem pro aplikaci barvy a kartáčkem pro vytvarování obočí.

Tvar obočí umocníte tím, když těsně pod jeho spodní hranu nenápadně přejedete bílými stíny.

Nevinnost na líčkách

Post-obličejová záře, tak nazývají stylisté make-up, jehož základem je perfektně upravená pleť. Nikoliv však matná, ale zdravě lesklá (na patřičných místech) a jakoby šťavnatá. Trendem budou lehounké make-upy, bronzery a jemňounký nádech simulující nevinné červenání. To je rozhodně in a směle mu můžete dát v roce 2029 přednost i před jinak oblíbeným bronzerem. Stylisté na New York Fashion Weeku použili načervenalou i na lícní kosti a lehce jí přejeli dále po tvářích až nahoru kolem očí, čímž docílili dramatického efektu.

RefectoCil_jak_se_líčit_Pohodarky.cz
Současným trendem v líčení je maximální přirozenost. Foto: Refectocil

Novou rtěnkou bude lesk!

Na přehlídkách New York Fashion Weeku se opět objevily výrazné červené rty, rubínové, šarlatové i tmavě ametystové. Podle stylistů se ale novou rtěnkou roku 2020 stanou kvalitní balzámy na rty a in bude přirozený lesk.

Zdánlivě rozcuchané vlasy

Tenhle trend potěší každou ženu, která ráno bojuje s časem. Hitem totiž bude chaotický, rozcuchaný účes, případně nedbalé ohony a copy.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*