Obočí tvarujte podle typu obličeje!

Zjemní hranatý obličej, sníží příliš vysoké čelo, kulatému tvaru ubere na zaoblenosti a dodá mu na zajímavosti… O čem, že je řeč? O dobře umístěném a tvarovaném obočí. Přední rakouská stylistka Marina Sulzer radí, jak na to.

Obočí-podle-tvaru-obličeje
Pokud obočí upravíte podle potřeb tvaru svého obličeje, dokážete zjemnit jeho nedostatky. Foto: RefectoCil

„Vzhled obočí může naši tvář hezky zvýraznit, dodat jí styl, upravenost… Ale stejně tak může v druhých vyvolat negativní emoce a zničit celkový dojem, který z nás mají. Úprava obočí je skutečně důležitá. Poslední roky nabývá v tzv. total looku na síle přirozený vzhled, a to se promítá i do stylingu obočí. Přibývá také kosmetických pomocníků, kteří nám práci s jeho úpravou maximálně usnadní – ale i tak je dobré dodržovat jistá doporučení,“ říká Marina Sulzer, přední rakouská stylistka, která zastupuje značku RefectoCil, světového lídra v úpravě a barvení řas a obočí.

Ideální tvar obličeje je ovál

První věcí, na kterou bychom se měli zaměřit, je podle ní úprava obočí podle našeho tvaru obličeje. „Ideální tvar tváře představuje ovál, u něhož stačí zvýraznit přirozený tvar, oblouk a barvu obočí a je hotovo. U obdélníkového tvaru obličeje je vhodné zanechat obočí ploché a dlouhé a měli bychom myslet na to, aby bylo umístěné co nejvíce ve středu obličeje. Čtverci sluší obočí tvarované do měkkého polooválu, který opticky sníží vysoké čelo. Trojúhelník potřebuje krátké a měkké obočí, které odvede pozornost od ostré brady. Kulatá tvář naopak volá po ostře řezané a vysoké klenbě obočí,” vyjmenovává osvědčené triky Marina Sulzer.

Druhou věcí, kterou bychom měli vnímat stejně pozorně, je podle stylistky posazení očí. U ideálně posazených očí (ani blízko, ani daleko od sebe) by mělo obočí začínat nad jejich vnitřními koutky. Oči posazené blízko u sebe oddálí obočí vytvarované dále od kořene nosu. Oči posazené daleko od sebe naopak přiblíží obočí začínající blíže kořene nosu.

Pomohou speciální depilační pásky

Zdá se vám to složité? Nezoufejte, požadovaného tvaru obočí dnes docílíte jednoduše a rychle z pohodlí domova pomocí speciálně tvarovaných depilačních pásek andmetics Brow Wax Strips. Pečlivě je umístíte do tvaru, kdy obočí z jedné třetiny stoupá (od vnitřního koutku oka) a ze dvou třetin klesá, uhladíte a rychle trhnete. Nechtěné chloupky jsou pryč doslova za sekundu, a to i ty méně viditelné, včetně kořínků. Tajemství spočívá ve správném tvaru pásků (v prodeji jsou pro ženy i pro muže) a použití studeného vosku, který je mnohem příjemnější než teplý, nemluvě o neoblíbeném vytrhávání jednotlivých chloupků pinzetou. Depilační pásky koupíte na www.andmetics.cz za 249 Kč.

Jak tvarovat obočí podle tvaru obličeje:

Tvary_obličeje

1. Oválný tvar obličeje: Je to ideální tvar obličeje i obočí, stačí jen malinké dotvarování.
2. Obdélníkový tvar obličeje: Je vhodné obočí opticky umístit co nejvíce do středu obličeje. Mělo by být dlouhé a ploché.
3. Trojúhelníkový tvar obličeje: Potřebuje vytvarovat krátké a měkké obočí, abychom odpoutali pozornost od brady.

Tvary_obličeje 4. Tvar obličeje hrazda (nahoře užší než dole a hranatého tvaru) pomůže vytvarovat dlouhé obočí, abychom zjemnili bradu.
5. Kulatý tvar obličeje: Tvarujeme ostré obočí s vysokou klenbou, které mu ubere na zakulacenosti a dodá dramatičtější vzhled.
6. Čtvercový tvar obličeje: Obočí upravujeme nejlépe do měkkého oválu. Tím opticky snížíme vysoké čelo.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*